Skocz do zawartości

subarowicze w uk


kiwaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczow !

 

Nosze sie z zamiarem kupna subaru, na 99% bedzie to impreza model 94-00.

 

Zastanawiam sie czy jest grono ludzi czytajacych To forum, ktorzy eksploatuja swoje subaru w anglii i na angielskich warunkach, gdyz to wlasnie w uk planuje zakup auta i tu bede sie nim poruszal. Chodzi mi o zlapanie kontaktu z ludzmi, ktorzy ogarniaja temat subaru i ktorzy pomogliby w miare mozliwosci przy zakupie, a takze przy dalszej jego eksploatacji. A moze w niedalekiej przyszlosci jakis zlocik zorganizowac...(chyba, ze to juz mialo miejsce).

 

Wracajac do Imprezy, to bardzo mocno zastanawiam sie nad wersja TURBO, tylko nie wiem czy nie bedzie ona dla mnie za wysoka poprzeczka (nie mialem jeszcze do czynienia ani z taka moca, ani z napedem AWD), wiec w gre wchodzi jeszcze SI 2.0 n/a. Tylko czy jest sens kupowania tej drugiej, bo jak ogolnie wiadomo apetyt rosnie w miare jedzenia, i moze szybko przyjsc ochota na TURBO... :twisted:

 

OK, to tyle

Serdecznie pozdrawiam i czekam na odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bede mógł tylko pomóc to wal smiało. Mam SI turbo my99 i na początkó myślałem o wolnossaku potem o sti jdm V5 i w końcu wybrałem środek czyli uk turbo. Przeraziło mnie ubezpieczenie na jdm-a bo było 2 razy większe. Teraz płace ok 750funtów rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze w uk nie ma modelu gt tylko impreza turbo (uk) i wrx (jdm)

...poprawione :oops: ...

 

moj kolega (chyba jest na forum) siedzi w UK i osttatnio kupil tam bug-eye WRX wiec jesli bys chcial z nim pogadac dam ci namiary

 

...jakbys mogl to podaj, bede bardzo wdzieczny...

 

Teraz płace ok 750funtów rocznie

 

... :shock: to nie placisz zbyt duzo, biorac pod uwage, ze ja za '96 mazde 323f 1.5 place 700 funtow rocznie w churchillu :evil: . moglbys podac namiar na swoja ubezpieczalnie :roll: ...

 

dzieki chlopaki za odzew i jak juz bede mial cos na oku to sie z Wami skontaktuje, przed tym musze jeszcze pogonic Honde, aby wspomoc budzet :smile: ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w szkocji, jak narazie subaraka jeszcze sie tutaj nie dorobilem, natomiast w polsce stoi GT Turbo i sie zastanawiam czy nim tutaj nie przyjechac.

 

Pracuje tutaj jako mechanik samochodowy i co do czesci jest latwiej i taniej jak w polsce, w zaleznosci oczywiscie jakie czesci. W Abeerden jest duzy "sklep" maja chyba wszystko z uzywanych czesci, wiec nie koniecznie trzeba nowki kupowac, oczywiscie nie trzeba nowych czesci w granicach rozsadku :)

Subaraka wrx 96-97 mozna kupic od 3000L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast w polsce stoi GT Turbo i sie zastanawiam czy nim tutaj nie przyjechac.

 

ja tak wlasnie zrobilem honda...przyjechalem, pojezdzilem pol roku i odprowadzilem auto z powrotem do Polski, bo policja zaczela sie czepiac, a do tego doszly plotki jak to ''znajomemu znajomego'' auto zabralio i zezlomowali, i takie tam...

teraz honda czeka na nowego wlascieciela w Polsce, a ja na nowe SI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem w churchilu ale niestety musiałem zezygnować i przeniosłem sie do barclaysa. W churchilu płaciłem 650 ale third-part only a nie fully comperchensiv. Tu ubezpiecznie zalezy od tego w jakiej dzilnicy mieszkasz, gdzie samochód stoi, jakie ma zabezpieczenia, jak długo masz prawojazdy, czy masz prawko uk, czy samochód był modyfikowany.... Jak kiedyś sprawdzałem kiedy mieszkalem gdzie indziej wyszlo mi 1870!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od firmy ubezpieczeniowej, w 1 mialem do zalaty 1200L (przypadkiem zlapali mnie za jazde bez ubezpieczenia, moze nie tyle, ze nie bylo ubezpieczenia ale rate mialem nie zaplacona dostalem 6 punktow) no i w innej ubezpieczalni zaplacilem 700L.

To ze za wszystko sie placi kazda modyfikacje ja sobie doskonale zdaje sprawe.

Co do prawka to wiem na pewno, ze jak sie ma stare "szmaciane" prawko to ubezpieczenie moze kosztowac nawet 300L wiecej rocznie jak na prawko polskie unijne, natomiast nie wiem jak z angieslkim prawkie, slyszalem, ze faktycznie na angielskim prawku jest taniej, ale przeciez wyrobic takie prawko to chyba jest najmniejszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no i zaczynaja sie schody...

