Skocz do zawartości

Szarpanie na niskich i na zimnym - 1.6 GD


its.joshua

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, doświadczam od jakiegoś czasu problemu szarpania samochodu. Przeleciałem przez forum i zazwyczaj kończyło się to na sprzęgle. Krótko mówiąc sprzęgło wymienione 15 tyś temu i chodzi płynnie. Nie towarzyszą temu żadne niepokojące dźwięki z okolicy skrzyni. Do samochodu założyłem instalację LPG dokładnie dwa lata temu. Świecie wymienione wg zaleceń. Problem pojawia się zawsze na zimnym. Szarpie delikatnie jadąc. Przy rozgrzanym silniku dzieje się to również np. w korkach, gdy z mniejszym wyczuciem dodam gazu - szarpie. Pomyślałem, że przyczyną mogą być kable, których nigdy nie wymieniłem. Natomiast w trakcie jazdy, wciskając mocno gaz nie ma takich objawów. Próbowałem spryskać nocą pod maską, ale żaden piorun nie strzelał.. ;)  Cewka? Kończą mi się pomysły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak - kable zmienione i o niebo lepiej. Szarpnięcia teraz są w mikro skali na gazie, a benzynie brak. Wyczyściłem zawór IAC, a zawory regulowane były w sierpniu. Przepustnica czyszczona była rok temu, ale może faktycznie warto tam jeszcze raz zajrzeć..

Wyeliminowane szarpnięcia zwróciły uwagę innego rodzaju stuknięcia, gdzieś w okolicy tylnego mosta. Pojawia się to przy agresywnej zmianie biegów lub przy wolniejszym toczeniu. Podpora wału?

 

Jeszcze jedna rzecz - obroty bardzo leniwie schodzą przy gazowaniu na jałowym. Do 1500rpm, a potem bardzo leniwie do 900.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniczek krokowy odpowiada za zbijanie obrotów...

 

 

Raczej nie inaczej  ;)

 

 

Przeczyszczę jutro przepustnicę i dam znać jak poszło.

Wyczyściłem przepustnicę. Jedyne szarpania jakich doznaje, to czasami przy ruszaniu go zdławi, ale tylko na gazie. Zmienię jeszcze filtr i wyreguluję. Wrzucam video, bo nurtują mnie te obroty. Nie miałem okazji jeździć innym Subaru, czy to wynika z charakterystyki pracy boksera, czy jednak powód może leżeć w silniku krokowym? 

 

https://www.youtube.com/watch?v=JbXz5Wgujr8&feature=youtu.be

Edytowane przez its.joshua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...