Skocz do zawartości

Legacy Outback 2001 H6 sedan USA


ziom

Rekomendowane odpowiedzi

To jeśli będziesz miał zamiar zutylizować swój obecny zderzak to wpierw wspomnij na mnie. ;) Mi podoba się bardzo, ino obawiam się że może zrobić się uskok na połączeniu zderzak-błotnik.

 

Otwieradła do uciekania z bagażnika w autach USDM to prze-bajer. Co o za patologiczny rynek docelowy. :D

 

A ta dziura w obudowie selektora to nie jest po jakiejś mechanicznej blokadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DETT napisał:

To jeśli będziesz miał zamiar zutylizować swój obecny zderzak to wpierw wspomnij na mnie. ;) Mi podoba się bardzo, ino obawiam się że może zrobić się uskok na połączeniu zderzak-błotnik.

 

Otwieradła do uciekania z bagażnika w autach USDM to prze-bajer. Co o za patologiczny rynek docelowy. :D

 

A ta dziura w obudowie selektora to nie jest po jakiejś mechanicznej blokadzie?

 

Utylizacje raczej przemienię w handel. Spoko , odezwę się jak zderzak będzie zdjęty.

" Otwieradło " w jankesie to KOSIOR na maxa :P

Myślę czy nie dorobić w bagażniku schowka żeby umieścić tam różaniec na wypadek gdyby jednak otwierdało się zacięło !

Ta dziura to fabryczny otwór np. na śrubokręt żeby móc zmieniać położenie wybieraka w chwili gdy samochód jest w serwisie / warsztacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ziom napisał:

" Otwieradło " w jankesie to KOSIOR na maxa :P

Myślę czy nie dorobić w bagażniku schowka żeby umieścić tam różaniec na wypadek gdyby jednak otwierdało się zacięło !

:D

To może lepiej uchwyt na puginał tanto albo jednostrzałowy pistolet z podpisem "ŻYWCEM MNIE NIE WEŹMIECIE!!". :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mariusz Kaźmierczak napisał:

Kolego fajne autko widziałem je na   Olx ale dużo droższe chyba jak pamięć nie myli co do lpg bo się sam zastanawiam jak się jeździ ogólnie ? Ile ci pali i ogólnie wyrobione zdanie ? 

 

LPG do tej chwili OK.

Nic strasznego się nie dzieje i pewnie się nie stanie , ale jeszcze za mało kilometrów zrobiłem żeby opisywać jakieś większe wrażenia z używania tej konkretnej instalacji.

Części tej instalacji LPG wybrałem sam bo jakieś tam pojęcie mam o LPG i chciałem mieć montaż zrobiony po mojemu.

Od zawsze w moich autach było LPG i nigdy nie było z tymi autami i instalacjami problemów.

Trzeba pamiętać o wyregulowanych luzach zaworowych i nic nie powinno się stać przez dodatkową obecność LPG !

Lubie płacić za " do pełna " 100 PLN a nie lubię jak to jest 200 - 250 PLN

Spalanie na krótkich odcinkach po 2 km = 18 litrów.

Przy dłuższych przelotach spalanie spadło do 16 , ale nogę mam iście emerycką i przemieszczam się z prędkościami patrolowymi :P

Dla mnie OK bo forester 2.5 z ręczną skrzynią spalał mi 14 - 15 , więc jakiego oszałamiającego skoku wydatków na paliwo nie odczułem.

 

Kolejny zakup w drodze do projektu " prawie jak RS30 "

 

grill.thumb.jpg.dd796b9381d75ad1bfad14552b79fdda.jpg

 

4 godziny temu, DETT napisał:

:D

To może lepiej uchwyt na puginał tanto albo jednostrzałowy pistolet z podpisem "ŻYWCEM MNIE NIE WEŹMIECIE!!". :biglol:

 

Coś trzeba wymyślić :D

Puginał tanto ............... jakie trudne słowo.

Dopiero "wujek gugle" mi podpowiedział co to jest i uważam , że to dobry wybór !

