Skocz do zawartości

Zawór Fumoto F108


mio1

Rekomendowane odpowiedzi

No z pewnością ten zawór  jest dużym ułatwieniem, myślałem,że się wypowie ktoś kto ma zamontowany taki patent.

A ja zamówię sobie takie ustrojstwo, z czystej ciekawości:-)

Edytowane przez mio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zaworami jest tak, że lubia się czasami popsuć, w dodatku forki lubią być forsowane w ciężkim terenie , w którym zdarza się że szorują podwoziem po wertepach itp. Reasumując w forku istnieje jakaś tam możliwość uszkodzenia takiego zaworu.  Moim zdaniem nie warto ( tak dla świętego spokoju)

A jak wygląda zabezpieczeni przed przypadkowym otwarciem zaworu??-  w postaci pierścienia segera? Jeżeli tak to i tak pod autko musisz wejsc i pierścień scisnąc i wyciagnąć a później go włożyć. A tak odkręcasz śrubę spustowa , zmieniasz podkładkę ( chociaż z doświadczenia wiem ze nie trzeba tego robić bo oryginalna spokojnie wytrzymuje parę zmian oleju) i zakręcasz- roboty chyba tyle samo a ryzyko awarii /uszkodzenia/przypadkowaego otwarcia  dużo mniejsze

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A tak odkręcasz śrubę spustowa , zmieniasz podkładkę ( chociaż z doświadczenia wiem ze nie trzeba tego robić bo oryginalna spokojnie wytrzymuje parę zmian oleju) i zakręcasz ...

 

Przy okazji zapytam.

Miesiąc temu pierwszy raz w życiu zmieniałem olej w aucie. Chyba się zakochałem w moim forku SJ bo nigdy wcześniej nie miałem takich pomysłów.

No ale - nie pamiętam żadnej podkładki przy śrubie spustowej.

Zakładam, że jej nie zauważyłem i gdzieś się poturlała co oznacza, że nie została później założona.

 

Jakie mogą być konsekwencje jej braku?

 

 

Co sądzicie o zamontowaniu takiego zaworu w miejscu śruby spustowej oleju w misce olejowej.Ten jest dedykowany do Forestera SJ

https://www.rallysportdirect.com/part/drain-plugs/f-108-fumoto-m16-1-5-oil-drain-valve

 

Sprawdź sobie - tutaj gość przy pierwszej wymianie oleju montuje taki zaworek: 

Dalej przy wymianie oleju nr 2 fajnie widać jak ułatwia to całą operację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zakładam, że jej nie zauważyłem i gdzieś się poturlała co oznacza, że nie została później założona.   Jakie mogą być konsekwencje jej braku?

najwyżej będzie się pocił wokół śruby spustowej i nie dokręcaj zbyt mocno śruby żeby nie zerwać gwintu w misce  z siłą 41,7Nm -według manualna serwisowego. Oczywiście jeżeli masz klucz dynamometryczny . Spokojnie proste wymiany eksploatacyjne ( olej , filtry, klocki ) można ogarniać samemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem za takim zaworkiem, dlatego założyłem ten temat:-) U mnie nie zanosi się na jakieś ekstremalne jazdy w terenie, więc jak sugeruje Karas nie grozi mi zerwanie tego zaworu.

Na razie odłożyłem temat zakupu mam inne sprawy na głowie, ale wiosna powrócę do niego i nabędę droga kupna:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zakładam, że jej nie zauważyłem i gdzieś się poturlała co oznacza, że nie została później założona.   Jakie mogą być konsekwencje jej braku?

najwyżej będzie się pocił wokół śruby spustowej i nie dokręcaj zbyt mocno śruby żeby nie zerwać gwintu w misce  z siłą 41,7Nm -według manualna serwisowego. Oczywiście jeżeli masz klucz dynamometryczny . Spokojnie proste wymiany eksploatacyjne ( olej , filtry, klocki ) można ogarniać samemu. 

 

Ok, dzięki za odpowiedź.

Sprawdzę sobie to jak będzie w końcu sucho :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 5 tygodni później...

Ja mam taki zawór od początku założony przed pierwszą wymianą oleju na początku 2017 roku, zawór używany regularnie i nigdy nie przekraczam  7500 km miedzy wymianami. Żadnych problemów dotychczas z tym zaworem nie miałem. Wymiana oleju bajecznie prosta i osobiscie bardzo polecam.

Samochód  przejechał sto tysięcy km bez żadnych prblemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...