Jump to content

P0400 - błąd związany z EGR


geos

Recommended Posts

pacjent to Forek 2.0X, manual, 2003. pojawił się błąd check engine P0400 - Exhaust Gas Recirculation Flow Malfunction. pojawił się po godzinnym pełzaniu w korku i jeździe "na żabkę": jedyneczka, "skok" 2m, stop, jedyneczka, "skok" 2m, stop itd.

czy taki błąd oznacza drenaż portfela u mechanika?

czy naprawę usterki afiszującej się takim błędem można opóźnić w czasie powiedzmy o miesiąc czy też trzeba to zrobić jak najszybciej?

pozdrawiam,
geos

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę wprowadzać w błąd, ale czy EGR-y i pompa powietrza wtórnego nie została czasem dołożona dopiero w poliftowym Forku II-giej generacji ??

Jeśli Twój Forek jest z 2003, to jest model II - giej generacji przed liftem - sprawdź, czy masz tam w ogóle EGR-y i pompę powietrza wtórnego.

Spróbuj skasować błąd (np. FreeSSM lub odłączenie aku) i jeździć dalej. Niech się jeszcze ktoś wypowie na ten temat, ale nie wydaje mi się, żeby coś takiego wymagało natychmiastowej interwencji.

Link to comment
Share on other sites

U mnie się wyświetla odkąd mam Forka (8 miesięcy) - najszybciej powraca na LPG, właśnie w korkach. W ASO zignorowali, w innym serwisie zajmującym się Subaru również - polecili żeby zaślepić i jeździć dalej. 

 

a tak btw -  czy zaślepienie EGR ma jakiś wpływ na osiągi?

Link to comment
Share on other sites

@raveout: tak jakby wszystko się zgadza, jechałem na LPG.

 

w którym ASO i warsztacie byłeś?

nie masz wrażenia, że jakoś mniej mocy jest z tym błędem? 125KM nie jest demonem szos, ale jakoś mam wrażenie, że teraz bardziej ślamazarnie mu wszystko idzie...

 

pozdrawiam,

geos

Link to comment
Share on other sites

ASO Koper oraz znany tutaj serwis na Mechaników

 

Co do mocy to powiem tak - ja sie czasami nie mogę w ogóle połapać z jakiego powodu ten samochód (sporadycznie) traci moc....ale zawsze kiedy tak sie dzieje pomaga jazda na większych obrotach lub np. uzupełnienie baku do pełna :) Jak tylko sie tego trzymam to wszystko jest git. Ostatnio miałem regulowane zawory, wymieniony olej i świece i na Pb jeździ wzorowo, pomimo, że wyskakuje P0400 czasami. Spadki mocy są odczuwalne jedynie na LPG, ale ja moge mieć też już jakiś problem z wtryskiwaczami gazu (niebawem zweryfikuje temat).

Edited by raveout
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Mi ten błąd wyskakuje wciąż już od pierwszego dnia po zakupie Legacy 2005 2.0. Jednak nie widzę wpływu na jazdę. Czy mogę jakoś ten błąd wyłączyć elektrycznie bądź ewentualnie programowo?  Teraz kasuję sobie w wolnej chwili ale to upierdliwe. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...