 

 

Edytowane przez ziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ziom napisał:

 

LPG do tej chwili OK.

Nic strasznego się nie dzieje i pewnie się nie stanie , ale jeszcze za mało kilometrów zrobiłem żeby opisywać jakieś większe wrażenia z używania tej konkretnej instalacji.

Części tej instalacji LPG wybrałem sam bo jakieś tam pojęcie mam o LPG i chciałem mieć montaż zrobiony po mojemu.

Od zawsze w moich autach było LPG i nigdy nie było z tymi autami i instalacjami problemów.

Trzeba pamiętać o wyregulowanych luzach zaworowych i nic nie powinno się stać przez dodatkową obecność LPG !

Lubie płacić za " do pełna " 100 PLN a nie lubię jak to jest 200 - 250 PLN

Spalanie na krótkich odcinkach po 2 km = 18 litrów.

Przy dłuższych przelotach spalanie spadło do 16 , ale nogę mam iście emerycką i przemieszczam się z prędkościami patrolowymi :P

Dla mnie OK bo forester 2.5 z ręczną skrzynią spalał mi 14 - 15 , więc jakiego oszałamiającego skoku wydatków na paliwo nie odczułem.

 

Kolejny zakup w drodze do projektu " prawie jak RS30 "

 

grill.thumb.jpg.dd796b9381d75ad1bfad14552b79fdda.jpg

 

 

Coś trzeba wymyślić :D

Puginał tanto ............... jakie trudne słowo.

Dopiero "wujek gugle" mi podpowiedział co to jest i uważam , że to dobry wybór !

 

 

 

 

Hmm to i tak sporo jak na lpg ci pali chociasz i tak mniej jak pb No z tym tankowaniem do pełna hehe masz racje a jaki masz zbiornik i ile na nim przejdziesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik 47 litrów a przy tankowaniu wchodzi 41 - 42 i tak zatankowany mogę przejechać około 250 km.
Nie jechałem jeszcze w dłuższą trase powyżej 20 km i nie mogę stwierdzić ile pali w trasie.
Jak już wyreguluje luz zaworowy to mam w planie pojechać wystoić LPG na hamowni u speca ( Struna ) w mieście Skawina.

Tapatalk / Telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ziom napisał:

Zbiornik 47 litrów a przy tankowaniu wchodzi 41 - 42 i tak zatankowany mogę przejechać około 250 km.
Nie jechałem jeszcze w dłuższą trase powyżej 20 km i nie mogę stwierdzić ile pali w trasie.
Jak już wyreguluje luz zaworowy to mam w planie pojechać wystoić LPG na hamowni u speca ( Struna ) w mieście Skawina.

Niewiele mniej niż u mnie ;) Ja mam ok. 300km na takim zbiorniku.
Skawina, to niedaleko moich okolic (+35km), a nawet o takim Panu nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, thomson0073 napisał:

Niewiele mniej niż u mnie ;) Ja mam ok. 300km na takim zbiorniku.
Skawina, to niedaleko moich okolic (+35km), a nawet o takim Panu nie słyszałem.

 

 

No u mnie zbiornik ma wejść 60 litrów w koło , do tankowania w wlew paliwa tak patrzę na te spalanie średnio wychodzi 13 według opini 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, thomson0073 napisał:

Niewiele mniej niż u mnie ;) Ja mam ok. 300km na takim zbiorniku.
Skawina, to niedaleko moich okolic (+35km), a nawet o takim Panu nie słyszałem.

 

300 km , ale Ty masz chyba pojemność 2.0 i cięższą nogę bo wychodzi Ci około 14 litrów.

 

Sprawdziłem dokładnie i ten spec jest ze Skawiny , ale firma jest za Krakowem w stronę Kielc. Mój błąd ;)

 

9 godzin temu, Mariusz Kaźmierczak napisał:

No u mnie zbiornik ma wejść 60 litrów w koło , do tankowania w wlew paliwa tak patrzę na te spalanie średnio wychodzi 13 według opini 

 

Zbiornik 60 litrów może sporo wystawać ponad podłogę. Mój jest około 2 cm wyżej ponad.

