Skocz do zawartości

Czuć Paliwo


Felix

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki malusi dylemacik . Przy odpaleniu czuć przez pewien czas paliwem . Nie wiem czy ma to związek ale od czasu do czasu przy spokojnej jeździe delikatnie mi przerywa auto . Mocniej zaczęło strzelać z tłumika znaczy się częściej . Czyściłem przepływkę ale pomogło na jakiś czas ale nadal było odczuwalne szarpanie bardziej przerywanie bardzo w małym stopniu wyczuwalne.

Podczas ostrej jazdy nie czułem przerywań a ni zadławień . Co mogę sprawdzić w sprawie tego paliwa śmierdzącego przy uruchamianiu silnika .

STI 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki malusi dylemacik . Przy odpaleniu czuć przez pewien czas paliwem . Nie wiem czy ma to związek ale od czasu do czasu przy spokojnej jeździe delikatnie mi przerywa auto . Mocniej zaczęło strzelać z tłumika znaczy się częściej . Czyściłem przepływkę ale pomogło na jakiś czas ale nadal było odczuwalne szarpanie bardziej przerywanie bardzo w małym stopniu wyczuwalne.

Podczas ostrej jazdy nie czułem przerywań a ni zadławień . Co mogę sprawdzić w sprawie tego paliwa śmierdzącego przy uruchamianiu silnika .

STI 2.0

 

wymień przewody paliwowe pod maską i kolektorem ss. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki malusi dylemacik . Przy odpaleniu czuć przez pewien czas paliwem . Nie wiem czy ma to związek ale od czasu do czasu przy spokojnej jeździe delikatnie mi przerywa auto . Mocniej zaczęło strzelać z tłumika znaczy się częściej . Czyściłem przepływkę ale pomogło na jakiś czas ale nadal było odczuwalne szarpanie bardziej przerywanie bardzo w małym stopniu wyczuwalne.

Podczas ostrej jazdy nie czułem przerywań a ni zadławień . Co mogę sprawdzić w sprawie tego paliwa śmierdzącego przy uruchamianiu silnika .

STI 2.0

 

wymień przewody paliwowe pod maską i kolektorem ss. :cool:

 

carfit ma rację, te ori przewody twardnieją z wiekiem....(odwrotnie jak u carfita... :razz: )i zaczynaja puszczać paliwo, to nasili się jeszcze w zimie....załóż w oplocie stalowym i spoko, pozamiatane.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie śmierdzenia paliwem, to nic nowego nie mogę powiedzieć. Można założyć nowe przewody lub dociągnąć opaski. Jedna i druga opcja wymaga zdjęcia kolektora dolotowego.

 

Co do podszarpywania i strzelania w wydech, pytanie. Zawór upustowy jest seryjny?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmierne strzelanie z wydechu, zapach paliwa, poszarpywanie to chyba coś więcej niż nieszczelne przewody. Owszem wymienić przewody paliwowe warto ale to wszystko razem wygląda jakby za mocno się podlewał paliwem i nie dopalał mieszanki - może przepływka oszukuje? nieszczelny dolot, BOV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOV Blitza model DD bodajże jest jednotłoczkowy - często się przycierają, niedomykają i wystarczy przesmarować tłoczek i wszystko wraca do normy. Rozebranie i złożenie to 10min i jest banalnie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nagrodą jest.............. uśmiech szefa odlany w betonie :mrgreen: Ja mam to samo w innym temacie bo gościu nie zrozumiał co to 'satelity" w dyfrze .

 

Marek ja to w formie żartu wcześniej.

 

Wiesz, Feliks to mój klient, poświęciłem mu 10 minut, na banalną usterkę, nie chciałem kasy. Miał szczęście, że mnie znalazł bo zapomniałem telefonu tego dnia i czasu było mało.

A pomuki to trochę taka wirtualna rzecz. Nie zawsze odzwierciedlająca rzeczywistość.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się okazało że zawór upustowy sie przycinal i to było głównym powodem dziwnego dławienia szarpania i czucia paliwa .:-)))
czyli rozebrałeś, przeczyściłeś, nasmarowałeś i złożyłeś?

czym smarowane? smarem grafitowym?

forge też sie rozbiera?

 

Nie, na szybko doraźnie na tłok. Do póki Feliks odmy miał podłączone do kolektora dolotowego do póty bov był smarowany, teraz wie co powinien zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znowu mi śmierdzi paliwo zaraz po rozruchu kiedy na dworze temperatura 2-4 stopnie Celsiusza. Miałem na gwarancji usuwaną tą usterkę... czy wtedy zrobiono to nie dokładnie czy też wada się po czasie powtarza oto jest pytanie ?! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit ma rację, te ori przewody twardnieją z wiekiem....(odwrotnie jak u carfita... :razz: )i zaczynaja puszczać paliwo, to nasili się jeszcze w zimie....załóż w oplocie stalowym i spoko, pozamiatane.... :lol:

Elek skorzystał z numeru do wróżki czy cuś :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie śmierdzenia paliwem, to nic nowego nie mogę powiedzieć. Można założyć nowe przewody lub dociągnąć opaski. Jedna i druga opcja wymaga zdjęcia kolektora dolotowego.

 

Co do podszarpywania i strzelania w wydech, pytanie. Zawór upustowy jest seryjny?

 

Pozdrawiam,

 

He mi sie udalo bez sciagania kolektora:D ale jak to zrobilem to slodka tajemnica....:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No dobra Panowie, przewody pod kolektorem wymienione, przy filtrze paliwa również (sam filtr naturalnie też), seryjny DV a rano po odpaleniu auta śmierdzi wyraźnie paliwem spod maski :mrgreen: Zawsze na pierwszy rozruch włączam silnik i zostawiam na jałowym biegu przez 2-3 minuty to siedząc przy tym w kabinie muszę zamknąć nawiew bo się zerzygać można od stężenia tego smrodu :evil::mrgreen: Dzisiaj nawet bez minimalnej przygazówki nachyliłem się nad wlotem powietrza w masce i wyraźnie czuć, może tak już ma kurczę być?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...