Skocz do zawartości

Wyswietlacz zmiany biegu


Glivek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej szanowni forumowicze czy bawil sie ktos z was w takie urzadzenia jak: shift light, buzzer, shift gear indicator ? i zaproponuje mi jakis taki dynks w rozsadnej cenie. Na aledrogo znalazlem cos takiego:

 

http://allegro.pl/mavi-wyswietlacz-monitor-zmiany-biegow-shift-gear-i5864521092.html

 

ale wolalbym cos w tym stylu :D:

 

wiem ze to dziecinada ale silnie mi sie spodobala wizja posiadania takiego bajerku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem u siebie cos takiego:

 

Generalnie koszt materialow do zrobienia czegos takiego to ze 30-40 zl i mnustwo zimowych wieczorow poswieconych na eksperymenty ;)

U mnie dziala to na zasadzie stycznikow umieszczonych przy samym lewarku.

Rozwiazanie czysto mechaniczne, ale ma ogromna zalete: wyswietla zapiety bieg od razu, jeszcze przed puszczeniem sprzegla. A te elektroniczne ustrojstwa "zgaduja" przelozenie dopiero po puszczeniu sprzegla, gdy moze juz byc za pozno :P

Moje rozwiazanie jest proste i tanie, aczkolwiek dosc pracochlonne.

Edytowane przez pajac_am
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło za duzo zachodu jak dla mnie i rzezby ale efekt koncowy niepowtarzalny. Jednak troche ostudzil mi sie zapal i chcialbym tylko cos takiego jak maja sti new-age... shift light z buzzerem. Moze ktos polecic jakis sprawdzony bajerek z polskiego sklepu albo aledrogo lub ktos ma na sprzedaz?

Edytowane przez Glivek
blad w pisowni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 21.03.2017 o 18:18, pajac_am napisał:

Ja zrobilem u siebie cos takiego:

 

Generalnie koszt materialow do zrobienia czegos takiego to ze 30-40 zl i mnustwo zimowych wieczorow poswieconych na eksperymenty ;)

U mnie dziala to na zasadzie stycznikow umieszczonych przy samym lewarku.

Rozwiazanie czysto mechaniczne, ale ma ogromna zalete: wyswietla zapiety bieg od razu, jeszcze przed puszczeniem sprzegla. A te elektroniczne ustrojstwa "zgaduja" przelozenie dopiero po puszczeniu sprzegla, gdy moze juz byc za pozno :P

Moje rozwiazanie jest proste i tanie, aczkolwiek dosc pracochlonne.

... a wrzucilbys jakies schematy/fotorelacje ? bede wdzieczny ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...