Skocz do zawartości

WRX STI MY11 - niebieski dostojny sedan


Simon WRC

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, badyl napisał:

Pomacać ? ja widziałem że normalnie palce wsadzał i to tak na sucho emoji854.pngemoji23.png

bo tak jest najlepsze czucie, a jak poślinisz, naoliwisz czy tam w inny sposób zlubryfikujesz to tracisz doznania :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateusz22 napisał:

Nie jestem jakimś szpecem, ale ten kurek który dostałeś do chłodnicy chyba nie jest do niej, korek który ja miałem z tą chłodnicą był "słabszy" niż ori STI..:rolleyes:

Do potwierdzenia u szpeców..

Kurek chłodnicy Mishimoto jest 1,3bar, ale znam zasady ;). Przekłada się kurek z OEM chłodnicy 1,37bar a na zbiorniczek zakłada 1,3bar STI. Tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@badyl zwyczajnie się nie zna :biglol::yahoo:

swoją drogą ja za misiszmoto bym tyle nie zapłacił, płacić ponad dwukrotnie za to że spaw jest symetryczny a nie lekko sfatygowany a działa i chłodzi tak samo.. bez sensu moim zdaniem :) ale kazdy robi co chce i za swoje pieniądze więc jak ma ktos ochotę mieć i go stać czemu nie ;)

Ja mam bardziej ekonomiczne podejście do pewnych spraw, a markowe zakładam komponenty niezbędne, gdzie chłodnica 'chińczyk-sport' w jest jakościowo wystarczająca, ale kutych chińskich tłoków już bym nie założyłB)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak spawy w chłodnicach jakie zakładałem są inne niż w tej na zdjęciu i nie ma tych wzdłuż na wierzchu tylko jest zagięcie a spaw niżej. Chińskie są tak spawane wzdłuż. Chyba że to jakaś wczesna produkcja , ale jak to Oktan napisał , jestem swieżak i się nie znam. Tapatalk nie działa nie dodam fotek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, filipk93 napisał:

Nie straszcie mnie, ze to podróbka :D

Chłopaki nie straszą, stwierdzili fakt :P

35 minut temu, badyl napisał:

ale jak to Oktan napisał , jestem swieżak i się nie znam

Nie dąsaj się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem dystanse 22mm i poniżej porównanie przed i po. Myślę, że jest lepiej, koła już nie są tak schowane. Zamówiłem też zestaw do regulacji kątów tylnego zawieszenia, więc zrobimy delikatny negatyw żeby wyeliminować wszelkie ryzyko obcierania nadkoli i przy okazji lekko poprawić prowadzenie. Pamiętam, że ten zabieg w GD dał wyczuwalnie lepsze zachowanie ;).

 

Bez dystansów:

 

01.thumb.jpg.c70f11c831175af990844540732bcd51.jpg

 

02.thumb.jpg.af9e9e086f687ceea8565dd29e9c5d5d.jpg

 

Z dystansami:

 

04.thumb.jpg.f4e513e33254e2f6468ac136a322744a.jpg

 

03.thumb.jpg.aef12116ee37c0eff56d388ad3013c4e.jpg

 

 

Wskoczył też okrągły przebieg, 5x5 :)

 

05.thumb.jpg.c7834d645742f9e4e7517c320a4a34a6.jpg

Edytowane przez Simon WRC
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystans robi robotę :) teraz mężniej wygląda ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2018 o 20:08, Mateusz22 napisał:

Nie jestem jakimś szpecem, ale ten kurek który dostałeś do chłodnicy chyba nie jest do niej, korek który ja miałem z tą chłodnicą był "słabszy" niż ori STI..:rolleyes:

Do potwierdzenia u szpeców..

Zrobione :)

 

7A302061-4601-400B-9FA9-71624DD4B476.thumb.jpeg.e845a26aafe908ba2511bb7d3e60ac57.jpeg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, woyt napisał:

po 3" wydechu nie robisz korekty mapy?

Oczywiście, że robię. Czekam na info od Piotrka, kiedy znajdzie dla mnie czas ;).

