Skocz do zawartości

pompa sprzęgła


kraftpol

Rekomendowane odpowiedzi

Czy pompa sprzęgła od gd pasuje do gc?Jest Problem z wysprzęglaniem. Po wciśnięciu pedału sprzęgła,pręt nie popycha do końca łapki przy skrzyni.Po założeniu przedłużki ,można ją mocniej ręcznie przesunąć,aż do przełamania.Natomiast sam wysprzęglik popycha ją za mało i biegi nie chcą wchodzić płynnie.Czy to wina pompy sprzęgła?Czy mogę ją zastąpić nowszą od GD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli było ok, a problem pojawił się później to przyczyny należy szukać gdzie indziej, jaka historia jest związana z autem? wymieniony wysprzęglik? silnik, skrzynia? sprzęgło?  jeśli było ok, a nie pcha do końca to najzwyczajniej jest powietrze w układzie hydraulicznym, albo ktoś coś kombinował w pedale sprzęgła (który można regulować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod to 1 wersja ra ,czyli byly przekladane pedaly. Sprzeglo nowe hellix sport, pompa sprzegla podejrzanie wilgotna. Nie wiem,co daje srubowa regulacja,skoro to i tak hydraulika. Chce na poczatek wymienic ta pompke,tylko nie wiem,czy moge zalozyc np od nowego modelu,czy rozstaw mocujacy bedzie ten sam.  Teraz jest tak,ze po wcisnieciu sprzegla silownik pcha lape,ale nie wystarczajaco daleko,bo biegi wchodza ciezko. Jak zaloze klucz z przedluzka na lape i jej "pomoge" przesunac sie dalej,to biegi wchodza i jest git.  Sam pedal sprzegla ma za krotki skok,zeby czpien wystarczajaco daleko sie wysunal.  Problem jest od dawna,dlatego przejechalem tym autem tylko 100km w ciagu 6 miesiecy i chce to zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprzeglo nowe hellix sport, pompa sprzegla podejrzanie wilgotna. Nie wiem,co daje srubowa regulacja,skoro to i tak hydraulika

Jeśli wilgotna ,to może sie zapowietrza i musisz zacząć od wymiany pompy lub reperaturki.Potem odpowietrz. Łapa może też być pęknięta.

A regulacja może dać to że pompa zacznie zabierać płyn ze zbiorniczka ,co teraz może zachodzi. Podkręć regulację tak ,żeby popychacz pompy cofał się dalej w kierunku kabiny przy puszczaniu pedału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...