Skocz do zawartości

Forester S-Turbo MY00 aka Rosemary


Kotton

Rekomendowane odpowiedzi

Dziennik pokładowy, wpis pierwszy.
Po przeszło półrocznych poszukiwaniach Igen po lifcie znalazłem wreszcie koleżankę :)
Autko z Niemiec, oprócz zderzaka wszędzie chyba oryginalny lakier, przebieg ok 205tkm i wszystko wskazuje na to, że rzeczywisty. Historia w aso urywa się co prawda kilka lat temu, ale ostatni przegląd raczej to potwierdza.
Jak dotąd zrobiłem nim ok 1500km z czego 1200 lawetą.. ale już ma nową wiskozę i tu wszystko gra:)

Do zrobienia:
- tylne amortyzatory - regenerowane sztuki w NS pewnikiem w tym tygodniu

- ewentualna blacharka + konserwacja podwozia - raczej wiosna jak zrobi się nieco cieplej
- wyciągnięcie kilku wgniotek i całkowite oklejenie nadwozia folią wylewaną, przyciemnienie tylnych szyb - jw.

- wygłuszenie + audio - tuż po konserwacji

- nowe kółka

 

Do zrobienia natychmiast:)

- czyszczenie środka - poprzednim i zarazem drugim właścicielem był jakiś rolnik lub leśnik.. założę się, że mało kto z Was widział taki gnój w aucie:) Ja nie widziałem.

- klasyka czyli płyny, filtry, gumki w zawieszeniu, instalacja wn - niebawem dostanie zasilanie lpg

- elektryka - ..pilna sprawa ..ktoś? ..coś?

post-22959-0-22883200-1481508720_thumb.jpg

Edytowane przez Kotton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki grill był seryjnie - ZTCP wersja Subaru Forester Sports ;)

 

Miałem chwilę to poszukałem:

http://www.cars101.com/subaru/forester/forester01.html

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Grill póki co zostaje taki jaki był, podoba mi się.. choć teraz wszystko mi się podoba w tym aucie:)

Gusta są jak du*a. :) Każdy ma swoją jak to mówią. Chociaż ja też bym go zmienił. :P
Ładny Forek, zacny kolor. Na lato widzę oczyma wyobraźni fele co najmniej 17" z jakimś małym ET, żeby sprawiał wrażenie szerszego i będzie cycuś malina :)
Pogratulować zakupu, będziesz Pan zadowolony - tata ma Forka I gen. co prawda wolnossak  - ale jeździ nim już parę dobrych lat i nie chce go zamienić na nic innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki grill był seryjnie - ZTCP wersja Subaru Forester Sports ;)

 

Miałem chwilę to poszukałem:

http://www.cars101.com/subaru/forester/forester01.html

Fala Szport czy nie Szport,  :P   wygląda dosyć kiczowato.

Wiadomo jak powiedział - thomson o gustach się nie prawi.

 

Forek super, kolor zwłaszcza, właściciel sam z czasem  zrobi go pod Siebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.. także także.. ile za tego na dole?:)
Będę oklejał autko i grilla planowałem zostawić tyle że w czarnym macie.. ale może zmienię plany:)
Póki co auto potrzebuje pilniejszych inwestycji.. zastany zawias dopiero zaczyna się odzywać a elektryka leży i ledwo kwiczy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No tak.. także także.. ile za tego na dole? :)

Niestety...
Fotka była na zachętę... Nie mam...

 

 

Będę oklejał autko i grilla planowałem zostawić tyle że w czarnym macie.. ale może zmienię plany:) Póki co auto potrzebuje pilniejszych inwestycji.. zastany zawias dopiero zaczyna się odzywać a elektryka leży i ledwo kwiczy.

Nie wiem czy matem zrobisz fajny efekt, trochę jednak tych elementów chrom jest. Wg mnie siatka jak wyżej  była by kosa. Sam podejmiesz decyzję.
Ogarniaj brachu gablotę bo mega bardzo podoba mi się ten egzemplarz. Wymaga troszkę pracy ale może być kosa. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdzie taki siateks do dorwania ?

