Skocz do zawartości

Impreza MY04 - problem wkręcaniem się na obroty


sc00by

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj mój znajomy Węgier przywiózł z Liverpool swoją wymarzoną Imprezę WRX 2004 , jest to wersja prodrive, ładnie wygląda, ale nie jest pozbawiona wad co sprzedający zaznaczył, zresztą cena była niższa. Jednak zapowiedział on że prawdopodobnie coś jest nie tak z turbiną i dlatego opuści 600 funtów. dziś przyjechał do mnie żebyśmy razem popatrzeli. Zainstalowaliśmy Wskaźnik doładowania i turbina pracuje dobrze co czuć że jest przyrost mocy, ładuje 1.1 Bar bez jakiś spadków itp. Jednak problem jest taki że obroty strasznie powoli idą do góry. Przy wciśniętym gazie do dechy do 3,5k jest OK, turbina się rozkręca szybkość wzrasta ale obroty max 4,5k więcej się nie da wkręcić. Nawet na luzie kiedy gazuję ty nie jestem ws tanie wkręcić więcej niż 5k . Dziwne to trochę jednak turbo chyba należy wykluczyć. A i jeszcze dla pewności sprawdziłem obroty za pomocą tabletu i apki Torq jest OK.

Czy coś może być z zapchanym katalizatorem lub coś z wydechem czy to raczej silnik... ??

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We czwartek auto będzie na podnośniku i się okaże co i jak, a jak to wygląda z wymianą , a dokładnie czy mogę założyć coś bez katalizatora jakiś decat ?? np TUTAJ czy będzie miało wpływ na przegląd czy ta rura nie ma większego wpływu ? Zależy nam na tym ponieważ w UK stoją już czasem kontrole drogowe z aparaturą do emisji spalin i czasem są przypały kiedy załatwisz sobie przegląd a na takiej inspekcji wychodzi kompletna kasza i trzeba się bardzo tłumaczyć co za zwyczaj kończy się niezbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...