Skocz do zawartości

Pozakupowe naprawy Outbacka 2004


ryba69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Outback-a 2004 w wersji H6 z silnikiem 3.0 i nitro LPG Automat, 

Niestety jak to w odkupowanym samochodzie jest do zrobienia kilka rzeczy. 

1. Centralny zamek nie działa - z informacji od poprzedniego właściciela wynika że na potrzeby AC dawne otwieranie samochodu z kluczyka zostało zastąpione autoalarmem, aktualnie nie działa ani jedno ani drugie(brak pilota do autoalarmu). Kluczyk oryginalny posiadam tylko jeden plus jeden dorobiony. 

Pyt: Czy jestem w stanie ożywić otwieranie samochodu pilotem z kluczyka i czy jest opcja dokupienia drugiego(na weszli wypadek) Czy konieczne jest ożywienie autoalarku

2. Kierunkowskaz nie odbija, domyślam się że złamał się jakiś ząbek 

Pyt: Czy jestem w stanie w jakiś prosty i nie drogi sposób to naprawić

3. Nawigacja nie działa, zgłasza się bląd. Znalazłem w schowku odtwarzacz DVD w nim nawet jakaś nagrana płyta była, ale niestety nic nie działa. 

Pyt. Czy jest opcja ją obudzić do życia, widziałem jakieś filmiki ze nawet automapa tam może chodzić tylko jak to zrobić.

4. Domyślam się że jak to po zakupie trzeba wymienić olej filtry itp

Pyt. Co jeszcze wypada wymienić ?

5. Cd z tamtej epoki :) Auto posiada cd na 6 płyt 

Pyt. Czy jest opcja montażu czegoś co pozwoli odtwarzać mp3 lub cos z USB. Czy po po prostu kopić dobry transmiter? 

 

To chyba tyle jak na razie więcej problemów na szczęście nie znalazłem :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi na nurtujące mnie pytania

18049598_10155197884169770_736136131_o.jpg

Edytowane przez ryba69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybkości kilka rzeczy- automapa- możesz zapomniec- tam działa jedynie dedykowany soft. Do ożywienia navi potrzebujesz jednej płyty z softem i drugiej z mapami (chyba najnowsze z Volvo?- jest na forum kilka wątków). To co widziałeś na filmach- ludzie wkładają tam tablety z andkiem i wtedy wszystko hula.
Nie ma czegoś takiego jak porządny transmiter fm- jak u siebie kombinowałem z audio wziąłem ze sklepu chyba 14 czy 15 roznych sztuk, stałem pod sklepem i sprawdzalem- ani jeden nie był nawet średni.
Wajszka od kierunków- jeżeli ząbek na wajsze to parę dyszek i używka z aleergu ale wcześniej tutorial z forum jak rozebrać kiere i zobacz co się tam dzieje.
Central i alarm- elektronik.

Zazdroszczę tego h6! Ehhh (mam tą samą budę ale 2.0 na)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gdzieś widziałem że pasują mapy od innych samochodów. Tylko skąd wziąć płytę z softem ? 

Czy Panel środkowy od modelu po 2007 z dvd i mp3 będzie działać ?? 

Czyli ten ząbek jesz w wajszce nie przy kierownicy ?? Może faktycznie się dobiorę do środka i sprawdzę co tam się dzieje.

Z elektrykiem umówię się w przyszłym tygodniu muszę się trochę nacieszyć :P

 

Po wydobyciu płytki ze schowka udalo mi się ją odpalić na komputerze 

W pliku version znalazłem wpis COMMENT=2008 ver.1

na zdjęciu pliki które są na płycie czy jest w nich starter do navi ? 

Płyta ma nr 464110-7030

pliki.jpg

Edytowane przez ryba69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ryba69 napisał:

Pyt. Czy jest opcja montażu czegoś co pozwoli odtwarzać mp3 lub cos z USB. Czy po po prostu kopić dobry transmiter? 

jest na forum świetny DIY do zrobienia wejścia aux o ile posiadasz odpowiedni typ radia (ale domyślam się, że tak).
Sam z niego korzystałem i dorobiłem sobie wejście szybko, sprawnie i tanio. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radia to potrzebujesz takiego cuda :) 

https://www.morele.net/nvox-zmieniarka-cyfrowa-emulator-mp3-usb-sd-subaru-nv1080a-subaru-630607/

 

Z podstaw pozakupowych to tak jak piszesz oleje: Silnik + filtr / skrzynia ATF + filtr /dyfer przód i tył,

 

Czemu masz grill od legacy? Nawet ciekawie to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, STomasz napisał:

Co do radia to potrzebujesz takiego cuda :) 

https://www.morele.net/nvox-zmieniarka-cyfrowa-emulator-mp3-usb-sd-subaru-nv1080a-subaru-630607/

 

Z podstaw pozakupowych to tak jak piszesz oleje: Silnik + filtr / skrzynia ATF + filtr /dyfer przód i tył,

 

Czemu masz grill od legacy? Nawet ciekawie to wygląda :)

Dzięki, poczytam o tym urządzeniu, co do serwisu to już się szykuję :)

Nie znam się na grilach wiem że to polski salon. Może w takiej wersji też coś wypuszczali :P Polska to w końcu ciekawy kraj. A może ktoś musiał zmienić :( Ale ja tego nie zlokalizowałem. Autko od początku istnienia miało AC wiec może panowie z aso coś napsuli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2017 o 14:00, Marcin Paul napisał:

Ładny ten Outback:)Jeszcze dwa dni temu do sprzedania był, jeśli to ten.Trochę zdjęć więcej podeślij

Jak go wypieknie to zrobię więcej fotek. 

No kupiłem go 2 dni temu wiec to chyba ten sam :) 

EDIT: Panowie naszła mnie jeszcze myśl o wymianie świec i przewodów zapłonowych, lecz tu pojawił się problem bo w hurtowniach nie widzę kabli do H6 czy to jest jakiś produkt deficytowy ??

a Co do świec wiem ze jest jakiś mega długi temat o tym ale może prościej będzie zapytać co by pasowało do h6 z gazem? Bo jak widziałem jak się ludzie rozwodzili o tym czy brać końcówki takie czy inne itp to się pogubiłem, Ja nie planuje jeździć sportów wiec może po prostu jakieś zwykłe ale w miarę dobre ktoś poleci ?

Edytowane przez ryba69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...