Skocz do zawartości

Ssanie a zapach benzyny


Gates

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, rano po odpaleniu zimnego auta wlacza sie ssanie, automatycznie w aucie czuc zapach benzyny, gdy auto sie rozgrzeje zapach znika (ssanie sie wylacza). Niestety nie wiem gdzie szukac usterki. Moze jakies pomysly? Dodam, ze gdy auto sie rozgrzeje zapach automatycznie znika. Sprawdzalem przewody w aucie i silniku i nie widac zeby paliwo gdzies uciekalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, rano po odpaleniu zimnego auta wlacza sie ssanie, automatycznie w aucie czuc zapach benzyny, gdy auto sie rozgrzeje zapach znika (ssanie sie wylacza). Niestety nie wiem gdzie szukac usterki. Moze jakies pomysly? Dodam, ze gdy auto sie rozgrzeje zapach automatycznie znika. Sprawdzalem przewody w aucie i silniku i nie widac zeby paliwo gdzies uciekalo...

Problem znany :arrow: viewtopic.php?t=114557 i viewtopic.php?t=127666&start=50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem przewody w aucie i silniku i nie widac zeby paliwo gdzies uciekalo...

 

Na bank opaska na łączeniu gumowego z metalowym. Też tak mam i jutro właśnie jadę ogarnąć problem.

Na ciepłym elastyczność przewodów wraca i wycieku nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyslalem sie ze chodzi o tamto laczenie, ale auto sprawdzane bylo na zimno (odpalone po nocy) i ogledziny wzrokowe. Dokladniej sprawdzalem auto jak juz bylo rzogrzane, wiec moze dlatego nieczego nie zauwazylem. Dziwi mnie troche, ze w takim aucie dzieja sie takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyslalem sie ze chodzi o tamto laczenie, ale auto sprawdzane bylo na zimno (odpalone po nocy) i ogledziny wzrokowe. Dokladniej sprawdzalem auto jak juz bylo rzogrzane, wiec moze dlatego nieczego nie zauwazylem. Dziwi mnie troche, ze w takim aucie dzieja sie takie rzeczy.

 

Jak będzie zimny przekręć kluczyk bez odpalania żeby tylko pompa paliwa się załączyła. U mnie wtedy ładnie widać jak przy opasce pojawia się lekki wyciek (przewód robi się wilgotny). Wtedy też wywąchasz najłatwiej miejsce nieszczelności.

Niestety niczym tam się nie mogę dostać i prawdopodobnie trzeba będzie podnieść kolektor, ale to już zmartwienie specjalistów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie trzeba będzie podnieść kolektor

Na 100% trzeba, miałem to samo. Śmierdziało tak, że zastanawiałem się czy nie stanę w ogniu :mrgreen: problem wyeliminowali mi w "cukierni" na topolowej. Dali jakieś lepsze przewody. Podobno to jest rzeczywiście przypadłość wrodzona tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...