Skocz do zawartości

O przewadze chałupy nad mieszkaniem. Czy też odwrotnie.


lukciosti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

http://biznes.onet.pl/0,1467572,wiadomosci.html

 

Cytat:

"Wynika z nich, że na budowę domu jednorodzinnego niepotrzebne będzie pozwolenie! Wystarczyć ma samo zgłoszenie do starostwa powiatowego z dołączonym projektem domu. Urzędnicy w starostwie mieliby za zadanie jedynie sprawdzić, czy projekt spełnia wymogi planu zagospodarowania. Zachowane musiałyby być także odległości od działek sąsiadów. Brak reakcji urzędników przez miesiąc oznaczałby zgodę na rozpoczęcie budowy - dodaje gazeta"

 

Czyżby szło ku lepszemu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

"Wynika z nich, że na budowę domu jednorodzinnego niepotrzebne będzie pozwolenie! Wystarczyć ma samo zgłoszenie do starostwa powiatowego z dołączonym projektem domu. Urzędnicy w starostwie mieliby za zadanie jedynie sprawdzić, czy projekt spełnia wymogi planu zagospodarowania. Zachowane musiałyby być także odległości od działek sąsiadów. Brak reakcji urzędników przez miesiąc oznaczałby zgodę na rozpoczęcie budowy - dodaje gazeta"

 

Czyżby szło ku lepszemu ??

 

Fiu fiu nieźle, będą chłopaki musieli szybko pracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://biznes.onet.pl/0,1467572,wiadomosci.html

 

Cytat:

"Wynika z nich, że na budowę domu jednorodzinnego niepotrzebne będzie pozwolenie! Wystarczyć ma samo zgłoszenie do starostwa powiatowego z dołączonym projektem domu. Urzędnicy w starostwie mieliby za zadanie jedynie sprawdzić, czy projekt spełnia wymogi planu zagospodarowania. Zachowane musiałyby być także odległości od działek sąsiadów. Brak reakcji urzędników przez miesiąc oznaczałby zgodę na rozpoczęcie budowy - dodaje gazeta"

 

Czyżby szło ku lepszemu ??

 

Nie sądzę :evil:

Czy ktoś z Was załatwiał coś np. we Wrocławiu na zgłoszenie?

Jeżeli nie, to mogę Was zapewnić, że nie jest to sprawa prosta lecz nie niemożliwa.

Pierwsza różnica to taka, że na chwilę obecną wystarczała mapa do celów opiniodawczych przy zgłoszeniu, a pozwoleniu, do celów projektowych. Różnica kilkuset złotych.

Korowody od zieleni miejskiej a na konserwatorze zabytków kończąc.

 

Zmieni się nazwa, udręka pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tere fere, niechce mi się wszystkiego czytać, ale w nawiązaniu do tematu: mieszkam w domu na wsi i nigdy bym nie zamienił. Paru ludzi mnie już pytało: dlaczego? A chociażby dlatego że latem mogę sobie wyjść na podwórko w samych majtkach, póścić bąka i nikt mi nie powie: na zdrowie ;) Wieczorem zamiast warkotu aut (dla subaru wyjątek :) ) przy grilu mogę sobie ptaszków posłuchać naprzykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tere fere, niechce mi się wszystkiego czytać, ale w nawiązaniu do tematu: mieszkam w domu na wsi i nigdy bym nie zamienił. Paru ludzi mnie już pytało: dlaczego? A chociażby dlatego że latem mogę sobie wyjść na podwórko w samych majtkach, póścić bąka i nikt mi nie powie: na zdrowie ;) Wieczorem zamiast warkotu aut (dla subaru wyjątek :) ) przy grilu mogę sobie ptaszków posłuchać naprzykład.

Widzisz nie wszyscy mają takich sympatycznych sąsiadów. Niektórzy lubią pogrozić palcem inni wzywają Policję/Straż Miejska, a jeszcze inni machają łapkami próbując zrobić krzywdę :roll:

Mimo to ja też stawiam na domek, tzn. w przyszłości wybuduję sobie domek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puścić

Przepraszam za błąd :oops: A najbliższego sąsiada mam 200m od siebie, także spoko :) Zresztą, to był taki przykład na przykład ;)

 

Widzisz nie wszyscy mają takich sympatycznych sąsiadów. Niektórzy lubią pogrozić palcem inni wzywają Policję/Straż Miejska, a jeszcze inni machają łapkami próbując zrobić krzywdę

Mimo to ja też stawiam na domek, tzn. w przyszłości wybuduję sobie domek.

 

I tak trzymaj, jest więcej pracy koło domu (wiadomo, trzeba napalić w piecu, czasem płot pomalować, itp), ale o wiele fajniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...