Skocz do zawartości

Utrata mocy


LeśnikXT

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy, może ktoś mi podpowie - mam problem z utratą mocy, polega ona na tym, że gdy auto jest rozgrzane i stoi np. na światłach czy w korku po ruszeniu pełnym ogniem nie mam pełnej mocy i odczuwam  to wyraźnie.Gdy wyjeżdżam na trasę i jadę pełnym ogniem kilka minut problem znika. Może kto wie o co "come one" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ustalić czy nie zacina się w pozycji otwartej powodując utratę doładowania. Zacząłbym od zdjęcia zawleczki z patyka i sprawdzenia czy wastegate luźno chodzi. Od razu sprawdź czy patyk pracuje - czy po wyciągnięciu wraca z powrotem. Trzeba użyć nieco siły. Solenoid w pierwszej kolejności może być zapchany. Czyści się to np. brake cleanerem.

Edytowane przez PrzemoST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co od razu wyciągać turbo? Rwij Pan cały silnik!:P 

Do tych rzeczy, które napisał Przemo, dodałbym też pękniętą klapkę WG, dwa czasami jest też tak, że aktuator (tzw. gruszka) koroduje ale na początek założyłbym zegar doładowania i zobaczył jak pompuje turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patyk turbo  był bardzo zardzewiały - na zewnątrz bynajmniej, parę ruchów kombinerkami w prawo i lewo i 1.7 w piku ładuje. Zrobiłem 150 km dziś i nie wiem czy to wina  patyka czy wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Ale to było bardzo przyjemne 150 km ..... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, LeśnikXT napisał:

Patyk turbo  był bardzo zardzewiały - na zewnątrz bynajmniej, parę ruchów kombinerkami w prawo i lewo i 1.7 w piku ładuje. Zrobiłem 150 km dziś i nie wiem czy to wina  patyka czy wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Ale to było bardzo przyjemne 150 km ..... 

 

1.7? Przy tej wartości już dawno boostcuta powinien złapać i wywalić check'a. Utraty mocy jak rozumiem już nie ma?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STI   Blob 2.0  seryjne turbo, nowa mapa na 340 koni. Problem pojawił sie po 35 tyś kilometrów od zmiany mapy, wczesniej było wszystko ok. 

Edytowane przez LeśnikXT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...