Skocz do zawartości

AT biegi górskie??


Pioo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma żadnych "górskich biegów". A/T robi co chce i praktycznie zawsze dąży do tego, żeby po zdjęciu nogi z gazu wrzucić możliwie wysoki bieg, najczęściej 4-kę. Jedyną receptą jest hamowanie na wrzuconym ręcznie biegu 2, czasem nawet 1. Bieg 3 niewiele daje, chyba, że hamuje się silnikiem przy dużej prędkości np. na zjeździe z góry na autostradzie. Swoją drogą na górskich drogach, zwłaszcza autostradach polecam hamowanie silnikiem nawet w A/T, bo oryginalne hamulce Forka są słabe i bardzo szybko się "gotują" = ich skuteczność znika w oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie mogę potwierdzić co masz napisane powyżej przez innych; abyś zrozumiał to wrzucając recznie w automacie np. bieg 2 automat może poruszać się w obrębie 1 i 2, analogicznie wybierasz bieg 3 to automat może zarządzać między 1,2,3, więc gdy chcesz powolutku spełzać wbijasz mu ręcznie 1 i nie ma nic do gadania.

Dając mu D pozwalasz aby komputer zarządzał się po swojemu w całym zakresie skrzyni. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam OBK 4EAT `99 rok i przy zjeździe z góry np na 4-ce jak dotkne na chwilę (delikatnie, zeby tylko światła STOP mrugnęły) pedał hamulca często jest tak że skrzynia zrzuci bieg w dół i dopóki nie dodam gazu przez troche dłużej nie wrzuci wyższego biegu tylko mocniej hamuje silnikiem. Dzieje się tak tylko na spadkach i sam sie zastanawiałem czy ona ma jakis żyroskop czy co ? :) Bo skąd wie, że jedzie z góry???.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...