Skocz do zawartości

Hak holowniczy - własnej roboty? ;)


pajac_am

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym mieć hak holowniczy we Forku najlepiej niewielkim kosztem.

Sprawa wygląda tak, że kupiłem Forestera z hakiem już "wbitym" w dowód, ale któryś z poprzednich właścicieli sam hak chyba chciał zostawić sobie na pamiątkę ;)

Za kompletny hak i jego montaż w pierwszym-lepszym zakładzie montującym haki powiedziano mi +/- 1000 zł.

Dla mnie to trochę dużo biorąc pod uwagę fakt, że mi to potrzebne głównie do wożenia rowerów.

Poprzednik nie zabrał jednak wszystkiego.

Jest wyprowadzony kabel, w którym brakuje jedynie wtyczki, a na podłużnicach zostały jakby 2 płaskowniki z dziurami, do których wystarczy przykręcić belkę z hakiem.

1. Czy kompletny hak holowniczy musi mieć jakąś tabliczkę znamionową / homologację?

2. Czy są gdzieś zarejestrowane jego numery, czy mogę zastąpić go innym, bo w dowodzie mam tylko taki wpis: ---HAK---?

3. A może mogę wyrzeźbić coś samemu, bo ty tylko jeden profil kwadratowy z dospawanymi kilkoma płaskownikami i dokupić tylko samą "pałkę" ?

4. Jakbym szukał używanego to co do czego pasuje, bo jedni handlarze piszą, że od 97-02, inni, że 02->, a jeszcze inni 97-08. Więc czy taki zdemontowany z SG podejdzie mi do SF?

5. A może ktoś ma na zbyciu kompletny hak za normalne pieniądze?

Wygląda to mniej więcej tak:

gallery_9259_792_2657485.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi ,ze cała płyta i podłuznice mają być te same. Pare razy już czytałem że forek to impreza z inną budą. Ale nie miałem jeszcze okazji sprawdzić.

masz oba auta więc kuknij pod spód ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare razy już czytałem że forek to impreza z inną budą.

Też tak czytałem, ale tam z tyłu chyba jest trochę inaczej.

Jak zelżą mrozy to będę klękać ;)

@@SubBlackbird, to co piszesz to nie jest pkt. 3. tylko 6. którego nie napisałem :)

W sumie nie brałem tego pod uwagę, ale to chyba dobra opcja żeby znaleźć jakikolwiek hak z belką, byle by nie była krótsza i przerobić.

Bo jak szukam haka i wpisuję Subaru to kwota wynosi X, a jak wpiszę VW to pewnie będzie 1/4 X :)

Edytowane przez pajac_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć hak holowniczy we Forku najlepiej niewielkim kosztem.

Sprawa wygląda tak, że kupiłem Forestera z hakiem już "wbitym" w dowód, ale któryś z poprzednich właścicieli sam hak chyba chciał zostawić sobie na pamiątkę ;)

Za kompletny hak i jego montaż w pierwszym-lepszym zakładzie montującym haki powiedziano mi +/- 1000 zł.

Nowy hak to ok. 350 zł., jeżeli masz dostęp do kanału i trzymałeś lutownicę oraz miernik to poradzisz sobie sam. Jak nie to mechanik nie powinien wziąć więcej niż 200- 300 zł.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację: też wbity hak ale haka jakoś nie było :) a że czasem na działkę potrzebuję przewieźć na wypożyczonej przyczepce jakiś mebelek albo kosiarkę, to kupiłem sobie hak (jakaś firma ze Słupska, jak chcesz to daj znać na priv to odnajdę kwity) i w ciągu dwóch godzin zamontowałem sam wg instrukcji. Raz nawet targałem przyczepkę pełną piachu i nic się nie urwało :) ...dzięki temu zabiegowi Forek dostał nowe sprzęgło w zeszłym roku :P i od tej pory nigdy nic ciężkiego już nie ciągnąłem...

Jedynym problemem przy montażu była fabryczna kostka elektryczna którą posiadał mój forek, a do której nawet ASO nie znalazło odpowiadającej drugiej części. Kupiłem nowy komplet męski+żeński i podmieniłem. Starannie wykonane połączenia będą bezproblemowe na długie lata :)

Powodzenia.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż haku z zakupem nowego, z gwarancją, fakturą do Forestera to 450 zł, tyle kosztował mnie w POznaniu z montażem. Po co kombinowac za takie pieniądze.

Za takie pieniądze bym nie kombinował i takiej kwoty się spodziewałem, ale u mnie w okolicy zaśpiewano mi 2x więcej, dlatego kombinuję ;)

Jutro jeszcze podjadę w jedno miejsce i zobaczymy ile powiedzą.

@@marekmok, wszelkie info mile widziane :)

Edytowane przez pajac_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...