Skocz do zawartości

Zużycie oleju opine pytanie


Mariowwa

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, rydzada napisał:

Wybacz, ale to nie jest normalne zużycie dla sprawnego silnika. Przy takim zużyciu to powoli o remoncie powinno się myśleć, albo nowym shortblocku.

 

Dokładnie, zużycie oleju większe niż dolny i górny znacznik na miarce oleju (przeważnie 0,8 ÷ 0,9 litra) to oznaka nadmiernego zużycia silnika. Producenci oczywiście awaryjnie podają że silnik może wymagać większej "dolewki" ale to raczej taki bezpiecznik przed naprawą gwarancyjną niż norma.

 

6 minut temu, Cancer napisał:

Dopóki nie kopci to takie zużycie oleju jest dla mnie akceptowalne i nie widzę w tym większego problemu i konieczności wydawania sporej kasy na remont.

 

Kiedyś ciekła mi instalacja centralnego ogrzewania, chodziłem dopompowywałem i nie był to nadmierny problem. Niestety po kilku miesiącach musiałem wydać wielokrotnie więcej niż wymiana zaworu  przy kaloryferze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cancer napisał:

Wszystko zależy też od stylu jazdy oczywiście. Generalnie turbo mogą nawet do 1l/1000km żłopać i niektórzy producenci uważają to za normę. Oczywiście jadąc trasę do tych 150km/h oleju nic nie znika ale auta używam głównie w mieście i wiem, że silnik nie ma ze mną łatwo. Dopóki nie kopci to takie zużycie oleju jest dla mnie akceptowalne i nie widzę w tym większego problemu i konieczności wydawania sporej kasy na remont. Ty masz automat więc może silnik trochę mniej po dupie dostaje i mniej wcina oleju. Pozdrawiam:)

Wierz mi, powinien żłopać dużo mniej, nawet przy prędkościach autostradowych albo po mieście. Z drugiej strony, jak Ci to nie przeszkadza, to też specjalnie bym się nie przejmował, niemniej warto odkładać kasę na remont albo po prostu auto sprzedać (wiem, mało eleganckie rozwiązanie). Mój pił 0,4 l/1000km, kiedy poszedł do remontu. Po rozebraniu gładzie i tłoki super to nie wyglądały ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...