 

Churchill nie chce mi ubezpiezpieczyc SI TURBO, tlumaczac sie, ze za krotko posiadam ubezpieczony samochod (wymagaja 2 lata bezkolizyjnej jazdy). Prawo Jazdy wyrobilem 9 lat temu w Polsce, natomiast tutaj zamienilem na UK (rok temu), a samochod ubezpieczylem w pazdzierniku 2006 (w churchillu). No i ogolnie nie jest kolorowo, bo inna ubezpieczalnie takze odmowila :evil:. Sprobuje jeszcze w barclay'sie, bo tam mam konto, moze sie uda...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz w barclaysie bo:

W churchilu powiedzieli mi ze jezeli nie mam trackera to wszem ubezpiecza mi auto ale jak mi ukradna to nie dostane ani grosza, w barcleysie o tym ani slowa

no i trzeba miec te 2 lata bez szkodowej jazdy

Ja napisalem ze mam 5 ale nie moglem im tego udowodnic bo nie bylem w polszy ostatnio wiec musialem zmienic na barcleysa a oni narazie o to nie pytaja:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej. Zróbcie sobie quote ubezpieczenia na tej stronie http://www.moneysupermarket.com/

 

W LLoydsie http://www.lloydstsb.com/insurance/car_insurance.asp ubezpieczenia są dość tanie, jeśli masz u nich konto masz dodatkowy rabat. Poza tym jest numer tel z którego jak dzwonisz o quote to tez jest taniej :)

 

Chyba w każdej ubezpieczalni pytają o no claim. Często będzie tak, nie będą wam chcieli przenieść zniżek z ubezpieczalni z Polski. Natomiast jeżeli dostarczycie im z polskiej ubezpieczalni jakiś dokument o bezwypadkowej jeździe to wam to uwzględnią. Tak przynajmniej na pewno jest w Lloyds TSB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ja rowniez jestem z uk

 

jakby to powiedziec... uk male nie jest :twisted:

okresl sie troche dokladniej

patrzac na twoj podpis to kilaset mil :sad: , lincoln, lincolnshire

tak do tematu, ja mam ubezpieczone w AA za 560 funtow fully comp i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczow !

 

Nosze sie z zamiarem kupna subaru, na 99% bedzie to impreza model 94-00.

 

Zastanawiam sie czy jest grono ludzi czytajacych To forum, ktorzy eksploatuja swoje subaru w anglii i na angielskich warunkach, gdyz to wlasnie w uk planuje zakup auta i tu bede sie nim poruszal. Chodzi mi o zlapanie kontaktu z ludzmi, ktorzy ogarniaja temat subaru i ktorzy pomogliby w miare mozliwosci przy zakupie, a takze przy dalszej jego eksploatacji. A moze w niedalekiej przyszlosci jakis zlocik zorganizowac...(chyba, ze to juz mialo miejsce).

 

Wracajac do Imprezy, to bardzo mocno zastanawiam sie nad wersja TURBO, tylko nie wiem czy nie bedzie ona dla mnie za wysoka poprzeczka (nie mialem jeszcze do czynienia ani z taka moca, ani z napedem AWD), wiec w gre wchodzi jeszcze SI 2.0 n/a. Tylko czy jest sens kupowania tej drugiej, bo jak ogolnie wiadomo apetyt rosnie w miare jedzenia, i moze szybko przyjsc ochota na TURBO... :twisted:

 

OK, to tyle

Serdecznie pozdrawiam i czekam na odzew.

ja mam ta "druga" i jestem zadowolony, poki co.. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze powieksza sie nam grono forumowiczow z wysp :cool: fajnie bylo sie z Wami spotkac na scoobylive choc sama impreza nie zachwycila :roll: mam nadzieje ze niedlugo znow sie gdzies zjedziemy naszymi autkami na weekend i posiedzimy przy malym jasnym :wink: wiem ze nie jest latwo cos zaplanowac niektorym osobom ale wszelkie propozycje sa mile widziane a szczegoly zawsze do uzgodnienia :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jak to jest bo w sumie ja jestem na kontrakcie w uk do lutego i w sierpniu chce autko przytaszczyc (oczywiscie pl blachy) jaki jest czas jazdy na nowych polskich blachach ??

slyszalem ze jak sie ,powie policji (gdy zatrzymaja oczywiscie a to chyba zadkosc z tego co widze) ze jest sie w celach rekreacyjnych turystyka itp nie zglosi sie im odrazu ze pracuje 3 miesiace na opuszczenie kraju przez auto jak jeszcze raz drapna to ponoc laweta wtedy ...

jak to wyglada w swietle prawa a jak na codzien ??? jezdzi ktos z was na pl tablicach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

ciezko powiedziec

moja fura jest stad, wiec nie wiem jak dokladnie jest z samochodami z polski ale widze duzo samochodow na poslkich blachach i wydaje mi sie ze jak masz wykupione miedzynarodowe ubezpieczenie oraz wazny przeglad to wolno ci jezdzic po calej europie, nie wiem po co jest zielona karta, moze bardziej doswiadczeni koledzy mnie poprawia

mam nadz ze choc troche pomoglem :mrgreen:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no i zaczynaja sie schody...

 

Churchill nie chce mi ubezpiezpieczyc SI TURBO, tlumaczac sie, ze za krotko posiadam ubezpieczony samochod (wymagaja 2 lata bezkolizyjnej jazdy). Prawo Jazdy wyrobilem 9 lat temu w Polsce, natomiast tutaj zamienilem na UK (rok temu), a samochod ubezpieczylem w pazdzierniku 2006 (w churchillu). No i ogolnie nie jest kolorowo, bo inna ubezpieczalnie takze odmowila :evil:. Sprobuje jeszcze w barclay'sie, bo tam mam konto, moze sie uda...

 

Pozdrawiam

sprobuj w AA Team, ja mam tam moje subaru i mialem prelude i nie robili zadnych problemow a prawko mam 2 lata angielskie (zdalem egzamin tutaj), za subaraka (nie turbo) place 560L rocznie za fully comp

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...