Skocz do zawartości

Wymiana wydechu a ciśnienie doładowania.


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 miesiące temu...

Nie będe tworzył nowego tematu tylko tu się podczepię.

Chcę wymienić w WRX MY01 wydech na 2,5", przy turbo 3" + dwa przelotowe tłumiki. Czy po takiej zmienie ciśnienie doładowania może bardzo podskoczyć i ew. być zagrożeniem dla silnika? Po wymienie wydechu planuję remap, ale będzie to ze dwa tygodnie po wymianie wydechu. Czy przez ten czas mum zachowac ostrożność we wciskaniu gazu

 

 

Pozdrawiam

Norbert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będe tworzył nowego tematu tylko tu się podczepię.

Chcę wymienić w WRX MY01 wydech na 2,5", przy turbo 3" + dwa przelotowe tłumiki. Czy po takiej zmienie ciśnienie doładowania może bardzo podskoczyć i ew. być zagrożeniem dla silnika? Po wymienie wydechu planuję remap, ale będzie to ze dwa tygodnie po wymianie wydechu. Czy przez ten czas mum zachowac ostrożność we wciskaniu gazu

 

 

Pozdrawiam

Norbert

 

masz zegar zamontowany :?: jezeli tak to nawet jak troche wzrosnie to 2 tyg sie przemeczysz ;) doladowanie moze wzrosnac a na pewno nawiedzi Cie CEL ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a co z CELem zrobić??

 

IMHO jeśli sprawdzisz i przykręcisz doładowanie (pytanie do mądrzejszych do ilu :?: ) to CEL nie będzie wyskakiwał, bo nie będzie występowało przeładowanie :roll:

podzieliłbym się co jak i do ilu ale nie zdąrzyłem bo się skrzynia skończyła :mrgreen: więc jak przebrniesz przez to, to raczej ja Cię będę wypytywał co i jak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO jeśli sprawdzisz i przykręcisz doładowanie (pytanie do mądrzejszych do ilu ) to CEL nie będzie wyskakiwał, bo nie będzie występowało przeładowanie

CEL sygnalizuje brak kata, a nie przeładowanie!!!Ja jeździłem kilka tysięcy i znam ludzi, którzy nie robili żadnego remapu po zmianie wydechu a zrobili >100 kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za odpowiedzi.

Czyli robie wydech, i do czasu sprawdzenia/wyregulowania doładowania nie przesadzam z gazem tzn. z pedałem gazu.

 

Pozdrawiam

Norbert

 

masz MBC zalozone :?: bo jezeli tak to po prostu skrec ladowanie i bedzie git ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO jeśli sprawdzisz i przykręcisz doładowanie (pytanie do mądrzejszych do ilu ) to CEL nie będzie wyskakiwał, bo nie będzie występowało przeładowanie

CEL sygnalizuje brak kata, a nie przeładowanie!!!Ja jeździłem kilka tysięcy i znam ludzi, którzy nie robili żadnego remapu po zmianie wydechu a zrobili >100 kkm

 

Ty tutaj nie snuj opowiesci dziwnej tresci tylko pucuj sie szybko czy srebrne strzale zes odebral z maptekowni :?: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO jeśli sprawdzisz i przykręcisz doładowanie (pytanie do mądrzejszych do ilu ) to CEL nie będzie wyskakiwał, bo nie będzie występowało przeładowanie

CEL sygnalizuje brak kata, a nie przeładowanie!!!Ja jeździłem kilka tysięcy i znam ludzi, którzy nie robili żadnego remapu po zmianie wydechu a zrobili >100 kkm

 

zapalil mi sie CEL po przeładowaniu, inny błąd jest niż przy błędach lambdy spowodowanych brakiem kata :idea:

 

napisałem niżej, że zapomniałem o "zwykłych" błędach po zmianie wydechu czyli tych z lambdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tutaj nie snuj opowiesci dziwnej tresci tylko pucuj sie szybko czy srebrne strzale zes odebral z maptekowni

Przed chwilą dzwoniłem do Mpateku. Zamontowali pompę :wink: i ruszaja na próby :mrgreen: Wieczorkiem mam dostać info o wynikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tutaj nie snuj opowiesci dziwnej tresci tylko pucuj sie szybko czy srebrne strzale zes odebral z maptekowni

Przed chwilą dzwoniłem do Mpateku. Zamontowali pompę :wink: i ruszaja na próby :mrgreen: Wieczorkiem mam dostać info o wynikach

 

teraz sie modl zebys z herrkamem sie nie zaprzyjaznil :mrgreen: i coby nie padalo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...