Skocz do zawartości

Sterowanie radiem z kierownicy w Legacy MY05


remuch

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzewam kotleta.  
@remuch mam podciągnięte kabelki od sterowania z kierownicy do radia przedliftowego. Wystarczy, że je wepnę teraz w kostkę I88? Jak to ogarnąć? W tej kostce jest też AUX?
Tak, kabelki pod kostkę. Ale nie wiem czy radio przedliftowe ogarnia sterowanie z kiery ??? Wydaje mi się że nie

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, remuch napisał:

Ale nie wiem czy radio przedliftowe ogarnia sterowanie z kiery ??? Wydaje mi się że nie

Ogarnia. Poprzednik nad tym pracował. Więc fizycznie kabelki mam za radiem wpięte w wiązkę. O ile ILLUM mam podpięte do świecenie guziczkami na kierze, to nie wiem gdzie podpiąć się sygnałem i AUXem. Z tym, że ja mam radio US z klimą na dwie strefy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnia. Poprzednik nad tym pracował. Więc fizycznie kabelki mam za radiem wpięte w wiązkę. O ile ILLUM mam podpięte do świecenie guziczkami na kierze, to nie wiem gdzie podpiąć się sygnałem i AUXem. Z tym, że ja mam radio US z klimą na dwie strefy. 
W innym poście widzę że udało Ci się podpiąć. Jak to zrobiłeś tak jak ja??

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, remuch napisał:

W innym poście widzę że udało Ci się podpiąć. Jak to zrobiłeś tak jak ja??

Tak,  posiłkowałem Twoim postem. :) W sumie gdyby nie Ty, @lechuorzech, @Bonless i @WOJO to byłbym w czarnej D. 
Z tym, że ja zrobiłem troszkę inaczej AUX, nie dałem gniazda żeńskiego, tylko bezpośrednio wpiąłem się kabelkiem, zawsze to jakieś mniejsze opory sygnałowe. Jeśli chodzi o segregację z pinami - użyłem kabelków od PC, są takie "żeńsko-męskie" - akurat na te kostki i88 rewelka!

Opiszę na dniach dokładnie co i jak zrobiłem :) Podsumowanie takie. 

Edytowane przez thomson0073
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odkopuję temat, bo chciałbym spytać, czy poliftową kierownicę podepnę do radia (Kenwood GX-204LE) w opisany tu sposób? Po pierwsze ma ona funkcje sterowania radiem zgrupowane tylko w lewym panelu (w prawym jest tempomat). A po drugie mam emulator zmieniarki BT/USB Wefa i oni twierdzą, że sterowanie z kierownicy wpina się do czarnego portu 20-pin (tego samego, co ich zmieniarkę). Cały pacjent to Legacy MY07, który oryginalnie miał kierownicę bez sterowania radiem.
Będę wdzięczny za pomoc :)

Edytowane przez Luisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 17.07.2018 o 21:58, remuch napisał:

DZIAŁA !!!!!

Pacjent to Legacy 2004, radio gx-204le i kiera od Forka 2006 (bodajże)

Cały myk polega na połączeniu owego radia z taśma kierownicy.

Służa do tego 2 białe kostki (damska i męska) schowane nad prawym kolanem kierowcy. Rozłączamy kostki i zajmujemy się damską ;)

Robimy sobie kabelek i łączymy odpowiednio:  

Pin 2 białej kostki z zasilaniem +12V

Pin 6 białej kostki z pinem 7 w radiu

Pin 7 białek kostki z pinem 3 w radiu

Pin 8 białej kostki z masą samochodu.

 

Kostki spinamy oczywiści.

 

Do radia mam podpięty kabelek AUX kupiony na Alliexpres, do wtyczki można dołożyć oryginalne konektory:

https://www.tme.eu/pl/details/794606-1/zlacza-sygnalowe-raster-300mm/te-connectivity/  ja dołożyłem takie jakie miałem, czyli ze starych płyt głównych od PC. Są krótsze, trzeba je dobrze docisnąć i będą działać.

Potrzebujemy również 4 konektorów do tej białej dużej wtyczki:

http://connectors-catalog.sys.yzk.co.jp/yazaki-web/servlet/SubServlet_e?forward=7116-4021&plist=detail&select=XX

Można szukać ich w Chinach, można szukać gdzieś w PL po wymiarach albo na ....szrocie:) Ta biała wtyczka jest używana w innych częściach instalacji Legacy IV, więc można szukać po zdjęciu

 

Muszę jeszcze pomalować poduszkę bo na tle malowanej kierownicy mocno się wyróżnia.

