Skocz do zawartości

Klocki do Legacy


ML

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej.

 

Sprawa jest prozaiczna: muszę niebawem wymienić klocki po raz pierwszy. Mogę zlecić to ASO i wtedy zapłacę za komplet około 700 PLN.

 

Mogę również iść z tym to mojego wieloletniego mechanika i mieć to za 250 PLN.

 

Niby majątkiem nie ryzykuję, ale nie znoszę naciągactwa ASO.

 

Poradźcie, bo humanista ze mnie, czyli siłą rzeczy technik jak z koziej d... ....

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szukajce wklepałem "klocki and legacy" i nie znalazłem interesującej mnie informacji.

 

Tarcze mi nie biją, bo nie katuję samochodu.

 

Muszę standardowo wymienić klocki, bo się zużyły. Nie wiem, czy wystarczy, że kupię jakieś klocki Boscha czy podpbne, czy też koniecznie muszę kupić "autoryzowane" klocki w ASO.

 

Legac jest jeszcze na gwarancji do sierpnią - ale to nie wplywa na gwarancję.

 

Poza tym jak na dupowóz to jeżdzę dość dynamicznie, ale nie lubię hamować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie jak ja, znaczy, nie po to rozpędzałem auto by za chwilę tę prędkość tracić :)

W takim razie polecam najzwyklejsze zamienniki serii - Ferodo Premier. Można kupić za bardzo przyzwoite pieniądze, szczególnie jak uśmiechniesz się do któregoś z forumowiczów handlujących takimi rzeczami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem klocki przednie (Ferodo Premier) w www.carix.pl. Niedlugo bedzie juz 30kkm jak na nich przejechalem i jeszcze sporo wytrzymaja. Zaplacilem cos ok. 200 PLN. Przy przegladzie w ASO dalem im klocki do reki i poprosilem o zalozenie. Nie bylo zadnych problemow i jeszcze zrobili to gratis :mrgreen:

 

Jakis czas temu kupowalem u nich rowniez klocki na tyl.

 

Co do klockow przednich to te co mi wkladali w ASO to bylo jakies nieporozumienie. Wytrzymywaly kilka tysiecy, zaczynaly wyc i przestawaly hamowac. Dwa lub trzy komplety, juz nie pamietam, i zachowanie identyczne. Po zalozeniu tych z Carix wszystko jak reka odjal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem klocki przednie (Ferodo Premier) w www.carix.pl. Niedlugo bedzie juz 30kkm jak na nich przejechalem i jeszcze sporo wytrzymaja. Zaplacilem cos ok. 200 PLN. Przy przegladzie w ASO dalem im klocki do reki i poprosilem o zalozenie. Nie bylo zadnych problemow.

 

Jakis czas temu kupowalem u nich rowniez klocki na tyl.

 

Co do klockow przednich to te co mi wkladali w ASO to bylo jakies nieporozumienie. Wytrzymywaly kilka tysiecy, zaczynaly wyc i przestawaly hamowac. Dwa lub trzy komplety, juz nie pamietam, i zachowanie identyczne. Po zalozeniu tych z Carix wszystko jak reka odjal.

 

Rzeczywiscie niektore ASO z uporem maniaka zmienialy klocki na takie same mimo informacji z SIP.Dopiero odmowa rozliczenia powodowala zastosowanie sie do informacji :lol: Od dluższego juz czasu jest OK.Cena klockow przod to 310zl(chyba)

Pozdr.AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Aflinta dobrze prawi. Z przodu mam tarcze Brembo i tez zalozyli je w ASO na moja prosbe. Zreszta kupilem je w ASO :-) Zero problemu z tymi tarczami. W zestawie z Ferodo Premier to bardzo dobre rozwiazanie. Tarcze maja juz przejechane ponad 40kkm i duuuzo jeszcze wytrzymaja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jaki problem wymienić samemu klocki :razz: zwłaszcza z pojedyńczy cylinderkiem :mrgreen:

 

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

 

Nie wsiadłbym do samochodu, w którym wymieniałem klocki.

 

Nie umiem nawet żarówki zmienić w lampie w domu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jaki problem wymienić samemu klocki :razz: zwłaszcza z pojedyńczy cylinderkiem :mrgreen:

 

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

 

Nie wsiadłbym do samochodu, w którym wymieniałem klocki.

 

Nie umiem nawet żarówki zmienić w lampie w domu :D

 

Za dużo trawy :wink: (vide avatar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osohozi? Przecież to są liście od shaefflery :)

 

Serio mówiąc jestem całkowicie atechniczny i w związku z tym często jestem celem mechaników, hydraulików, elektryków, ekip budowlanych, etc. Inna sprawa, że jestem też prawnikiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...