Jump to content

Forester SG 2.5 XT tłumik przewodu paliwowego

Mackkk

Recommended Posts

Witam Kolegów,

Czy zna ktoś może numer części dla tłumika przewodu paliwowego w Foresterze SG 2.5XT MY'07 zaznaczonego na załączonych obrazkach? Chodzi mi o element z giętą końcówką, prawdopodobnie jest powodem dziwnych odgłosów silnika słyszanych tylko z wnętrza samochodu. Na parts.subaru.com niestety nie jestem w stanie znaleźć odpowiedniego numeru części. Czy w jego miejsce można zastosować 42086AG080 ?

S11_42001384.jpg

SG_25XT_fuel_line_damper.jpg

• 2 weeks later...

Udało mi się kupić (ASO) powyższy tłumik w wersji do mojego silnika (z przewodami bez szybkozłączek). Jakby ktoś kiedyś szukał to nr części to 42086fe030. Po wymianie stukanie na biegu jałowym słyszalne w kabinie zniknęło.

• 1 month later...
W dniu 16.10.2017 o 21:19, Mackkk napisał:

Udało mi się kupić (ASO) powyższy tłumik w wersji do mojego silnika (z przewodami bez szybkozłączek). Jakby ktoś kiedyś szukał to nr części to 42086fe030. Po wymianie stukanie na biegu jałowym słyszalne w kabinie zniknęło.

Miałem ten sam problem. Pseudomechanicy i pseudoznawcy straszyli mnie stukającą panewką i remontem silnika a okazało się że jest to powyższy powód stuków. Kupiłem na e-subaru.pl

• 1 year later...
W dniu 27.11.2017 o 00:33, AdaSch napisał:

to jest tłumik a nie zawór powrotny?

Właśnie. " Mechanicy" wciskali mi, że jest to zawór zwrotny, inni że to zawór kierunkowy, a największa grupa "mechaników" twierdziła, że jest to zawór regulujący ciśnienie paliwa. 

Edited by Bio