Skocz do zawartości

Nawigacja-tryb nocny w Subaru Forester MY15


Eclipse

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z powodu niezbyt aktualnych map w nawigacji Subaru niezbyt często z niej korzystam ale czasami jednak się przydaje.

W zeszłym tygodniu byłem na feriach w Dolomitach i tak się złożyło że trasę w obie strony pokonywałem w nocy z nawigacją Subaru. W trakcie jazdy dość irytująca była jasność ekranu nawigacji która świeciła cały czas w trybie dziennym, czyli jasne kolory. W ustawieniach navi jest opcja ustawiania schematów kolorów dla trybu dziennego i trybu nocnego ( nocny ustawiony na ciemne kolory) ale navi sama nie zmienia tych trybów i zawsze świeci na jasno. Ktoś wie jak ją ustawić by zmieniała sama tryb pracy z dnia na noc?

 

Oczywiście zegar ustawiony prawidłowo, na zakładce wschód/zachód słońca mapka wyświetla się prawidłowo.

Częściowo poradziłem sobie w ten sposób że zmieniłem schemat kolorów trybu dziennego na ciemny ale to tylko półśrodek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak kiedy masz cały czas maksymalne podświetlenie zegarów , trzeba obniżyć choćby o 1 poziom pokrętłem i będzie się przełanczać

Wybacz ale na pisałeś tak że ciężko to jest zrozumieć - nie licząc błędu ortograficznego.

 

Jeżeli podświetlenie zegarów jest ustawione na MAX (najwyższy poziom) to mimo włączenia świateł mijania nie działa przełączenie nawigacji w tryb nocny.

Podświetlenie zegarów znaczy się pokrętło z lewej strony deski rozdzielczej - tak na wysokości kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieje się tak kiedy masz cały czas maksymalne podświetlenie zegarów , trzeba obniżyć choćby o 1 poziom pokrętłem i będzie się przełanczać

Wybacz ale na pisałeś tak że ciężko to jest zrozumieć - nie licząc błędu ortograficznego.

 

Jeżeli podświetlenie zegarów jest ustawione na MAX (najwyższy poziom) to mimo włączenia świateł mijania nie działa przełączenie nawigacji w tryb nocny.

Podświetlenie zegarów znaczy się pokrętło z lewej strony deski rozdzielczej - tak na wysokości kolana.

 

Tak, zgadza się, dobrze zrozumiałeś.

Ustawienie jasności podświetlenia deski rozdzielczej (pokrętłem po lewej stronie, przy kolanie :D) na maximum powoduje, że mapa nawigacji nie przełącza sie samoczyniie na nocny schemat kolorów.

Też miałem z tym problem na początku, podobnie jak @@Eclipse, ale pomogła podpowiedź na tymże Forum :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...