Skocz do zawartości

Subaru Forester SG 2.0X


tomekwalasiak

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Rafaelo napisał:

Tomek jesteś gdzieś z okolic Kalisza czy stara rejestracja jeszcze ?? Jak będzie Ci mało prześwitu to się odezwij coś się znajdzie emoji6.png

Tak, niedaleko Kalisza. Będę miał na uwadze, narazie chce zobaczyć jak będzie te 2cm wyzej, bo na codzien robię 100km do pracy i nie chce przesadzić z liftem. A w teren wjeżdżam sporadycznie, więc nie ma aż takiego ciśnienia na prześwit ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Są już kupione ale muszą nabrać mocy,  ;) nie miałem kiedy zamienić przecież to tyle czasu zajmie:P a ostatnio latam tylko od czarnym więc się o nie nie martwię. 

12 minut temu, aQq napisał:

No teraz jest pięknie emoji6.png śruby do płyty dopasowałeś płaskie ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tomekwalasiak napisał:

Nareszcie Foresto stanął na wysokości zadania:D Kayaba+Lesjofors + 2cm 

PhotoEditor_20190402_184001753.jpg

No panie żeś mi teraz zaimponował. Pięknie się prezentuje na terenową jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ostatnio forek przeszedł lekki serwis letni: 

- Klimatyzacja nabita i odgrzybiona, wszystko szczelne, odzyskane 400g czynnika nabito 600.

- przegląd instalacji LPG wymiana filtrów regulacja itp. Niezły syf się zbiera w reduktorze. 

-Wymiana końcówek drążka + geometria ale ustawiona po dwóch dniach. Przez ten czas opony trochę popiskiwaly przy skrecaniu nawet 20/h i hamowaniu. Jak mechanik zobaczył wartości to pokrecił głową. Nie wyobrażam sobie jak niektórzy jeżdżą bez ustawienia zbieżności :)

P.S  W Kaliszu są takie miejsca gdzie na forka zawsze czeka wolne miejsce parkingowe :p

IMAG3093.jpg

IMAG3096.jpg

IMAG3091.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2019 o 19:31, tomekwalasiak napisał:

-Wymiana końcówek drążka + geometria ale ustawiona po dwóch dniach. Przez ten czas opony trochę popiskiwaly przy skrecaniu nawet 20/h i hamowaniu. Jak mechanik zobaczył wartości to pokrecił głową. Nie wyobrażam sobie jak niektórzy jeżdżą bez ustawienia zbieżności :)

Ja tak kiedyś jeździłem, bo nie wiedziałem, że coś było robione z zawieszeniem. Udostępniłem swoje Daihatsu na "Dni Otwarte Szkoły" dla gimnazjalistów. Chłopaki z technikum samochodowego i zawodówki - mechanik mieli tylko udawać że coś skręcają, regulują itepe. A oni na serio rozkręcili mi zawieszenie, a potem poskręcali je z powrotem. I nikt mi nic nie powiedział. Prowadził się nieco dziwnie, ale to humorzaste auto więc to olałem. Jak zaczęło piszczeć na rondach to się zastanowiłem w czym rzecz.

Wymieniłem łożyska z przodu.

Nic.

Wymieniłem przeguby.

Nic.

Wymieniłem skrzynie biegów (przyszło mi do łba że to może wina mechanizmu różnicowego).

Nic.

Wnerwiony pojechałem na parking pod cmentarzem poupalać - żeby wreszcie coś pękło, albo się w końcu urwało.

Aż drut wyszedł z jednej opony.

1381154391_P1410065kopia.thumb.JPG.047e69a5cbc5368a3b9f42d2dce62c2b.JPG

I wtedy nastało olśnienie...

