Skocz do zawartości

Stukanie w silniku a zawory do regulacji.


mlodyX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
 
Dzis uslyszalem w moim forku S-Turbo stukanie na wolnych obrotach (nie jest to pistonslap panewka raczej tez) wiec sprawdzilem zawory i wyglada to nastepujaco narazie sprawdzilem tylko lewa strone i wyglada to nastepujaco:
-ssace cylinder 1- 0,2mm 0,2mm. Cylinder 2 0,23mm 0.25mm wydechowe- cylinder 1 0,18mm 0,19 cylinder 2 0,23mm 0,18mm . czy to moze byc przyczyna stukania? Wiadomo zawory są do regulacji.
 
Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 
 


Jutro pomierze druga stronę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi stukało też na wolnych ale tylko rano jak był zimny, po nagrzaniu ustępowało (byłem przekonany ze dopadł mnie już pistonslap) - po regulacji wszystkie stuki ustąpiły :) Ja mam silnik na płytkach i musiałem wyciągać cały (podobno da się bez wyciągania ale u mnie w okolicy nikt się nie podjął). Powodzenia.

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość była w normie, jeden się tylko delikatnie podpierał (i zapewne on klekotał) - tak mi powiedział mechanik, ja jestem laikiem i sam się nie biorę za takie akcje.

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po regulacji wszystko się wyjaśni :) nie ma co wróżyć z fusów. jak po nagrzaniu ustępuje to albo pistonslap albo zawory. Jak na ciepłym tez klekocze to mogą być jednak panewki.... tfu tfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołączę sie do tematu, czy jest tutaj ktoś kto robił samodzielnie regulacje w 2.0xt i ma ochotę podzielić się wiedzą? Bo z tego co czytam większość nie ma o tym większego pojęcia ponad to co im mechanik powie, a jakbym kupił forka to chciałbym brać się za takie rzeczy samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...