Skocz do zawartości

Gratisowe zimówki do STi: 225->215


Piotor

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne, że klient kupujący Imprezę STi otrzymuje w ramach "promocji zimowej" opony zimowe w rozmiarze 215/45R17 zamiast fabrycznie dedykowanych 225/45/17 ?

Pytam z czystej ciekawości, świadom zasady "na zimę węższe lepsze", ale w obawie o narażone na uszkodzenia mechaniczne wystające ranty felg itp. Walory estetyczne pozostawiam bez kometarza.

Była to pierwsza rzecz na jaką zwróciłem uwagę (z pewnym niesmakiem) podczas pierwszych oględzin mojej nowej zabawki, którą odbieram za kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam, nie płacz, są tacy co mają gorzej

Nie płaczę tylko pytam. Chyba po to został stworzony ten dział na forum.

Jako Moderator forum powinieneś chyba o tym wiedzieć, a nie zamieszczać obrazki i komentarze nie mające zbyt wiele wspólnego z moim dość jasno i precyzyjnie zadanym pytaniem.

Kim są Moderatorzy?

Moderatorzy są osobami (albo grupami osóB), których zadaniem jest doglądanie forum od czasu do czasu. Mają możliwość zmieniania treści lub usuwania postów oraz blokowania, odblokowywania, przenoszenia, usuwania i dzielenia tematów w forum, które moderują. Generalnie czuwają aby ludzie nie schodzili z tematu w dyskusjach oraz nie publikowali nieodpowiednich materiałow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotor, sorry, że Cię zawiodłem, nie jestem cyborgiem :mrgreen:

Wprost przeciwnie. Nie zawiodłeś mnie. Po prostu podtrzymałeś "offtopicową tradycję" tego forum.

EOT.

To powiedz że chcesz 225/45/17 z zamiana nie powinno byc wiekszych problemow.

Chyba nawet są tańsze.Prywatnie wolałbym te 215 albo nawet 205 tylko że na 50 /17

Pozdr.AK

Powiedziałem. "Problem" został zbagatelizowany, ale widocznie słusznie, zwłaszcza gdy przeczytałem Twoją opinię.

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to standard to nie wiem. Natomiast mnie zawsze próbowano upchnąc węższe opony do auta, gdy dawano je gratis (opony oczywiście :) ). Wiadomo, węższe=minimalnie tańsze (tak było w Kia, Toyota x3, Mazda). Z doświadczenia więc zawsze życzę sobie ten sam rozmiar co oryginał - co by rant felgi za bardzo nie wystawał. Wszędzie wciskano mi kity, że węższe=lepsze prowadzenie (jak kia picanto miała opony 155 w standardzie to życzę powodzenia w prowadzeniu na jeszcze węższych). Wiadomo z 30-40zł x 4opony to też pieniądz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym w ogóle jest mowa? :roll:

 

W tamtym roku, jak i w tym, SIP daje Pirelli Snow Sport 215/45/17 do wszystkich nowych STI, kupowanych w okresie zimowym; ludziska jeżdżą i jest w porządku.

 

Rok temu sam takie dostałem. Jeżdżę i wszystko jest ok (chyba ok; tak teraz myślę, że może dlatego właśnie mój DCCD wariuje? :roll: ).

 

Tak że Piotor - nie przejmuj się. Nie to, bym ślepo wierzył SIP-owi, ale wątpię, by popełnili tak karygodny błąd i dawali niepasujące opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym w ogóle jest mowa? :roll:

 

W tamtym roku, jak i w tym, SIP daje Pirelli Snow Sport 215/45/17 do wszystkich nowych STI, kupowanych w okresie zimowym; ludziska jeżdżą i jest w porządku.

 

Rok temu sam takie dostałem. Jeżdżę i wszystko jest ok (chyba ok; tak teraz myślę, że może dlatego właśnie mój DCCD wariuje? :roll: ).

 

Tak że Piotor - nie przejmuj się. Nie to, bym ślepo wierzył SIP-owi, ale wątpię, by popełnili tak karygodny błąd i dawali niepasujące opony.

 

Opony są OK tylko felga Przemqu za szeroka :mrgreen:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATS są 7.5 cala więc 215 jest ok, seria ma 8 cali i jakl tam założysz 215 ciekawie nie jest jeśli chodzi o rant.

Ja mimo wszytsko jestem zwolennikiem tych samych rozmiarów, zimę mamy jaka mamy i każdy to widzi, i tu jest przewaga szerszej opony, bo jest przeważnie sucho lub mokro i opona 225/45r17 jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...