Skocz do zawartości

Wymiana bloku od wolnossaka do turbo


_-_Wojtek_-_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam opcję w moim Legacy Turbo gdzie szwankują panewki chciałem wymienić blok od wolnossaka 2.0L w idealnym stanie.

Mam pytanie czy ktoś może się orientuje czy to może jeździć czy się rozleci.

Może lepiej poszukać bloku do silnika 2.2 wolnossaka i przełożyć wszystko z mojego turbo.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc jutro podejdę do swojego znajomego mechanika i popatrzymy jakie są różnice.

Czy chodzi tutaj może od odpowietrzenie wału??

Pozdrawiam

Wojtek

 

Z tylu bloku (na gorze) w jednym wystaje rurka a w drugim chyba nie.Ale może myle z typR

AK

Blok oczywiście bedzie "slabszy" ale spokojnie da rade.Podobnie w Imprezie T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem :roll: , ale z powyższych wypowiedzi wynika że można założyć cały kompletny blok z wałem korbowodami tlokami od wersji wolnossącej a resztę czyli głowice, kolektory itd. od turbo i to będzie działało??? Chodzi mi konkretnie o Imprezę GT 97

Czy to będzie pasowało bez rzeźby i działało :shock: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem :roll: , ale z powyższych wypowiedzi wynika że można założyć cały kompletny blok z wałem korbowodami tlokami od wersji wolnossącej a resztę czyli głowice, kolektory itd. od turbo i to będzie działało??? Chodzi mi konkretnie o Imprezę GT 97

Czy to będzie pasowało bez rzeźby i działało :shock: :?:

 

Mozesz użyć z 2.0 : blok z walem i panewkami. Tloki oczywiście trzeba zmienic.Korbowody jeżeli otwor na sworzeń jest taki sam rownież mogą zostac.Ale chyba są inne więc do wymiany.Wielokrotnie sprawdzane i jeżdzi.

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasność sytuacji jest. Na pytanie postawione przez Andreff odpowiedź jest taka, jak napisałem.

Andrzej dodał rozszerzony komentarz o tym, co trzeba zmienić, żeby mogło zadziałać.

 

Mialem napisac że prawidlowo odpowiedzialeś na pytanie ale dalem sobie spokoj :mrgreen:

Pozdr.AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...