Skocz do zawartości

Sterowanie radiem z kierownicy w Legacy MY05


remuch

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.12.2021 o 15:59, remuch napisał:

Kostka np tu

https://a.aliexpress.com/_uAvCIm

Ale potrzebujesz do niej konektorów, żeby było zrobione tak na top top. Nie wiem jakie to są kolektory

Potrzebujesz też konektory do tej dużej białej wtyczki. Do niej mam konektory

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Może uda się wyciągnąć z niej te które już są i dobrać w jakimś sklepie elektrycznym, albo może jakieś podobne. ;) 
A te z dużej kostki, które masz, też zamawiałeś z AliExpress? Pytam bo jak mam zamawiać tę wtyczkę powyżej to sobie już wszystko razem kupię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy ktoś ma gotowy schemat i podziełby się podłączenia sterowania z kierownicy za pomocą tej czarnej większej wtyczki w GX204LE (to ta do której podłączana jest WEFA)? Chcę sobie zrobić wiązkę w końcu. 

Auto - poliftowy Legacy. 

Kierownica poliftowa MOMO. 

Tę małą chcę wykorzystać do AUX'a bo mam już dość WEFY i jej humorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma gotowy schemat i podziełby się podłączenia sterowania z kierownicy za pomocą tej czarnej większej wtyczki w GX204LE (to ta do której podłączana jest WEFA)? Chcę sobie zrobić wiązkę w końcu. 
Auto - poliftowy Legacy. 
Kierownica poliftowa MOMO. 
Tę małą chcę wykorzystać do AUX'a bo mam już dość WEFY i jej humorów. 
Poszukaj. W tym watku jest link do tego czego szukasz

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Poniższy problem rozwiązany, w kolejnej odpowiedzi opiszę swój sukces z podłączeniem sterowania z kierownicy.

Jak znajdę chwilę czasu. :)

 

Chciałem się dzisiaj wziąć za robotę, ale trafiłem na problem. 

Wtyczka, którą pokazywał @remuch na pierwszej stronie chyba nie występuje w moim Legacy. Mam polift rocznik 2008. 

Może ktoś będzie w stanie pomóc, zrobiłem zdjęcia prawej i lewej strony pod kierownicą.

Prawa strona:

PXL_20220804_122136036.thumb.jpg.29d66047df1decab9ffef9c042765067.jpg

PXL_20220804_122143990.thumb.jpg.e0886dcfee2d9e2bdbd0b70c308f928a.jpg

Oraz lewa strona:

PXL_20220804_122214427.thumb.jpg.68fb7439b2de1a16250e07fe117f71a5.jpg

Edytowane przez Orear
Problem solved.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą w poprzednim wpisie. Może komuś się kiedyś przyda. ;)

 

W moim poliftowym Legacy IV siedzi radio GX204LE. Sterowanie z kierownicy odbywa się w nim za pomocą ośmio-pinowej kostki i85, która służy również za AUX. (Opisane też na poprzednich stronach tego wątku). W serwisówce opisane jako AUX IN:

Screenshot_20220807-080120.thumb.png.6ed0b0d1a06fedd002225f8e4d7d8a9f.png

Za radiem znalazłem już wiszącą kostkę i85 z przewodami w miejscach, które służą za sterowanie z kierownicy. :blink: 

Pokusiłem się o rozprucie wiązki i prześledzenie gdzie prowadzą te kabelki i jedno jest pewne, na pewno nie prowadzą do kostki przy kolumnie kierownicy. :biglol:

Dalej nie szukałem, bo uznałem, że to nie ma sensu i ciachnąłem po prostu potrzebne mi dwa kabelki aby wyjąć je z wsuwkami i przetransferować do kupionej na AliExpress kostki AUX. 

Wrzuciłem te wsuwki w miejsca oznaczone na schemacie jako SATELLITE (bardziej obrazkowo opisane przez remucha na pierwszej stronie tego tematu) i wtyczka AUX + sterowanie z kierownicy była gotowa. 

Teraz wystarczyło połączyć te dwa przewody z kostką przy kolumnie kierownicy.

U mnie sterowanie odbywa się za pomocą 14-pinowej kostki B68.

Z tego co poczytałem w sieci to taka kostka występuje w modelach gdzie fabrycznie gra zestaw McIntosha, oraz w Subaru Liberty. Skąd ona się wzięła u mnie - nie wiem. 

Wrzucam foto, to ta obok żółtej od AirBag. 

PXL_20220804_122143990.jpg.6313d5352a9dc5fde8a7cb944c3b4a4b.thumb.jpg.13f52b9e32889e861ae1cc8e834c13b6.jpg

Za sterowanie z kierownicy w tej kostce odpowiadają piny 3 oraz 9. 

Ja z początku miałem problem bo sugerowałem się tylko opisami z sieci, natomiast działać zaczęło dopiero kiedy przyjrzałem się kostce i odkryłem, że piny są ponumerowane. Złapałem za szkło powiększające i okazało się, że numeracja jest zupełnie odwrotna niż na znalezionych obrazkach. :facepalm:

Wsuwki do tej kostki wygrzebałem z wiązki Y do WEFY, która leżała u mnie od jakiegoś czasu bezużyteczna. Pasowały idealnie. 

PXL_20220806_154359009.thumb.jpg.762737e4b03d58a2f0e63a926d370d2c.jpg

Przewody zostały zapakowane w eleganckiego peszla i wszystko gra i buczy. 

 

Dziękuję z góry wszystkim kolegom, którzy tu czy w innym wątku drążyli ten temat przede mną, bo bez nich pewnie by mi nawet nie przyszło do głowy kupić kierownicy z przyciskami multimedialnymi. :) 

 

Z ciekawostek, sterowanie z kierownicy odblokowuje w stacji opcję MUTE.

Pozwala na wyszukiwanie stacji radiowych po kolei, a nie za pomocą wcześniejszego strojenia przyciskiem SCAN oraz odblokowuje dostęp do dwóch dodatkowych zakresów częstotliwości oprócz FM. 

Jeżeli ktoś ma, jak ja, zainstalowaną zmieniarkę WEFA, to MODE na kierownicy również przełącza radio w tryb pracy z wirtualną zmieniarką. 

 

Podczas moich poszukiwań z pomocą przyszły mi linki:

Forum Liberty.au

 

Trochę ta ilustracja, choć momentami może być myląca, ale mnie naprowadziła na poszukiwanie pinów z lupą ręku:

Untitled.thumb.jpg.a4383231bcbf53fee39f288a82216819.jpg

 

Oraz serwisówka do radia:

LINK

Edytowane przez Orear
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 7.08.2022 o 08:44, Orear napisał:

 

Pokusiłem się o rozprucie wiązki i prześledzenie gdzie prowadzą te kabelki i jedno jest pewne, na pewno nie prowadzą do kostki przy kolumnie kierownicy. :biglol:

bo sterowanie radiem przechodzi przez zwijak a nie przez pająka przy kierownicy:)

Cieszę się, że się udało :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

Walczę z podłączeniem sterowania radiem w przedlifcie - szukam gdzie i jak podłączyć "LAN MODULE"  bo u mnie tego ustrojstwa nie ma ? Lub jak ktoś posiada schemat wyjść na tylnej obudowie (pin out) do radia GX-201LH to będę wdzięczny :)

Edytowane przez Dam Dam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...