Skocz do zawartości

Hamulce !!! zapieczony odpowietrznik


LeśnikXT

Rekomendowane odpowiedzi

 

Zaciski złote brembo w sti  zapieczony odpowietrznik, ma może ktoś sposób jak odkręcić ???  Boje się na siłę bo zacisk aluminiowy, a coś mi się odbiło o uszy, że gwintowanie na nowo nie wchodzi w grę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LeśnikXT napisał:

Wolałbym nie podgrzewać, bo zacisk alu i farba złota. Może pepsi zalać ? he he

Zdejmij wszystkie gumki. Załóż klucz oczkowy na zaworek. Do piekarnika 150C na 5 minut. Potem zaworek z założonym kluczem oczkowym potraktuj tym:

http://allegro.pl/zamrazacz-freeze-55-400ml-zmrazacz-spray-55-c-mc-i6680295883.html

i delikatnie wykręcaj.

Różnica temperatur rzędu 200C powinna pomóc. :D

Oczywiście nie muszę dodawać, że dobre rękawice są wymagane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomoże, a może nie. Owiń odpowietrznik drobniutkim kawałkiem bawełny, tylko dokładnie po gwincie, owiń całość większym kawałkiem, nasącz dokładnie naftą i polewaj ponownie co 12 godzin. Być może po 2-3 dniach ulegnie. Stal w aluminium to stary problem. Kiedyś w fiatowskim nie mogłem wykręcić po trzech miesiącach od odpowietrzania ! Skończyło się nowym zaciskiem, czego Tobie nie życzę. Elektrochemia. Włosi w tym celują. Większość zwykłych japońców ma zaciski żelazne. Żaden problem z odkręceniem nawet po kilku latach. Z drugiej strony, wyobrażam sobie naprawę za pomocą HeliCoil. Ważne aby używać gwintowników z "krótkim czołem".Tak aby nie uszkodzić dna gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest inny sposób żeby odpowietrzyć bez odkręcania odpowietrznika, zastanawia mnie też przeciwległy na dole zacisku wypust ze wkręconą śrubą imbusową - może to zapasowe wejście na odpowietrznik ?

Odkręcone na pepsi....uff...

 

 

Zastosowałem metodę kilku uderzeń w klucz dłonią o średniej sile i puściło. Gdy używałem bardzo dużej siły napierając na klucz ani rusz. Wcześniej  było zalane pepsi na szmatkę owiniętą na odpowietrznik i polewaną co godzinę, nie wiem czy to magia pepsi czy metoda uderzeń "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba metoda uderzeń. Kilka razy nie dawało rady, oczywiście przy większych śrubach, a pneumatyk bez problemu. Pukanie młotkiem w końcówkę klucza też często się sprawdza. Wychowany w starej komunie nie miałem dostępu do Coli - stąd nafta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...