Skocz do zawartości

brzęczenie z wnętrza bagażnika


Damian Kacprzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) mam pytanie ? Odebrałem z salonu subaru forestera sj Sport xt ok dwa tygodnie temu i gdy załączam zapłon wraz z uruchomieniem silnika pojawia się delikatny pisk wydobywający się z bagażnika po lewej stronie jakby spod nadkola i to nieważne czy stoję czy jadę po załączeniu zapłonu wydobywa się ten dziwny dźwięk wysoko tonowy . Byłem w salonie podszedł mechanik i stwierdził ze się spotkał z tym problemem pierwszy raz . Wiadomo umówiłem się na serwis . Ale może ktoś miał taki problem i jakoś sobie z nim poradził w taki czy inny sposób , nadmieniam ze mam założony przez serwis hak odpinany . Za info dzięki  lub jestem pod tel 692426668 Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Damian Kacprzak napisał:

wraz z uruchomieniem silnika pojawia się delikatny pisk wydobywający się z bagażnika po lewej stronie jakby spod nadkola i to nieważne czy stoję czy jadę po załączeniu zapłonu wydobywa się ten dziwny dźwięk wysoko tonowy .

Nie rozumiem. Startujesz silnik jadąc?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Damian Kacprzak napisał:

Witam:) mam pytanie ? Odebrałem z salonu subaru forestera sj Sport xt ok dwa tygodnie temu i gdy załączam zapłon wraz z uruchomieniem silnika pojawia się delikatny pisk wydobywający się z bagażnika po lewej stronie jakby spod nadkola i to nieważne czy stoję czy jadę po załączeniu zapłonu wydobywa się ten dziwny dźwięk wysoko tonowy .

Samochód jest skomplikowanym mechanizmem, skradającym się z wielu ruchomych elementów. Każdy element, który jest w ruchu musi generować mniejsze/większe dźwięki.

Niemniej jednak w przypadku gdy mamy pewne zastrzeżenia, pytania co do funkcjonowania samochodu, zawsze warto podjechać do ASO Subaru. Uzyskamy wówczas rzetelną odpowiedź na nurtujące nas pytania. ;)   

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)  robię sprostowanie. Po wejściu do Forka i zajęciu miejsca za kierownicą załączam przycisk Start w pozycji ACC (pomarańczowy)  i w tym samym momencie zaczyna wydobywać się pisk (brzęczenie) i trwa nieustanie czy stoję czy jadę. Przestaje piszczeć gdy nacisnę przycisk STOP  Pisk wydobywa się  z bagażnika a jeszcze mocniej go słychać gdy uniosę półkę do do góry od koła zapasowego. "Kambol" napisał że to może pompa paliwa czy może ktoś rozszerzyć  temat.  Tak na marginesie umówiłem się do ASO na Poniedziałek zobaczymy??  A miałem Outlandera przez cztery lata i ani jednej usterki:rolleyes: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Damian Kacprzak napisał:

"Kambol" napisał że to może pompa paliwa czy może ktoś rozszerzyć  temat

Miałem tak w swoim STI - pompa paliwa "piszczała", zwłaszcza przy niższych temperaturach. Jej wydajność była w dalszym ciągu dobra, ale mnie irytowała - po wymianie na DW nastała cisza :) Z tego co widzę pompa w Forku SJ jest po prawej stronie zbiornika...

 

Tutaj przykładowe "buczenie" z netu https://youtu.be/qUIAAGMdSB8 ...i nie jest to dźwięk piszczącej pompy paliwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich byłem dzisiaj w ASO MM Kars Katowice i stwierdzono jednomyślnie że piszczenie wydobywające się z okolicy bagażnika to usterka modułu podłączonego do haka wszystko oryginał (mam nadzieje?) założone w ASO Cześć ma dotrzeć w ciągu kilku dni czas wymiany ok 30 min. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...