Skocz do zawartości

Mechanizm wycieraczek tylnej szyby


Piotr Bednarczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum i nigdzie nie mogłem znaleźć tematu na temat mechanizmu wycieraczek tylnej szyby forka I więc pytam. Czy może ktoś miał taki problem że wytarło się koło zębate przy silniczku. Gdzie można nabyć takie koło? Czy trzeba wymienić cały mechanizm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną awarię i elementy typu te kola zębate, ślimak, silniczek są identyczne jak w samochodach typu impreza hatchbak. Kupiłem od jakiejś imprezy z 2002 roku na 'alle-drogo' i wymieniłem to co było popsute na te z używanej imprezy, pasowało i działa. Nie mogłem znaleźć od forestera całego kompletu. Ale na alle-drogo sa ci złomiarze/rozbieracze fur z UK i z kasacji. Oni  sprzedają wszystko w częściach i może nie wystawili akurat silniczka ale go gdzieś maja na magazynie. Zapytaj też ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo :) właśnie o taką odpowiedź mi chodziło:) mam niedaleko mnie gościa który rozbiera imprezy może on będzie coś miał takiego. Bo znalazłem gościa który tylko forki rozbiera w za Janowem Lubelskim ale wolałbym najpierw zobaczyć to kółko bo z urzywkami jest różnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mam Forestera SG MY06 i umnie to wygląda tak jak w tym wątku który przykleił Fiku. 2014-09-13-2670.jpg

 

I mi pasowały te wnętrzności od Imprezy MY 2002. A nie gwarantuję ci ze w twoim jest to samo. Musisz to rozebrać i porównać z tymi zdjęciami jakoś :). Może byc, że ty potrzebujesz od jakieś jeszcze starszej imprezy niz 2002 , a może nie?? - ja nie wiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  czy w przypadku spalonego silniki tylnej wycieraczki z Forestera sg można go zastąpić silniczkiem z innego modelu? Nigdzie nie mogę znaleźć takiego silnika w rozsądnej cenie

Można... sam robiłem taki przeszczep.Zakup z SG po lift okazał się nie do końca trafiony, tzn.troszeczkę inna obudowa i nie ma możliwości przykrecenia.Ale wnętrze i sam silniczek prawie identyczne bo coś kojarzę że ośka z gwintem jest w którymś dłuższa.


Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam jak z ksztaltem obudowy, ale jezeli chodzi o sam mechanizm i silnik to w sf wyglada identycznie jak na zdjeciu, ktore wkleil @Zbyszek_

 

P.S.

@Piotr Bednarczyk jak bedziesz skladal wszystko do kupy to zwroc uwage na kolejnosc i kierunek montazu wszystkich podkladek.

Mi wypadla ta plastikowa podkladka na koncu slimaka i zalozylem ja odwrotnie. Efektem bylo chrobotanie jakby cos zaraz mialo sie rozsypac ;)

Edytowane przez pajac_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak kolega@pajac_am pisze.Ja zazwyczaj robię foty przed naprawą co pomaga w późniejszym montażu.Nie zapomnij wyczyścić i "grubo" nasmarowac ośkę bo korozja na niej zazwyczaj unieruchamia cały mechanizm.
BTW... była to moja pierwsza samodzielna naprawa zaraz po zakupie

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fiku napisał:


Można... sam robiłem taki przeszczep.Zakup z SG po lift okazał się nie do końca trafiony, tzn.troszeczkę inna obudowa i nie ma możliwości przykrecenia.Ale wnętrze i sam silniczek prawie identyczne bo coś kojarzę że ośka z gwintem jest w którymś dłuższa.


Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka
 

 

dłuższa ośka jest w SG "poliftowym" , u mnie wytarły się oringi, na ośce, chyba były gumowe, napakowałem smaru "pod korek" i  działa już drugi rok bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mechanizm taki sam jak na foto które przesłał Zbyszek_ kółko zębate wyrobione ale mechanizm znalazłem za 100zł więc nie ma tragedii a propos zatarł się wałek który napędza ramię wycieraczki. Korozja nie oszczędza winą jest pęknięta uszczelka pod ramieniem w klapie ją też wymienię bo efekt będzie ten sam za chwilę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...