13 litrów przy 3 litrach pojemności i automatycznej skrzyni biegów ?

Może te nowsze H6 245 KM ze zmiennymi fazami rozrządu są takie oszczędne , ale w naszych starszych EZ30D to chyba wynik do osiągnięcia na autostradzie , z górki , przed śniadaniem i oponach 185/xx/xx :P To tylko moja opinia i mogę się mylić a moje autko ma jakieś niedociągnięcia w układzie świece / cewki / czujniki i stąd tyle paliwa schodzi.

Moje drugie auto to Forek SG z ręczną skrzynią i 2.5 motorem spala 14 - 15 LPG

Ile teraz spala Ci benzyny ?

Mi spalał 15 - 16 przy emeryckim stylu jazdy.

Edytowane przez ziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ziom napisał:

 

300 km , ale Ty masz chyba pojemność 2.0 i cięższą nogę bo wychodzi Ci około 14 litrów.

 

Sprawdziłem dokładnie i ten spec jest ze Skawiny , ale firma jest za Krakowem w stronę Kielc. Mój błąd ;)

 

 

Zbiornik 60 litrów może sporo wystawać ponad podłogę. Mój jest około 2 cm wyżej ponad.

13 litrów przy 3 litrach pojemności i automatycznej skrzyni biegów ?

Może te nowsze H6 245 KM ze zmiennymi fazami rozrządu są takie oszczędne , ale w naszych starszych EZ30D to chyba wynik do osiągnięcia na autostradzie , z górki , przed śniadaniem i oponach 185/xx/xx :P To tylko moja opinia i mogę się mylić a moje autko ma jakieś niedociągnięcia w układzie świece / cewki / czujniki i stąd tyle paliwa schodzi.

Moje drugie auto to Forek SG z ręczną skrzynią i 2.5 motorem spala 14 - 15 LPG

Ile teraz spala Ci benzyny ?

Mi spalał 15 - 16 przy emeryckim stylu jazdy.

 

 

W trasie mi pali 11 najmniej 10 w mieście 12-13 tak średnio chyba ze krótki odcinek to więcej , no przy jeździe mieszanej ile mój może spalić lpg? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Mariusz Kaźmierczak napisał:

W trasie mi pali 11 najmniej 10 w mieście 12-13 tak średnio chyba ze krótki odcinek to więcej , no przy jeździe mieszanej ile mój może spalić lpg? 

 

To chyba faktycznie mój samochód ma jakiś problem w układzie zapłonowym <_<

4 generacja LPG a pewnie taka założysz , spala ok 15 % więcej LPG niż benzyny.

Zazwyczaj jest to 1,5 - 2 litry więcej LPG w stosunku do spalanej benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dawno mnie tu nie było ... z rok będzie.

Przez ten czas nic nie drgnęło w sprawie blacharki i lakierowania.

Jedyna rzecz jaką zrobiłem to przyciemnianie wszystkich szyb za wyjątkiem czołowej.

szyby.thumb.jpg.8da0e12c440999cbb86fefcb8809b786.jpg

 

Przed zimą posłałem felgi do piaskowania i malowania proszkowego a wczoraj przyjechały do mnie nowe Nokiany WR D4 215 / 60 / 16

 

DSC_2702.thumb.JPG.ccb2dfe3e2054282fb0d35023c78cdcc.JPG

 

Byłbym zapomniał o poliftowej  masce z wlotem , ale nie mam zdjęć , więc musicie uwierzyć na słowo :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Nadal nic konkretnego nie zainstalowałem i projekt stoi w miejscu , ale mam nadzieje , że w miarę szybko to się zmieni.

3.ooo km temu samochód wrócił z nowymi uszczelkami , panewkami , olejami , filtrami etc.

Dokupiłem na forum kilka nowych "upiększeń" , które dziś powinny do mnie dotrzeć.

Zrobię zdjęcia to się pochwale :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...