Skocz do zawartości

Legacy kombi'06- box na narty- żaden nie pasuje


TOM

Rekomendowane odpowiedzi

zdziwienie mnie ogarnęło ,kiedy chciałem dziś założyć box na narty. O otwraciu tylnej klapy możecie zapomnieć.Mam dwa modele boxu thule evolution 500 i spirit - żaden nie pozwala na otwarcie klapy -gratuluję subaru.Jutro idę oddać auto dealerowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jak co, ale manualnie sobie jeszcze radzę- z poluzowywaniem też.

Odlegość od belki do otwartej klapy to jakieś 47 cm w legacy.Box Thule evolution 500 albo spirit wystają conamniej 60-70 cm licząc od ostatniej dziurki tylniego mocowania do tylnej krawędzi boxu. Np. mojej Toyocie Avensis są relingi więc oba boxy pasują niestety subaru nie przemyślało konstrukcji i mocowania belek sa bardzo przesunięte do tyłu. W tej sytuacji kupuję dzisiaj Thule Atlantis 600 bo tylko ten model mi się mieści. Tym sposobem mam całą kolekcję boxów i belek do dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Legacy kombi, mam duzy ski box Thule (nie pamietam modelu) i najmniejszego problemu z otwarciem klapy bagaznika... (narty 180 - mysle, ze i box na 190 tez by spokojnie pozwolil na otwarcie bagaznika). Zupelnie nie rozumiem - moze box jakis "malo elastyczny" przy dostosowaniu do roznego rodzaju montazu na relingach? Dziwne - ale powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Legacy nie da sie belek podsunąć do przodu na relingach bo belki wchodzą na specjalne dziury w tychże rel;ingach a te są na stałe. Całość ratuje tylko box w rodzaju Thule, który ma na szynach regulowane przesuwanie zaczepów - Power Grip to sie bodajrze nazywa - boxa bym przymierzył na belki u sprzedawcy - czy na pewno będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Legacy nie da sie belek podsunąć do przodu na relingach bo belki wchodzą na specjalne dziury w tychże rel;ingach a te są na stałe. Całość ratuje tylko box w rodzaju Thule, który ma na szynach regulowane przesuwanie zaczepów - Power Grip to sie bodajrze nazywa - boxa bym przymierzył na belki u sprzedawcy - czy na pewno będzie ok.

 

Tak wlasnie napisalem - tylko skibox z wlasciwa regulacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Thule Spirit 820 o długości 229 cm.

 

Odległość od ustawionego do samego końca !!! POWER GRIPA(uchwytu do mocowania) do krawędzi tylnej boxu wynosi 70 cmm,

 

Odległość od tylnej belki na dachu do otwartej klapy bagażnika wynosi 48 cm.

 

Konkludując : brak jest 22 cm. O tyle klapa nachodzi na ski-box.

 

Czy to jest teraz jasne?

 

 

Z tego co udało mi się ustalić tylko Thule Atlantis 600 o długości 190 cm da się zamontować do Legacy Kombi ’06 i taką próbę przeprowadziłem w salonie THULE z powodzeniem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...