Skocz do zawartości

Ciśnienie w kolektorze dolotowym forester 2.0x


maciuo

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkalem sie z informacją ze na podstawie ciśnienia w kolektorze dolotowym można stwierdzić czy zawory kwalifikują się do regulacji. Prosze o info jak sie to ma w praktyce do rzeczywistosci ja mierzylem i na rozgrzanym silniki mam 36 kpa na biegu jalowym. Na lpg przejechane okolo 50000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam w najbliższych planach tylko chciałem ustalić czy jest taka zależność tym bardziej że dzwoniąc do jednego z serwisów mechanik mówił ze nie trzeba rozbierać żeby sprawdzić czy zawory do regulacji a wystarczy podłączenie pod kompa i sprawdzenie parametrów. Wydedukowalem ze tym parametrem może byc właśnie ciśnienie w kolektorze i stad moje pytanie nt.wartosci tego ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno tak to działa i wartość ciśnienia w kolektorze dolotowym powinna być na biegu jałowym w rozgrzanim silniku poniżej 5.1(nie pamiętam jednostek,przeliczyć to można na psi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i już po regulacji jestem, jak to na LPG na zaworach wydechowych były lekko pokasowane luzy (ale jeszcze w dolnej granicy normy-nie podparte). Jak na ponad 50000km LPG + ok.150000km na benzynie to uważam ze niezły wynik. Mam nadzieje kolejne 50000km do następnej regulacji przejechać. Co do ciśnienia w kolektorze dolotowym to zmniejszyło się nieznacznie na 34 kpa (choć może nie był rozgrzany silnik do końca jak sprawdzałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...