Skocz do zawartości

Skąd ten hałas? (tłumik końcowy)


Narrator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poprzedni właściciel zamontował w imprezie tłumik jak na zdjęciach poniżej.

Na postoju samochód jest cichutki ale w trakcie jazdy hałas jest bardzo męczący.

Moje pytanie: czy odpowiedzialny jest za to tłumik ze zdjęć czy doszukiwać się przyczyny gdzieś indziej. Jeżeli to tłumik to na co mógłbym go zmienić aby nie był nudny jak fabryczny ale komfortowy w trakcie dłuższych tras.

 

DSC_0284.JPG.cc9f4bdf49b7c74dde1561ee80787f4b.JPG

 

DSC_0283.JPG.8eedaccb2092c1eda1a518c301b0ab24.JPG

 

DSC_0285.JPG.ad83751c67ee17e36a0878d78079da9a.JPG

 

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to Impreza GD 2.0 125KM

Przelotu nie ma z tego co się orientuję i z kolektorem też nie było kombinowane. Samochód jest od dziadka z niemiec i z tego co wiem pierwszy właściciel w polsce miał go krótko i założył ten tłumik ze zdjęć. Jak tam zaświecę latarką do środka to jest pusty...

 

Jak wymieniałem rozrząd to mechanik mówił że jest minimalna nieszczelność w tłumiku środkowym ale nie kazała się za bardzo przejmować. 

 

Chodzi mi po prostu o to czy możliwe jest żeby tylko zmiana tłumika końcowego miała taki wpływ na hałas?

Edytowane przez Narrator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak je to s restka ukladu? Jestli masz przelot, to pamietaj, ze kazdy brakujaci katalizator dziala samochod glosniejsi. Bellmouth tez niepomoge. Ale jestli wszystko poza axleback je seria, a nemasz gdies dziure/peknieta uszczelke, to holt... Co do koncowki, rzec gustu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie, udanie się samochodem do ogarniajacego temat tłumikarza.Weryfikacja nieszczelności podpowie dalsze kroki Może wszystko jest ok, a wystarczy wyciszenie w postaci "silencera"

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Narrator said:

Jest to Impreza GD 2.0 125KM

Przelotu nie ma z tego co się orientuję i z kolektorem też nie było kombinowane. Samochód jest od dziadka z niemiec i z tego co wiem pierwszy właściciel w polsce miał go krótko i założył ten tłumik ze zdjęć. Jak tam zaświecę latarką do środka to jest pusty...

 

Jak wymieniałem rozrząd to mechanik mówił że jest minimalna nieszczelność w tłumiku środkowym ale nie kazała się za bardzo przejmować. 

 

Chodzi mi po prostu o to czy możliwe jest żeby tylko zmiana tłumika końcowego miała taki wpływ na hałas?

Tak, jest. Ja mam cale seria poza axleback, ktory popredni wlasciciel zadrucil....halas nadzwyczajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...