Skocz do zawartości

Wysokość Forka S-Turbo.


georg_drugi

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno temu kupiłem Forka i zauważyłem, że jest on niżej zawieszony od innych. Wg instrukcji odległość od błotnika nad kołem do środka koła powinna wynosić 435 mm +12,-24 mm, a u mnie jest zdecydowanie mniej: przód to ok. 395, 400 mm, tył 385, 390 mm. Oczywiście miałem padnięte SLSy z tyłu, ale po wymianie na normalne kompletne zawieszenie (używane), też tak nisko stoi. Gdy z przodu pękła mi sprężyna, to oczywiście wymieniłem komplet sprężyn (lewa, prawa), a wysokość również się nie zmieniła. Może ktoś wie, dlaczego mój Forek jest tak nisko siedzi? Jakaś specjalna wersja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wysokość "środek piasty- nadkole" wpływa jedynie sprężyna, amortyzator i mocowanie całej kolumny w kielichu. Pierwsze powiedzmy wykluczyłeś, z kolei np. amortyzatory mogą być z niższych wersji subaru - impreza, legacy... Wybite górne mocowania kolumn też obniżą auto o te kilkanaście mm. W najgorszym wypadku kielichy wchodzą do środka  ;) ale to ponury żart  :D

 

Waga wozu seryjna? LPG? Dodatki?

Edytowane przez mirasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki oryginalne, już nie pamiętam symbolu. Mocowania na pewno nie wybite, bo podczas wymiany sprężyn by to wyszło. Zresztą musiały by być wybite cztery sztuki, a to raczej niemożliwe. Z nie serii mam jedynie LPG, ale ono jest zamiast zapasu (zapasu również nie mam, więc różnica wagi zmniejszona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...