:facepalm:

Teraz nauczyłem się już robić geometrię w Daihatsu sam - staroświecko, na żyłki i przymiar traserski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, DETT napisał:

Ja tak kiedyś jeździłem, bo nie wiedziałem, że coś było robione z zawieszeniem. Udostępniłem swoje Daihatsu na "Dni Otwarte Szkoły" dla gimnazjalistów. Chłopaki z technikum samochodowego i zawodówki - mechanik mieli tylko udawać że coś skręcają, regulują itepe. A oni na serio rozkręcili mi zawieszenie, a potem poskręcali je z powrotem. I nikt mi nic nie powiedział

No to nieźle Cię załatwili. A już myślałem że w ramach takiego udostępnienia to auto ładnie  dopieszczą, coś wymienia wypolerują, a tu masz. Ta sytuacja bardzo dobrze obrazuje jakie podejście ma większość mechaników u nas. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdyby w waszym aucie coś się działo z obrotami polecam zajrzeć w to miejsce. U mnie auto po odpaleniu zaczęło chodzić na 200rpm co ciekawe nie gasło przy tak niskich obrotach. A podczas jazdy było względnie dobrze. Po przejechaniu tak 10km wyskoczył błąd i wskazało na silnik krokowy. Po wyczyszczeniu wszystko wrócilo. Do normy. 

IMAG2835.jpg

IMAG2829.jpg

IMAG2833.jpg

IMAG2834.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Trzy miesiace minęły, na blacie 310000 kolejna wymiana oleju w silniku dodatkowo filtr powietrza i kabinowy. Jak te km uciekają. Nie długo wymiana olejów w dyfrach i poraz kolejny regulacja zaworów.  Przy wymianie oleju zauważyłem że uszczelka osłony rozrządu jest trochę źle założona i w tym miejscu jest delikatnie upocone. 

Co o tym myślicie.?  

IMAG4488.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O, dopiero teraz trafiłam na ten wątek. Fajny Forek i fajnie, że z okolic Kalisza :) Kiedyś go widziałam, chyba na Górnośląskiej, ale nie jestem pewna. 

Pocenie z rozrządu - warto zobaczyć do uszczelniaczy, mogą już mieć dość. 

Edytowane przez wania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wania napisał:

O, dopiero teraz trafiłam na ten wątek. Fajny Forek i fajnie, że z okolic Kalisza :) Kiedyś go widziałam, chyba na Górnośląskiej, ale nie jestem pewna. 

Całkiem możliwe, dość często bywam w Kaliszu, a drugiego takiego nie widziałem :) miło że jest ktoś z okolic, jakiego subaraczka mam wypatrywać?

 

3 godziny temu, wania napisał:

Pocenie z rozrządu - warto zobaczyć do uszczelniaczy, mogą już mieć dość.

Na razie włożyłem uszczelke na miejsce i będę obserwował, tak zalecił mechanik który robił mi rozrząd. A przy następnej regulacji zaworów ogarnie to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomekwalasiak napisał:

Na razie włożyłem uszczelke na miejsce i będę obserwował, tak zalecił mechanik który robił mi rozrząd. A przy następnej regulacji zaworów ogarnie to. 

Rozumiem. 

1 godzinę temu, tomekwalasiak napisał:

 jakiego subaraczka mam wypatrywać?

 

Dokładnie tego ze zdjęcia :DKalisz mały heh 

Godzinę temu, tomekwalasiak napisał:

Już doczytałem w profilu. Kalisz wcale  nie taki duży :D Co prawda zdjecie z lipca. Ale lepiej późno niż wcale. Pozdrawiam 

IMAG3106.jpg

Hmmm... Że ja nie zauważyłam Forka, dziwne... Zazwyczaj widzę każde Subaru bez względu czy jest za mną czy przede mną :biglol: Chyba, że to mój chłopak wracał z pracy, bo czasem się zamienialiśmy wozami :) Dziękuję i odpozdrawiam ;)

Na fotce Subarak miał jeszcze stary wydech, aktualnie to pierw go słychać, a potem widać haha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej

Właśnie czytam sobie Twój wątek i tak się zastanawiam, bo papierów przy sobie żadnych nie mam teraz... Ile forek miał przebiegu jak go kupiłeś ? Ile przejechałeś ? Wyszły w tym czasie jakieś duże nieprzewidziane awarie czy tylko wymiany  eskploatacyjne ? 

Widzę że opony nadal te same. Zadowolony  z nich jesteś ? 

Pozdrawiam

Z

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...