Skocz do zawartości

Oświetlenie bagażnika - Forester SJ


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ale rozbierając boczki musisz uważać na być może jednorazowe spinki, a jeśli spinki sa z odpowiedniego plastkiu to trzeba uważac na gniazda w których te spinki są osadzone.Najlepiej takie prace robić w ciepłym garażu i przy odpowiedniej temperaturze i mieć odpowiednia "łapkę do wypinania spinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27725534831_ae62dea328_h.jpg

 

w kwestii oświetlenia, po zdjęciu boczku bagażnika w którym jest zainstalowana fabryczna lampka pociągnąłem sobie od niej zasilanie do listwy led przyklejonej od spodu do obudowy rolety, roletę można ściągnąć odpinając wtyczkę, jak tez sterować oświetleniem przez włącznik przy fabrycznej lampce, koszt całej operacji znikomy czas pracy ca. 30 minut (sprzęt w bagażniku to już historia ;-) ale nie znalazłem innego zdjęcia ilustrującego oświetlenie)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ketivv, dzięki za info. Jaką listwę LED przykleiłeś? W lampce też zmieniałeś żarówkę - jaki tam jest typ?

 

 

 

ja korzystam z malo profesjonalnego ale doskonalego rozwiazania:

 

Nie głupie, szkoda tylko, że nie włączy się automatycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lampce też zmieniałeś żarówkę - jaki tam jest typ?

 

w lampce siedzi to co było jak sie nie mylę to fachowo ma ona nazwę w5w

 

22783798018_d76436afb0_c.jpg

Jaką listwę LED przykleiłeś?

 

najzwyklejszą tylko o ciepłej barwie, po mocnych białych LED-ach oczy się muszą przystosować w ciemności ;-)

stąd wg. mnie lepiej jest mieć równomierne ale łagodne źródło światła w bagażniku

 

30845853642_286d3d6390_c.jpg

30845851322_628dafe74e_h.jpg

 

po lewej stronie rolety jest zrobiona wtyczka do gniazda zamontowanego w boczku bagażnika, przy podpinaniu LED ważna jest polaryzacja +/-

 

robione na szybko, gdyby ktoś się chciał pobawić można by było zrezygnować z wtyczki i zrobić połączenie przez np. blaszki (styczniki) zanotowane po lewej i prawej stronie rolety

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...