Skocz do zawartości

Subaru Forester III 2,0 150KM LPG - Ankieta.


missiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów.

Planuję zakup Subaru Forestera III 2,0 benzyna 150 KM z lat 2008-2011. Z racji tego, że rocznie pokonuję ok 50000 km, po zakupie planuję zamontowanie instalacji LPG. Z neta, forum i prasy wyciągnąłem trochę informacji, ale mówiąc delikatnie - są one niespójne. Z jednego źródła "silnik idealny do gazu", z drugiego "dobry do gazu, ale...", z trzeciego "bez sensu jest montaż LPG, bo wszystkie zaoszczędzone pieniądze na paliwie, wrzucisz w drogą w tym modelu, regulację luzu zaworowego". Dlatego proszę o odpowiedzi na kilka krótkich pytań. Z góry serdecznie dziękuję. PS W tej ankiecie nie można wygrać telefonów, tabletów, itp :)

 

1. Rok produkcji Forestera?

2. Kod silnika?

3. Model instalacji LPG?

4. Nazwa, miasto serwisu zakładającego instalację, koszt instalacji? (Jeżeli fabryczna, to wpisujemy "fabryczna")

5. Przebieg samochodu w momencie zakładania instalacji? (Dla instalacji fabrycznej 0km)

6. Przebieg samochodu obecnie?

7. Czy przed założeniem instalacji był wykonywany pomiar / regulacja luzu zaworowego? (Jeżeli tak, to przy jakim przebiegu, czy był wyciągany silnik, koszt)

8. Czy po założeniu instalacji był wykonywany pomiar / regulacja luzu zaworowego? (Jeżeli tak, to przy jakim przebiegu, czy był wyciągany silnik, koszt)

9. Czy wystąpiła jakaś awaria związana z instalacją LPG? (Jeżeli tak, to przy jakim przebiegu, jaka awaria)

10, Średnie spalanie gazu?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - 2001

2 - EJ205

3 - Stag Qbox + barracuda 130ml.

4 - Mława - Nowotczyński

5 - 200.000

6 - 217.000

7 - nie wiem

8 - tak - stukał rano, po regulacji przeszło

9 - nie

10 - 17/100 (minimum 12,5l/100, max - nie ma :evil2: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Legacy 2007 (ale ten sam silnik)

2. EJ20F

3. Teleflex?

4. fabryczna

5. 0km

6. 242kkm

7. pewnie nie

8. kontrola luzów zaworowych przy 105tyś i kolejna kontrola przy 210tyś. (podczas wymiany rozrządu, bez wyciągania silnika, koszt 460zł) 

9. tylko jedna - reduktor zaczął puszczać. Wymiana przy 215kkm

10, średnia z ostatnich 20tyś km (2018r): 10,23l LPG/100km + 0,7l PB/100km.

      max 13,92l/100, min. 8,82l 

Edytowane przez xkorespondent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

ja szukałem kilka miesięcy temu również informacji czy gazować mojego Forka i zagazowałem na przełomie wrzesnia/października.

Jeszcze nie żałuje:

 

1. Rok produkcji Forestera? 2008 (2008-2011)

2. Kod silnika? oznaczenie silnika to: EJ20FLVZMB

3. Model instalacji LPG? LOVATO SMART EXR plus:

4. Nazwa, miasto serwisu zakładającego instalację, koszt instalacji? (Jeżeli fabryczna, to wpisujemy "fabryczna") Instalator Sławek, ul. Instalatorów w warszawie - chyba 2400 brutto.

5. Przebieg samochodu w momencie zakładania instalacji? (Dla instalacji fabrycznej 0km) 145.000 km

6. Przebieg samochodu obecnie? 152.000 około...

7. Czy przed założeniem instalacji był wykonywany pomiar / regulacja luzu zaworowego? (Jeżeli tak, to przy jakim przebiegu, czy był wyciągany silnik, koszt). nie był bo przy tym silniku tego nie robimy chyba że mamy LPG....

8. Czy po założeniu instalacji był wykonywany pomiar / regulacja luzu zaworowego? (Jeżeli tak, to przy jakim przebiegu, czy był wyciągany silnik, koszt) - jeszcze nie na szczęście ;-)

9. Czy wystąpiła jakaś awaria związana z instalacją LPG? (Jeżeli tak, to przy jakim przebiegu, jaka awaria) NIE!

10, Średnie spalanie gazu? 11-12,5 litrów tylko po Warszawie . Ostatnio na zimówkach i gdy jest zimno 13,5 litra. Maksimum miałem na A2 do Poznania 20 litrów gazu/100 km. Minimum miałem na A2 z Poznania 10,8 litra - średnia prędkość 110-120 km/h.

 

Ja sobie chwalę do momentu regulacji. Ale uspokajają mnie, że zanim dojdzie do regulacji to najpierw musi być diagnoza, na której można stwierdzić, że regulacja nie jest konieczna. I tego się trzymam ;-)

Na moich wpisach z ostatnich 2 miesięcy podawałem dokładne spalanie  możesz zobaczyć filtrując moje posty.

 

Powodzenia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Rok produkcji: Subaru Legacy 2007 

2. Kod silnika EJ204

3. Model instalacji LPG: LPGTECH 224, ACR01@250, Barracuda 130ml, Faro 8mm, zbiornik 67litrów

4. Nazwa, miasto serwisu zakładającego instalację, koszt instalacji: Moto-System AUTO GAZ Jelenia Góra, koszt 3400 zł

5. Przebieg samochodu w momencie zakładania instalacji: 207 850 km

6. Przebieg samochodu obecnie: około 266 000 km

7. Czy przed założeniem instalacji był wykonywany pomiar / regulacja luzu zaworowego: nie i prawdopodobnie od nowości auto nie miało sprawdzanych luzów zaworowych do momentu regulacji (patrz niżej).

8. Czy po założeniu instalacji był wykonywany pomiar / regulacja luzu zaworowego? Tak, regulacja przy 252 200 km, silnik nie był wyciągany, nowe uszczelki OEM, nowe świece, olej (1390zł)

9. Czy wystąpiła jakaś awaria związana z instalacją LPG: puściła jedna opaska zaciskowa i lekko, chociaż słyszalnie ulatniał się gaz, po wymianie wszystko ok.

10, Średnie spalanie gazu; średnia spalania LPG od czasu jego założenia 12,34 l/100km + około 0,8 l/100km benzyny. Minimalne spalanie LPG 8,60 l/100km, maksymalne 17,37 l/100km (bardzo krótkie odcinki w mieście). Na trasie spala mi około 10 l/100 km (trasa bez autostrad), na autostradach i drogach szybkiego ruchu około 12 l/100km, w mieście ~13-15 l/100 km (przy czym zwykle są to krótkie odcinki rano 2 razy po niecałe 2 km i potem 8 km i z powrotem w odwrotnej kolejności tylko już w większym ruchu).

przed założeniem LPG średnio wychodziło mi 10,5 l benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 2009

2.EJ204

3. Jakieś BRC z tego co pamiętam

4. Wesoła, ul. Warszawska, koszt 2800.

5. 188kkm

6.196kkm

7. Nie

8. Nie

9. Nie

10. Około 13L/100km

Edytowane przez P4uk4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...