Skocz do zawartości

zacisk hamulca SF tył


klev

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem sobie zmienić całe hamulce na nowe BREMBO :) plan wydaje się piękny. Kupiłem tarcze, klocki, szczęki i 2l płynu TRW DOT 3 (zmienię od razu płyn w sprzęgle). Przód poszedł pięknie bez problemów, Tył za to hocki klocki wyszły....

Okazało się, że zaciski z tyłu puszczają płyn hamulcowy (lewy bardzo mocno, prawy trochę mniej ale już też leci) i całe klocki, tacza i wszystko jest umazane płynem :( Co z tym fantem zrobić ? na razie złożyłem tak jak było bo żal wkładać nowych tarcz i klocków żeby się zalały itp.

Czy wystarczy kupić takie reperaturki ? ( https://allegro.pl/zestaw-naprawczy-zacisku-subaru-forester-sf-i7684394019.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_mtrzcj_pla_czesci-samochodowe&ev_adgr=Części+samochodowe&gclid=EAIaIQobChMIkcbXlIbC3wIVjuR3Ch0f_QRIEAQYAiABEgLyrfD_BwE&gclsrc=aw.ds )

Czy oddać na regenerację (długo czekania i kasa kosmos - jeden zacisk 100zł robocizna + użyte części)

Czy może odkupić od kogoś dobre (nie cieknące) zaciski tylne, kto zmieniał zestaw na 4 tłoczek ? Wiem że dużo ludzi zmieniało hamulce na te większe.

 

Co byście zrobili na moim miejscu ?

 

 

20181227_204133.jpg

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem w swoim Forku na czterotłoczek z przodu. Różnica taka, że zaczął nurkować, co bardzo mi się nie podobało. Został zamontowany z tyłu dwutłoczek i to znacząco poprawiło hamowanie. Gdybym teraz miał zmieniać, to założyłbym zaciski brembo przód i tył. Czytając Twoją historię z Forkiem, to najpierw poniosłeś moc, a teraz wziąłeś się za hamulce. Zrobiłbym całkowicie odwrotnie.

Jeśli nie używałeś części, spróbuj zwrócić niepasujące (nie wiem jak w SF, ale w SG XT tarcza z przodu pasuje pod czterotłok) . Szedłbym w tym kierunku, a najlepiej brembo.;)

Edytowane przez Daniel Janus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4otloczek brembo ma wieksza tarcze 292 a nie 277.... musialbym wszystko zmieniac. Nie stac mnie. Do tego musialbym zmieniac alusy na 17", bo seryjne 16" (do ktorych mam nowe zimowe i letnie opony) nie pomieszcza 4tloczka i tarczy 292mm. A moc podnioslem minimalnie.... ok 200 koni mam teraz. Starcza mi seryjne hamulce jak wymienie wszystko na brembo :)

Nie jezdze szybciej niz 120 nawet na autostradzie wiec 4tloczek mi zbyteczny :) nie utwardzam auta a wrecz podnosze i uwielbiam las a nie need for speed hehe

Kupikem dwie te reperaturki z tlokiem :) zobaczymy czy zdadza egzamin.

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...