Skocz do zawartości

ASB w silniku benzynowym


Kompas

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Kompas napisał:

...chce kupić Legacy w manualu ale mam okazje kupić w automacie..na co zwracać uwagę i czy te skrzynie są trwałe ?

Ale wypadałoby określić, której generacji Legacy chcesz kupić...

Podaj rocznik, silnik, albo wrzuć link z konkretną ofertą do odpowiedniego wątku:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4EAT są raczej trwałe.

moja posypała się dopiero przy przebiegu 312kkm (OBK 2.5NA, rocznik 2005).

 

jest sporo stron o automatach, ale w skrócie: skrzynia powinna pracować bez szarpnięć (przy wrzucaniu biegów w górę i w dół, również przy kickdown), nie powinieneś nic niepokojącego słyszeć przy zmianie P->D->N->R, auto nie powinno się staczać na lekkich podjazdach i powinno ruszać po puszczeniu hamulca (na płaskim).

 

inna rzecz, że u mnie nie miałem żadnych objawów nadchodzącej katastrofy, więc pewna doza szczęścia jest potrzebna ;)

Edytowane przez kruque
dopisałem conieco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kompas napisał:

A jak ma się sprawa łopatek przy kierownicy..dają radę czy to raczej bajer?

 

Czasem moze uzyjesz, na poczatku dla zabawy, pozniej na jakis seprentynach - kiedy wiesz, ze chcesz na dwojce chwilke przypilowac, bo i tak za chwile zakret, a nie chcesz by automat wrzucil 3 i za chwile znowu 2.

W codziennej jezdzie automat rozleniwia i jakos sie chce sie recznie przerzucac biegow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Legacy z 2007 roku 165 km w automacie. Jestem mega zadowolony. Na początku też byłem sceptyczny co do automatu a teraz nie kupił bym auta z manualna. Co do łopatek przy kierownicy to przydają się np. jeśli chcesz hamować silnikiem lub jeśli chcesz zbić bieg przed szybkim wyprzedzanie na trasie nie musisz przerzucać drążka zmiany biegów w tryb manualny . Wymiana oleju 900 zł w ASO subaru oczywiście oryginalny olej atf co 50000 km wiec spytaj kiedy była wymiana.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...