Taki grill ze siatką to chyba ktoś sobie zrobił. Siatka tuningowa i dużo cierpliwości - ale mogę się mylić...
Napisz do Papuga - on się zna na robieniu takich rzeczy, w sensie, potrafi zbudować kurnik. Może taki grill też by ogarnął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przyszła wiosna i czas na ogarnięcie auta.
Na pierwszy ogień poszedł grill - ten siatex rzeczywiście ładnie się prezentuje.. dzięki za inspirację:)
2017-05-04-6438.jpg



Chcę wstawić heble od Outbacka H6:
- przód - zaciski 2 tłoczkowe + tarcze wentylowane 294x24mm
- tył - zaciski 1 tłoczkowe + tarcze wentylowane 290x18mm
Czy potrzebny tu jest adapter lub jakaś inna rzeźba?

Edytowane przez Kotton
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2017 o 23:31, Kotton napisał:

Na pierwszy ogień poszedł grill - ten siatex rzeczywiście ładnie się prezentuje.. dzięki za inspirację:)

fajnie wyszło :D

Zdaj relację co i jak z tym grilem

Przerobiłem na siatkowy taki z USA ale mam zamiar zabrać się za taki jak Twój 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, yaro napisał:

Zdaj relację co i jak z tym grilem

 

..filozofii tu żadnej nie ma. Przeróbki dokonałem bez jakichkolwiek specjalistycznych narzędzi. Byłem akurat u rodziców.. na zewnątrz syf.. atrapa w bagażniku.. więc zabrałem się do roboty:)

Kupiłem atrapę, która wydała mi się najodpowiedniejsza konstrukcyjnie i w kolorze nadwozia. Wyciąłem wąskim brzeszczotem do metalu oryginalną dyskusyjnej urody kratkę. Dalej w ruch poszły pilniki i papiery ścierne.. co było pod ręką, na końcu równałem 200. Kolejny krok to szpachla z włóknem szklanym celem uzupełnienia zbyt głębokich cięć oraz fabrycznych szczelin. Dalej znów papiery ścierne, na to podkład do plastiku i lakier (jakieś marketówki niemieckie w sprayu). W dalszej kolejności wkleiłem po obwodzie  wewnętrznej strony wlotu kostki z pcw aby mieć do czego przykręcić siatkę. Tę ostatnią wyciąłem od szablonu odrysowanego z wlotu. That's all folks:)
Każdy, kto ma tylko jedną lewą rękę to zrobi.. ale:) gdybym był u siebie lub miał to robić jeszcze raz to zabrałbym się do tego w ten sposób:
- usunięcie starej kratki - długie wąskie obcążki + nożyk do pozostałości (30min do przodu i łapa nie odpada) ewentualnie dremel
- kratka - no właśnie.. nie zapytałem dzwoniąc do sklepu, a jak podjechałem okazało się, że te siatki tuningowe są aluminiowe.. i dość delikatne. Większy kamyk spod koła i po siatce, brałbym stalową.

stary grill.jpg

2017-05-04-6437.jpg

Edytowane przez Kotton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką siatkę dokładnie kupowałeś (chodzi mi o wymiary oczek) . Chyba właśnie taką wykorzystałem . Szkoda mi było kroić mój grill ale fajnie wyszło i chyba zabiorę się za tą wycinankę :D

teraz F i będzie gitens :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2017 o 22:02, yaro napisał:

jaką siatkę dokładnie kupowałeś

oczko ma max kilkanaście mm szerokości.. była jedna i ostatnia w sklepie:)
jutro zrobię fotkę z miarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla zainteresowanych załączam zdjęcie wewnętrznej strony atrapy. Widać mocowania i podkładki pod szpachlę w miejscach gdzie były otwory technologiczne.

Przepraszam, że odpisuję dopiero teraz.. wyjazdy komplikują mi temat odbudowy auta.

2017-06-09-6524.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...