Skocz do zawartości

Dziwny szum podczas jazdy 40-100 km/h WRX - przegub/łożysko?


PrzemoST

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim zacznę grzebać, będę wdzięczny za opcjonalną diagnozę.
Szum dochodzi z okolic prawego koła, objawia się po przejechaniu kliku kilometrów, chociaż bywają dni, że słychać go już od momentu odpalenia i jazdy zimnym autem.
Zakres niezmienny - narasta od 40 km/h do około 100 km/h i poziom szumu nie zmienia się mimo dalszego nabierania prędkości. 
Wykluczam łożyska wiskozy, bo hałas ewidentnie dochodzi w okolic prawego koła a nie tunelu. 

Mój wybór padł na łożysko koła (mimo, że nie ma żadnego luzu) - pytanie tylko, czy hałas nie narastałby wraz ze wzrostem prędkości nawet po przekroczeniu "magicznej" setki?

Czy ewentualnie takie odgłosy może też wydawać krzyżak w przegubie wewnętrznym? Zauważyłem małe pękniecie manżety i ubytek smaru. 

Będę wdzięczny za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś podnośnikiem i rozpędź je. Następnie nasłuchuj skąd dochodzi ten niepokojący Cię dźwięk. Mnie w Foresterze też tak szumiało i myślałem, że to łożysko prawego, przedniego koła, a okazało się iż hałasowało łożysko podpory wału napędowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zakrętach nie ma jakiś zmian, np w lewo mocniejszy szum a prawo słabszy? skoro guma pęknięta to i tak musisz wyjąć półoś, wtedy możesz swobodnie pokręcić piastą i będziesz miał odpowiedź, przy okazji sprawdzisz stan przegubu po wymyciu ze smaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...