Skocz do zawartości

Problem ze zmieniarką Subaru Legacy IV 3.0R 2004r


Karol Żyszkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Padła mi zmieniarka (jak u większości pewnie), zaklinowała się płyta, a po wyciągnięciu płyty wyskoczył błąd Error 99. Zastanawiam się, czy dałoby się podmienić samą zmieniarkę z radia wyciągniętego z angola. Widziałem kilka podobnych do mojego (mam model GX-201LEF2) i wydaje mi się, że sama zmieniarka w podobnych radiach będzie taka sama. I teraz pytanie, czy zmieniarka wyciągnięta z radia np. GX-201RE podeszła by do mojego radia. Próbowałem już wszystkiego, rozkręcałem do gołej płytki i próbowałem wyciągnąć AUX, ale w tym modelu graniczy to z cudem, kupiłem transmiter, ale jakość dźwięku jak ze starego Kasprzaka. Może ma ktoś jakiś pomysł co zrobić, albo na co zamienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A emulator zmieniarki?

 

http://www.avde.pl/nvox/nvox-nv1080a-subaru-zmieniarka-cyfrowa-emulator-mp3-usb-sd-subaru/produkt/41587.html

 

Ja mam w swoim coś takiego i sprawdza się super

 

 

A tak z innej beczki. Przypadek czy jakieś powiązania z pilotem Bublewicza? O ile można wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mojego radia nie ma w spisie obsługiwanych przez ten emulator, pisałem do nich w tej sprawie i zero odpowiedzi. Nie wiem też gdzie miałbym to podłączyć, bo żadnego wolnego gniazda nie widziałem jak miałem radio na wierzchu. Kiedyś dopytywałem i szukałem info o jakimś pokrewieństwie, ale nic z tego, przypadek :)

Edytowane przez Karol Żyszkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat do zamknięcia, operacja zakończona pełnym sukcesem :-D Zmieniarka podmieniona z angola, dawcą był model GX-201RE, wsadzone do GX-201LEF2. Cała operacja banalnie prosta, z wyjęciem radia itd. około pół godzinki Całkowity koszt 100 PLN (mniej więcej tyle kosztuje radio z Anglika). Znów mogę się cieszyć muzą z płyty ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 14.09.2017 o 13:08, Karol Żyszkowski napisał:

Temat do zamknięcia, operacja zakończona pełnym sukcesem :-D Zmieniarka podmieniona z angola, dawcą był model GX-201RE, wsadzone do GX-201LEF2. Cała operacja banalnie prosta, z wyjęciem radia itd. około pół godzinki Całkowity koszt 100 PLN (mniej więcej tyle kosztuje radio z Anglika). Znów mogę się cieszyć muzą z płyty ;-) 

Odkopuję temat po kilku latach. Też mam problem ze zmieniarką w Legacy IV H6, w radiu GX-201RE. Za każdym razem po włączeniu zapłonu słychać ze stacji dysków odgłosy, że coś tam kręci, po chwili przestaje. Według tego, co udało mi się dowiedzieć, to jakaś płyta tam utknęła w środku, ale nie zależy mi jej odzyskaniu, więc chciałbym po prostu podmienić zmieniarkę, także z dawcy - jakiegoś anglika. Czy mógłbyś mi opisać krok, po kroku jak to zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie trzeba wyjąć radio, temat gdzieś był to nie będę opisywał. Następnie trzeba zdjąć metalową obudowę z radia i odkręcić górną część (zmieniarke ), odłączyć taśmę i chyba jeden kabelek, następnie poskręcać wszystko w odwrotnej kolejności. Robota bardzo intuicyjna.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...