Skocz do zawartości

piotr_autosport

Nowy
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O piotr_autosport

 • Tytuł
  ..:: Świeżynka ::..

Profile Information

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  Pułtusk
 • Auto
  WRX STI MY 17. Było Sti 02, FXT 07, Tribeca 09EU
 1. P0400 - błąd związany z EGR

  Co do mocy: to jeśli EGR stanie w pozycji otwartej to może być problem z mocą. Można zaślepić i wyłączyć programowo ( trzeba pogadać z jakimś tunerem).
 2. Lanos STi - US Spec - TPMS

  ASO zachowało się prawidłowo. Czujniki niestety są jednorazowe i trzeba je wymienić.
 3. Błąd homologacji w dowodzie rejestracyjnym

  Tak jak napisałem wcześniej ja zaznaczyłbym z procedury badań punkt 0.2. e) oczywiste omyłki, niezgodności w dowodzie rejestracyjnym związane z danymi technicznymi pojazdu - po zmianach od 13-11-2017 jest to usterka drobna. Było to specjalnie wprowadzone żeby nie utrudniać życia właścicielom pojazdów i na spokojnie wyjaśniać te rozbieżności. W końcu dane z tabliczki znamionowej nie są niezgodne ze stanem faktycznym (stan faktyczny ustala producent w homologacji) a z danymi w dowodzie rej. Podpunkt zaznaczony przez twojego diagnostę zaznaczyłbym gdyby tabliczka wyglądała na podrobioną i albo zawierała jakieś dziwne masy. Z drugiej strony sprawa załatwiona szybko a jak się da wynik pozytywny klienci nie mają już takiej motywacji żeby szybko sprawę wyjaśnić i na kolejnych przeglądach jest to samo. Ale najważniejsze, że wszystko załatwione pozytywnie .
 4. Lanos STi - US Spec - TPMS

  Może warto odczytać najpierw błędy (zakładam,że ciśnienie w kołach było sprawdzone po zaświeceniu się znowu kontrolki) i wtedy zdecydować. Po wieku auta można się spodziewać, że kończą się czujnki. Fajnie jedank jest jak w aucie wszytko działa a czujniki nowe nie są aż takie drogie.
 5. 19 marca - TJS - trening na Torze Kielce

  Wczoraj było całkiem biało
 6. Błąd homologacji w dowodzie rejestracyjnym

  Jako diagnosta mogę tylko powiedzieć, że (zgodnie z procedurą badań technicznych) wynik badania powinien być pozytywny (pieczątka w dowodzie) z zaznaczoną w rejestrze badań usterką drobną: oczywiste omyłki związane z danymi techniczymi zawartymi w dowodzie rej. Do wyjaśnienia na spokojnie z Wydziałem Komunikacji.
 7. GPF w silnikach benzynowych

  Czy do Forestera XT też będzie montowany GPF bo przymierzamy się do zakupu?
 8. IV TRACK DAY SJS 17-02-2018

  Czy ktoś się wybiera w sobotę? Ktoś wie jakie są warunki na torze?
 9. Tabliczka znamionowa

  Potwierdzam na tabliczce znamionowej zastępczej nie są umieszczane masy. Powinna być Marka, Typ/model, numer nadwozia(podwozia lub ramy) oraz przez kogo tabliczka wykonana. Tutaj link do rozporządzenia: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20112361401
 10. Tabliczka znamionowa

  Do Robert1 e13*2001/116*0190 ... - homologacja Win 2586 kg - DMC lub MMC [dopuszczalna (maksymalna)masa całkowita pojazdu] 4586 kg - DMC lub MMC zestawu pojazd + przyczepa 1 1368 kg - dopuszczlny nacisk na oś pierwszą (przednią) 2 1515 kg - dopuszczlany nacisk na oś drugą (tylną) Oczywiście inne modele Subaru mają inne dane
 11. Tabliczka znamionowa

  Rzadko się udzielam na forum. Ale 2 miesiące temu dostałem uprawnienia diagnosty i jednocześnie otworzyłem SKP czuję się wywołany do odpowiedzi. Zmiana przepisów nie ma nic do tego poza tym, że diagności zaczęli dokładniej wykonywać swoje obowiązki. W procedurze badania do 13-11-2017 Punkt 0.2 e) Brak tabliczki znamionowej albo jest nieczytelna lub dane na niej zawarte są niezgodne ze stanem faktycznym skutkował usterką istotną - wynik badania negatywny. W procedurze badania od 13-11-2017 zapisano go w dwóch podpunktach Punkt 0.2 f) Brak tabliczki albo jest nieczytelna - usterka istotna 0.2 g) Dane zawarte na tabliczce znamionowej są niezgodne ze stanem faktycznym - usterka istotna Czyli wynik badania negatywny Koszt wykonania tabliczki na SKP to 36 zł nie tylko Okręgowe to robią. Podstawowe, które we wniosku zgłosiły chęć wykonywania TZ(tabl. znam.) też to robią. Skierowanie w WK 10 zł. Badanie poprawkowe w tym zakresie 20zł. Razem 66zł i święty spokój ma diagnosta i właściciel pojazdu.
 12. Tutaj się witamy [dział dla nowych Forumowiczów]

  witam wszystkich posiadaczy i fanów marki SUBARU
×