Skocz do zawartości

POMOCY!! Co to za węże?? Legacy IV


Przecier

Rekomendowane odpowiedzi

Błagam powiedzcie mi co to są za węże dokładnie bo mi kuna zrobiła z nich sito a za diabła nie moge wytłumaczyć w hurtowni o które mi chodzi.

najlepiej numer katalogowy by mi się przydał :)

 

4455.jpg

5656.jpg

56656.jpg

Edytowane przez Mariusz Pantol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aflinta napisał:

Skoro wchodzi do grodzi to zapewne wąż od nagrzewnicy. 

Tyle też wiem tylko na schematach które mi w hurtowni pokazali nie widze nic co by było podobne do tych

 

Schematy co mi znajomy podesłał do zlokalizowania:

 

 

IMG_20180327_085457.jpg

IMG_20180327_090700.jpg

IMG_20180327_090807.jpg

 

 

Tu też tego nie widze  :(

 

http://opposedforces.com/parts/legacy/en_b13/type_84/cooling_system/

Edytowane przez Mariusz Pantol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aflinta napisał:

Bo to nie jest chłodzenie silnika tylko ogrzewanie kabiny: http://opposedforces.com/parts/legacy/en_b13/type_84/climate/heater_system/

Kurde ja chyba za głupi jestem bo nie moge ich tam też zlokalizować choć widze już części do których wchodzą tak jak tu jeden wchodzi do numerka 7, tylko na tym schemacie on jest jakiś krótki i zawinięty ku przodowi auta a u mnie idzie w strone grodzi między kabiną a komorą silnikową :(

http://opposedforces.com/parts/legacy/en_b13/type_84/climate/heater_system/illustration_1/

Edytowane przez Mariusz Pantol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mariusz Pantol napisał:

tu filmik, popryskałem sprayem na kuny dlatego takie mokre są

VID_20180328_114530.mp4

Doszedłem do wniosku, że chyba miałeś racje racje to są te węże. dzięki :)

Wąż nagrzewnicy wchodzący 72411AG000 lub 72411AG001 (żółty okrąg).

72411AG001.jpg

Wąż nagrzewnicy wychodzący 72421AG000 lub 72421AG001 (czerwony okrąg).

72421AG001-0.jpg

heater system.png

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do tematu bo również chciałbym informacji jaki to symbol węża - nie umiem się poruszać po tej stronie opposedforces i nie wiem który to element.

 

Chodzi o główny wąż z chłodnicy z górnej części do silnika. Dość gruby ale cieknie mi z niego płynem - nie potrafie tego zatamować od strony silnika. Kupiłem nowe cybanty i nic nie daje - widocznie sparciała guma i trzeba kupić nowy.

 

Może jest jakiś sposób na miejsce łączenia gumy z metalem - jakiś silikon albo owinąć jakaś taśmą ??  mam przez to unieruchomiony samochód

 

 

--> fotka poglądowa bo tutaj wyraźnie widać o co chodzi....musze pilnie to kupić w ASO albo może jakiś forumowicz ma na zbyciu..

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, maskun napisał:

Dołącze się do tematu bo również chciałbym informacji jaki to symbol węża - nie umiem się poruszać po tej stronie opposedforces i nie wiem który to element.

 

Chodzi o główny wąż z chłodnicy z górnej części do silnika. Dość gruby ale cieknie mi z niego płynem - nie potrafie tego zatamować od strony silnika. Kupiłem nowe cybanty i nic nie daje - widocznie sparciała guma i trzeba kupić nowy.

 

Może jest jakiś sposób na miejsce łączenia gumy z metalem - jakiś silikon albo owinąć jakaś taśmą ??  mam przez to unieruchomiony samochód

 

 

--> fotka poglądowa bo tutaj wyraźnie widać o co chodzi....musze pilnie to kupić w ASO albo może jakiś forumowicz ma na zbyciu..

 

1.jpg

Wąż chłodnicy wchodzący/wpływowy 45161AG070 lub 45161AG000.

Na Twoje/moje problemy czekają już obejmy:

http://allegro.pl/obejma-skrecana-opaska-zaciskowa-gbs-48-51mm-w1-i7128420024.html

Ja mam sporo "wykipiałego" osadu na łączeniu chłodnicy i tego węża.

Edytowane przez WOJO
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się zakupić obejmę GBS tak jak poradził WOJO i szczerze niebo a ziemia w porównaniu do tych chińskich cybantów sprzedawanych w sklepach motoryzacyjnych lub marketach.

Nie wiem dlaczego nikt w szerszym rozumieniu nie reklamuje takich obejm. Kiedyś zdarzyło mi się że taki zwykły cybant sam przeskoczył o jeden ząbek i też miałem awarie "płynu chłodniczego" a wystarczyło mieć wiedzę że coś takiego jak GBS istnieje:yahoo:

 

Już zakupiłem drogą wysyłkową wszystkie rozmiary po kilka sztuk tych obejm GBS:P

Nie chcę zakładać nowego tematu - ale czy ktoś na forum wie jakiej grubości węże chłodniczne są stosowane w Subaru ??  po tej awarii chce profilaktycznie zakupić takie uniwersalne węże jakby kiedyś jakiś się przetarł itp. z góry dzięki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...