Jump to content
niebieskiultras

jaki końcowy wydech do gacka 3

Recommended Posts

Jaki inny niż seryjny końcowy tłumik podjedzie do Legacy 3 ?

9 minut temu, niebieskiultras napisał:

Jaki inny niż seryjny końcowy tłumik podjedzie do Legacy 3 ?

Duuuży, co by bulgotało i jak to mówi @Pan Dziedzic oddychało. :biglol:

Podejdzie każdy tylko bez spawania się nie obejdzie, tłumiki gotowce z rurą i uchwytem z imprezy czy forka nie pasują.

2 godziny temu, Pan Dziedzic napisał:

Każden ;)

dużo roboty z dostosowaniem wydechu z imprezy , forka ?

szukać z konkretnej generacji auta czy obojętnie ?

1 godzinę temu, thomson0073 napisał:

Duuuży, co by bulgotało i jak to mówi @Pan Dziedzic oddychało. :biglol:

wiem :D kolektor czeka na montaż i przespawanie flansz

1 godzinę temu, Maniek95 napisał:

Podejdzie każdy tylko bez spawania się nie obejdzie, tłumiki gotowce z rurą i uchwytem z imprezy czy forka nie pasują.

to wiem
spawanie to przestawienie uchwytów czy więcej roboty ?

W identycznym legasiu miałem końcowy od sti , ogarniety fachman zrobił to w 20 min i mogłem cieszyć ucho.

A jeszcze bardziej zacieszałem jak wskoczył kolektor różno.szyty na miarę.

8 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

W identycznym legasiu miałem końcowy od sti , ogarniety fachman zrobił to w 20 min i mogłem cieszyć ucho.

A jeszcze bardziej zacieszałem jak wskoczył kolektor różno.szyty na miarę.

Gdzie robiles kolektor? Bo w sumie nie wiem czy montowac z gacka 1 czy jakas rzezbe ?

Robiłem w Krakowie , kilka lat temu jako eksperyment.

23 minuty temu, Pan Dziedzic napisał:

Robiłem w Krakowie , kilka lat temu jako eksperyment.

Mam kolektor z legacy 1 z katem i zastanawia mnie jak to ozenic  z reszta wydechu u mnie. Zostawic mojego kata a tego z 1 wydlubac ? Czy mojego wyciac a zostawic z 1 ?

Wydłubać z kolektora, zostawić ori.

Choć u mnie był pełen przelot.

• Upvote 1

1 godzinę temu, niebieskiultras napisał:

to wiem
spawanie to przestawienie uchwytów czy więcej roboty ?

Wszystko zależy jaki tłumik, jak wejście do tłumika jest centralnie na środku to trzeba przespawać rure.

A jak jest na boku tak jak w ori tłumiku to jeden spaw albo opaska.

48 minut temu, niebieskiultras napisał:

Mam kolektor z legacy 1 z katem i zastanawia mnie jak to ozenic  z reszta wydechu u mnie. Zostawic mojego kata a tego z 1 wydlubac ? Czy mojego wyciac a zostawic z 1 ?

Prościej będzie przerobić ori kolektor albo kupić gotowy. Nie bawisz się w przekładanie sond, kata, spawanie. A kolektor z antyka troche zamula i ma inny gwint na sonde.

2 godziny temu, niebieskiultras napisał:

szukać z konkretnej generacji auta czy obojętnie ?

Ja mam u siebie Mugena - chociaż niektórzy się z tego śmieją, i wg mnie Legwan bardzo przyzwoicie gada. Do tego nierównoodległościowy kolektor i będzie cacy. :)
Mogę zmierzyć średnicę i powiem Ci ile to u mnie jest. W moim wątku jest dźwięk jak to gada, a jak chcesz dźwięk ze środka gabloty, to pisz PW, wyślę Ci linka. 
Co do katów itd. ja mam tylko kolektor wydechowy i końcówkę wydechu inną, reszta jest OEM, przynajmniej znaczki Subaru są na tym nabite. 
Chociaż nie ukrywam, że w planach mam full nierdzewkę ogarnąć. :)

Podepne się pod temat, dopiero jak nic się nie wydarzy napiszę swój bo zamierzam zmienić końcowy i myślę nad kolektorem.

@Pan Dziedzic Pamiętasz u którego fachmana robiłeś w krku? Ogarnąłby temat przedłużania kolektora z n/a na różnoodległościowy, bądź jakieś inne opcje z takim efektem?

@thomson0073 Jak wygląda sprawa z montowaniem mugenów i tym podobnych, dużo jest przy tym rzeźby z mocowaniami?

Z góry dzięki za odp.

39 minut temu, Ericsson napisał:

Jak wygląda sprawa z montowaniem mugenów i tym podobnych, dużo jest przy tym rzeźby z mocowaniami?

Z góry dzięki za odp.

Banalnie proste, możesz go założyć na specjalnej złączce do rury z poprzedniego wydechu albo przyspawać. Drugi sposób bardziej inwazyjny ale zdecydowanie trwalsze rozwiązanie. Co do uchwytu, są w zestawie. :)
Teraz siostra ma w Imprezie 1.6 jeden z Mugenów i gada nieziemsko. Śmiem stwierdzić, że ryczy bardziej niż mój Legwan. Z tym, że u niej od kata jest przelot. 
Jak ktoś zainteresowany to może uda się to nagrać i wrzucić. 
Teraz jeździ z zacieszem na buzi. ;) A jak namawiałem jakiś czas temu to nie... aż stary wydech zgnił no i masz! Trzeba założyć nowy - więc jako uczynny brat załatwiłem jej taki w ciągu 15 minut. :biglol:

14 minut temu, thomson0073 napisał:

A jak namawiałem jakiś czas temu to nie... aż stary wydech zgnił no i masz! Trzeba założyć nowy

No, no właśnie powód ten sam.. :biglol:

Ideolo, na dniach pakuje do siebie któryś z mugenów, przysłucham się jeszcze który cichszy :D 

Pochwale się jeszcze jak z efektami, może się uda i kolektor ogarnąć chociaż na dźwięk nie narzekam, gdyby nie padnięty tłumik.

9 minut temu, Ericsson napisał:

przysłucham się jeszcze który cichszy :D 

Jak chcesz cichszy to szukaj takiego z większą puszką. :) Ja mam większą puchę w Legwanie no i oczywiście możliwość zakręcenia db-killera. Jak chcesz żeby darło ryja, szukaj z jak najmniejszą puszką. :)