Skocz do zawartości

LEGACY IV - zapach spalin we wnętrzu


Luk@sz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Mam problem z zapachami wewnątrz auta. Przy włączonym nawiewie (pozycja: "z zewnątrz") w środku auta czuć wszystkie zapachy z zewnątrz. Na trasie jest to np. smrodzący diesel jadący przede mną. To jeszcze idzie znieść ale bardziej irytujący jest zapach spalin pojawiający się na postoju przy pracującym silniki. Problem znika gdy nawiew jest ustawiony tylko na obieg wewnętrzny.

Podejrzewałem filtr kabinowy ale po wymianie (filtron z węglem aktywnym) jest tak samo. Wydech sprawdzony i szczelny. Podejrzewam jakąś nieszczelność ale nie mam pojęcia gdzie szukać:-/ Czy ktoś miał podobne doświadczenia w tej kwestii?

Z góry dzięki za wszelką pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem problem z wezykami od odpowietrzania skrzyni korbowej byly popekane i twarde, rozpadaly sie po dotknieciu reka smrod byl straszny na postoju. Szczegolnie te weze miedzy skrzynia biegow a silnikiem pod przepustnica. Po wymianie wszystkich problem zniknal. Nie polecam wezy silikonowych splaszczaja sie pod wplywem ciepla uniemozliwiajac przeplyw. Problem dotyczyl Imprezy mysle, ze w Legacy jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Swojak

Też tak podejrzewałem ale u mnie efekt smrodu jest praktycznie od pierwszych sekund od włączenia, kiedy to kolektor wydechowy jest jeszcze za zimny aby mógł zapalić kapiący olej.

 

@andrzejmalut

Czy mógłbyś mi pomóc w zlokalizowaniu tych wężyków? Najlepiej na podstawie fotki poniżej.

post-26446-0-48177900-1476423258_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mam podobny problem. mianowicie przy niskich temperaturach na obiegu otwartym czuc zapach paliwa w samochodzie. w czasie jazdy zapach ten znika natomiast przy postoju staje sie zauwazalny. gdy obieg jest zamkniety nie czuć nic. jak myslicie przewody? dodam że czuć benzyne również gdy jade na lpg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...