Skocz do zawartości

Nie zapala czasem


Magdalena Przybylak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim subaru impreza 2008 rok lpg. Na zimnym silniku zapala ale po dluzszym trzymaniu zaplonu,czasem nie zapala,za drugim razem zawsze, dodam ze wymienilam swiece po kiluset km problem znikl,pojawil sie po zmianie oleju i filtrow . Problem ten pojawia sie raz na drugi dzien juz nie,potrafi stac dwa dni zapala od razu,stoi jeden problem znow.

Moze ktos podpowie co robić

Z gory dziekuje 

Magdalena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile przejechał z Tobą parownik LPG? Ja miałem dokładnie to samo- puszczała membrana i było za bogato przy odpalaniu. Jak trochę pokrecisz, przewietrzysz kolektor i jest ok- odpala.
Zestaw naprawczy reduktora lub nowy reduktor!
Dla testu, zakręcić zawór na butli, wyjezdzij gaz z węży i wtedy sprawdź

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu szukaj kto to serwisuje bo nie każdy się za to złapie. Swego czasu była jedyna firmą gdzieś w okolicy Kraka, teraz napewno jest więcej bo i tych instalek przybyło z zachodu. Ewentualnie wymiana reduktora na coś popularnego w pl ale to jakiś kumaty gaziarz musiałby dobrać coby czujnik temperatury się dogadał z centralką (w większości instalacji jest w reduktorze).
A sam reduktor- takie szpejo z reguły w kształcie zbliżonym do walca, powinien mieć 2 grube węże od wody, 2 cienkie od gazu i conajmniej 2 kabelki od czujnika temperatury. Ale teleflexa to ja w życiu na oczy nie widziałem także dokładnie nie powiem

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie już wiesz które warsztaty omijać, no chyba że żeby przywieźć im gumowe młotki coby sobie takie rzeczy z głowy powybijali.
Najdroższy scenariusz to wymiana instalacji LPG ale teleflex, mimo że rzadki to już nie aż taka egzotyka a tym bardziej jeżeli jest ktos kto się podejmie! Pamiętaj żeby po wymianie czy regeneracji reduktora ustawić mapy- zmiana reduktora to automatycznie inne ciśnienie w instalacji. I dobrze przed nowa mapa wymienić filtry od gazu!

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylam na przegladzie gazu zaraz po kupieniu,wymienili mi filtry,reduktora nie sprawdzali,nie bylo tego problemu,ani potrzeby.Serdeczne dzięki za inf i rady. W tej chwili jestem w Niemczech ,zalatwie to za jakies dwa tyg,myslis ze  lepiej jezdzic na benzynie?  Czy moge na gazie? Czy pogorsze sobie tylko ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pogorszysz. Tylko może czasem szarpnąć przy przełączaniu na gaz ( nie musi) no i problemy z odpalaniem. Ja jeździłem z taką usterka do czerwca od ... (wstyd przyznać) stycznia - jakieś 10kkm i nic złego się nie stało (aha deczko więcej chyba palił).

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaki jest przebieg samochodu? Jaki jest kod silnika, EJ204 czy EJ20F?

Takie objawy się pojawiają przy nieprawidłowych luzach zaworowych. Może tutaj też być problem. Niech mechanik sprawdzi szczelność reduktor oraz luzy zaworowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,jestem po wymianie reduktora,koszt 550zl,4 godziny stania, ale auto odpala za pierwszym razem,wiec chyba problem rozwiazany. Mimo wszystko bardzo dziekuje za rady i szybkie odpowiedzi,szczegolnie ,,reckiego " ;)

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję nie do rychlego zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...