Skocz do zawartości

subarowicze w uk


kiwaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz wynagrodzić dowóz zderzaka flaszką, to chyba możesz zapomnieć

Nie no, taki żart, wiadomo, że za flaszkę nikt tego nie przytarga taki kawał. Chodzi tylko, żeby nie wywalić za to 500 zł, bo to jakby mija się z celem.

 

Jutro przedzwonię i pogadam. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sytuacja wygląda następująco.... Klient w polsce posiada anglika wrx bez dokumentów z uszkodzonym tyłem. Auto wylicytowane na "copart" 2 lata temu. Pytanie brzmi.....W jaki sposób można stwierdzić kategorię auta? Czy istnieje możliwość odczytania np. po nr nadwozia jakiej kategorii jest powypadkowe auto z UK?

Rozumiem, że jeżeli auto miało by kategorię D lub C istnieje możliwość odzyskania dokumentów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@huzar105, w kwestii transportu mogę Ci pomóc. Koszt pewnie 300 i myślę, że to wygodniejsze. Ja np mogę tym autem jechać bo posiadam pełne ubezpieczenie. Ty musiałbyś wykupić na dojazd do pl. Jeśli chcecie to ciągnąć do PL, to znalazłbym kogoś kto sfinalizuje, załaduje na lawetę i wyśle. Licząc paliwo, ubezpieczenie, prom i przylot do UK to wysyłka wyjdzie taniej

 

Witam.

Sytuacja wygląda następująco.... Klient w polsce posiada anglika wrx bez dokumentów z uszkodzonym tyłem. Auto wylicytowane na "copart" 2 lata temu. Pytanie brzmi.....W jaki sposób można stwierdzić kategorię auta? Czy istnieje możliwość odczytania np. po nr nadwozia jakiej kategorii jest powypadkowe auto z UK?

Rozumiem, że jeżeli auto miało by kategorię D lub C istnieje możliwość odzyskania dokumentów....

Tak musisz skontaktować się z biurem DVLA, ściągnąć formę z neta o nowy V5

Kategorię auta możesz sprawdzić za 5 funtów online

Edytowane przez skiba STI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sytuacja wygląda następująco.... Klient w polsce posiada anglika wrx bez dokumentów z uszkodzonym tyłem. Auto wylicytowane na "copart" 2 lata temu. Pytanie brzmi.....W jaki sposób można stwierdzić kategorię auta? Czy istnieje możliwość odczytania np. po nr nadwozia jakiej kategorii jest powypadkowe auto z UK?

Rozumiem, że jeżeli auto miało by kategorię D lub C istnieje możliwość odzyskania dokumentów....

 

Tak mozesz to sprawdzic, wpisz sobie w googlach HPI CHECK - sa rozne strony, ja znalazlem chyba za 1,50funta a za 3 taki obszerniejszy. ( platnosc sms ). Sa tez online ale chyba kolo 10 kosztuja. Co do dokumetow to na C mozesz odzyskac papiery, na D nie jestem pewien, ale cos mni sie wydaje ze nie. Musialbys sprawdzic.

 

EDIT:

wybiera sie ktos moze na Festival of Speed w tym roku ? Ja bede napewno, tylko nie wiem czy w sobote czy w niedziele jeszcze.

Edytowane przez 16_VALVE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale koledze mowiac papiery, chodzilo chyba o mozliwosc ponownego dopuszczenia samochodu do ruchu.

 

Jesli chodzi o kategorie, to juz sie doksztalcilem. Kategodia D to najlzejsze uszkodzenia. Jesli auto posiada kategorie D,C lub B, moze zostac ponownie dopuszczone do ruchu, oczywiscie po przegladzie. Natomiast auto z kategoria A nie moze juz zostac ponownie dopuszczone do ruchu. ( kat F - to auta uszkodzone w wyniku pozaru ).

 

Nie rozumiem tylko co kolega mial na mysli piszac 'bez dokumentow', kazde auto musi miec jakis dokument bez wzgledu jak bylo bite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie wydaje, że chodzi o V5 a nie możliwość ponownej rejestracji, bo auto jest w PL. Cat B to jest breaker- trup bez prawa do rejestracji. Przy kat D i C dowód nie jest zabierany, jednakże sprzedawca, pośrednik między kupującym a ubezpieczeniem, może go nie posiadać. Wydrukowany i wypełniony druczek ze strony DVLA załatwia sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak, skoro kolega ma obecnie samochod w polsce to wnioskuje ze walony byl w uk skoro papierow nie ma ( a co za tym idzie, jednak byly zabrane ). Teraz zeby je odzyskac to przeglad pewnie musi zrobic w uk ? wnioskuje tak po tym ze MOT w polsce nie mozna zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie

Papiery mogły zginąć, mogły nie być dostarczone z autem od poprzedniego właściciela itp i auto zostało zakupione i wydane tylko z fakturą. Jeśli miało być rozebrane np nikt o dokumenty nie dbał.

Powtarzam, to że auto miało wypadek nie znaczy, że potrzebuje mieć dodatkowy przegląd.

 

Nie ma co klepać, bo nie ma szczegółów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...