Jump to content

zapieczone jarzmo + śruby

niebieskiultras
 Share

Recommended Posts

chciałem dziś zrobić upgrade hebli przód z jednotłoczka na mały dwutłoczek i napotkałem problem z zapieczoną śrubą (dolną ) jarzma

żadne odrdzewiacze nie dają efektu ...

jest jakaś rada jak odkręcić taką śrubę by nie zniszczyć zwrotnicy  ?

kolejną sprawą jest to ,że jarzmo ma dwie różne śruby - górna to 17 z podkładką sprężystą a dolna to 19?! bez podkładki

tak powinno być ?

te dwutłoczki co kupiłem mają śruby 2x17 i obie z podkładkami sprężystymi

Powinny być dwie 17 z podkładkami sprężynującymi. U Ciebie chyba ktoś grzebał i nie do końca mu to wyszło... 

Co do wykręcenia to zlej to porządnie jakimś odrdzewiaczem, zostaw na godzinę i spróbuj uderzyć młotkiem w główkę śruby, nie za mocno żeby nie uszkodzić gwintu, ale też nie za lekko. Chodzi o to żeby śruba lekko się zruszyła i wtedy klucz, trochę siły i powinno się udać :)

I przyda się oczywiście jakiś dobry klucz ;) 

Edited by kiedro

Powinny być dwie 17 z podkładkami sprężynującymi. U Ciebie chyba ktoś grzebał i nie do końca mu to wyszło... 

Co do wykręcenia to zlej to porządnie jakimś odrdzewiaczem, zostaw na godzinę i spróbuj uderzyć młotkiem w główkę śruby, nie za mocno żeby nie uszkodzić gwintu, ale też nie za lekko. Chodzi o to żeby śruba lekko się zruszyła i wtedy klucz, trochę siły i powinno się udać :)

I przyda się oczywiście jakiś dobry klucz ;)

ogólnie jest kilka ciekawych patentów w aucie niektóre in plus niektóre niestety nie

patentu z młotkiem używałem póki co bez efektu...

odrdzewiaczem zleje to jeszcze i w piątek po pracy spróbuje ponownie

a jak by tak użyć pneumata ?