Ten wydech miał 2 cele. Poprawić efekty akustyczne i zrobić porządną mapę, bo seria to jakiś dramat :facepalm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Simon WRC napisał:

Oczywiście, że robię. Czekam na info od Piotrka, kiedy znajdzie dla mnie czas ;).

 

Podsumowując: wydech, chłodnica, mapa, inne pierdoły...

Coś się kroi :D

Podoba mnie się to jeszcze bardziej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Chciałbym autem trochę pojeździć, nie mam zamiaru upalania, startu w KJSach, tylko cieszyć się nim w weekend” @woyt kiedyś już gdzies to czytalismy co?:D @Simon WRC ja sie tez zarzekam, ze zadnych  kjsow, upalanek, przerobek itp więc chyba bede musial zalozyc swoj wątek, zebyscie za pare lat mogli mi to wypomniec jak coś pójdzie nie tak i wjedzie klatka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, filipk93 napisał:

„Chciałbym autem trochę pojeździć, nie mam zamiaru upalania, startu w KJSach, tylko cieszyć się nim w weekend” @woyt kiedyś już gdzies to czytalismy co?:D

 

haha, zgadza się, tym bardziej, że Szymon zapisał się już na SJS Zlot Imprez w sierpniu na Torze Kielce ;)

 

Myślę, że Piotrek zrobi mu odpowiednią mapę i będzie git!

Pozostanie tylko nieco zmodyfikowac zawieszenie, usprawnić hamulce i może wygrywać zawody! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, woyt napisał:

Podsumowując: wydech, chłodnica, mapa, inne pierdoły...

Z tych innych pierdół, to jeszcze dolot zrobimy pewnie z Mishimoto i tyle ;).

 

6 godzin temu, woyt napisał:

Myślę, że Piotrek zrobi mu odpowiednią mapę i będzie git!

Pozostanie tylko nieco zmodyfikowac zawieszenie, usprawnić hamulce i może wygrywać zawody! :P

Hamulce zostają seryjne, zawieszenie podobnie. Trochę zmienię geometrię w postaci negatywów i tyle. W tym tygodniu dotrze zestaw na tył.

 

20 godzin temu, kowal napisał:

Ja myślę że na tym koniec , może jeszcze wzmocnienie silnika jak ten wyzionie ducha ;)

Dokładnie. Jak padnie silnik z czym się kiedyś liczę, to zrobimy jak w hawku. To ma być auto rodzinne, weekendowe, nie będzie już ścigania ;).

 

6 godzin temu, woyt napisał:

Szymon zapisał się już na SJS Zlot Imprez w sierpniu na Torze Kielce ;)

Bardziej towarzysko niż pod kątem rywalizacji ;). No i chcę zobaczyć w akcji na żywo swojego byłego hawka RK, który też się zapowiedział :thumbup:.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Subarak odwiedził dziś Poznań i w znanej firmie dostał nowy dolot Mishimoto i 3 mapy silnika. Mogę powiedzieć, że wreszcie zaczął jechać :thumbup:. I te dźwięki zasysanego powietrza spod maski :drool:

Dziękuję Piotrkowi za jak zwykle profi podejście, co owocuje zadowoleniem klienta ;).

 

6076B5E8-882D-4CBA-83AF-8DBC2546061E.thumb.jpeg.88cfd55ce5f652333491bcdd6f89f522.jpeg

 

E3C95ABC-B98B-4F15-B3A7-50ABD9D21D6A.thumb.jpeg.2d1179547bdf5d4563b7e61c54357317.jpeg

 

8F8FE5D7-6A2D-4FB6-B725-966653ECEF05.thumb.jpeg.93fe95886adad760e98cd8f62ed79bfd.jpeg

 

FA8F901E-610E-4BA1-9184-FEFBA9039C87.thumb.jpeg.b988851f76fe2c354b33f2507e6acdb5.jpeg

 

BEFF6D8B-3CFB-4DA5-A69F-DA20F5FA4ABA.thumb.jpeg.3f940fc63bef459fa85b4331fea776df.jpeg

  • Super! 11
  • Dzięki! 1
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...