 

Na sam koniec muszę podziękować kolegom:

 

WOJO za wsparcie merytoryczne

 

                         i 

 

Adrian 713 za ofiarowanie brakujących konektorów do magicznej białe kostki;)

 

 

 

IMG_20180704_113913.jpg

 

 

 

Gdyby ktoś w przyszłości szukał konektorów do tej kostki pod kierownicą to informacyjnie znalazłem pasujące na ukochanym Al....o - nazwane były "Konektory Toyota /10szt/", na aukcji nie podano wymiarów ale wygląd zasugerował mi, że mogą pasować.

https://ouo.io/v05bVc

 

Zamówiłem i bingo: są praktycznie identyczne jak te oryginalne w kostce (efektywnie 1mm krótsze) a najważniejsze, że działają świetnie :D

Porównawczo specyfikacja tych, które linkował remuch oraz mój pomiar tych zakupionych "do Toyoty":

https://connectors-catalog.sys.yzk.co.jp/imgData/picture/71164021.jpgimage.png.e25dac8e8f422a5d6c38cebe4d058b19.png

 

Akurat w swoim przedliftowym Obk wstawiłem kierownicę z polifta :) i czekam na ładne radio od T'EYES (chinczyk ale premium). Gdy skończę projekt podzielę się efektem wizualnym!

 

 

Edytowane przez Blacky
  • Dzięki! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2021 o 21:20, Luisek napisał:

Odkopuję temat, bo chciałbym spytać, czy poliftową kierownicę podepnę do radia (Kenwood GX-204LE) w opisany tu sposób? Po pierwsze ma ona funkcje sterowania radiem zgrupowane tylko w lewym panelu (w prawym jest tempomat). A po drugie mam emulator zmieniarki BT/USB Wefa i oni twierdzą, że sterowanie z kierownicy wpina się do czarnego portu 20-pin (tego samego, co ich zmieniarkę). Cały pacjent to Legacy MY07, który oryginalnie miał kierownicę bez sterowania radiem.
Będę wdzięczny za pomoc :)

Do WEFY możesz kupić wiązkę Y, którą wpina się w radio, ja kupiłem razem z WEFA. Następnie w jedną kostkę wpinasz zmieniarkę, a w drugą sterowanie z kierownicy. Mam tak u siebie choć bez sterowania, bo jeszcze mi się nie chciało go zrobić. :facepalm:

Edytowane przez Orear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2021 o 12:33, Blacky napisał:
 
Gdyby ktoś w przyszłości szukał konektorów do tej kostki pod kierownicą to informacyjnie znalazłem pasujące na ukochanym Al....o - nazwane były "Konektory Toyota /10szt/", na aukcji nie podano wymiarów ale wygląd zasugerował mi, że mogą pasować.
https://ouo.io/v05bVc
 
Zamówiłem i bingo: są praktycznie identyczne jak te oryginalne w kostce (efektywnie 1mm krótsze) a najważniejsze, że działają świetnie
Porównawczo specyfikacja tych, które linkował remuch oraz mój pomiar tych zakupionych "do Toyoty":
71164021.jpgimage.png.e25dac8e8f422a5d6c38cebe4d058b19.png
 
Akurat w swoim przedliftowym Obk wstawiłem kierownicę z polifta i czekam na ładne radio od T'EYES (chinczyk ale premium). Gdy skończę projekt podzielę się efektem wizualnym!
 
 

Spoko, tylko trochę drogo:/
Na dzień dzisiejszy gdybym nie zdobył kostki z konektorami to bym chyba po prostu wszytko wsuwkami połączył....

Lub..


2,01 zł | 8 otworów 7283-1080 MG651050 gniazdo przewodu samochodowego CD Automotive multimedialna nawigacja złącze zasilania żeńskie wtyczki męskie dla Toyota
https://a.aliexpress.com/_uWgHhI





Edit:

Wtyczka, która zalinkowałem jest odbiciem lustrzanym tej z Legacy!!!, ale same konektory można na pewno przełożyć
 

Edytowane przez remuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, gdybym miał cierpliwość poczekać na dostawę to faktycznie opcja z Ali to price killer :biglol:

Ale w odniesieniu do kiery z poduchą (nieco ponad 200 ale w świetnym stanie) i radia za 400$ to te konektorki to grosze a i cieszę się że nie będę miał druciarstwa tylko niemal oryginał :)

 

A radyjko jest już w PL i powinno dojechać w poniedziałek albo wtorek :yahoo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, mam takie pytanie odnośnie tego tematu, czy te radio GX-204LE jest wymagane jeśli mam polifta ale bez fabrycznego sterowania radiem, tylko z tempomatem ? Czy wystarczy tylko dokupić te przyciski od sterowania radiem i podłączyć ? Czy muszę mieć lan module ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, SLegacy2.0R napisał:

Cześć, mam takie pytanie odnośnie tego tematu, czy te radio GX-204LE jest wymagane jeśli mam polifta ale bez fabrycznego sterowania radiem, tylko z tempomatem ? Czy wystarczy tylko dokupić te przyciski od sterowania radiem i podłączyć ? Czy muszę mieć lan module ?

 

Pozdrawiam

Prawdopodobnie nie masz wiązki sterowania radiem. U siebie mam fabrycznie to radio o którym piszesz i po założeniu kierownicy z przyciskami sterowania mają jedynie podświetlenie, radio na nie nie reaguje bo nie ma wiązki. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, SLegacy2.0R napisał:

Cześć, mam takie pytanie odnośnie tego tematu, czy te radio GX-204LE jest wymagane jeśli mam polifta ale bez fabrycznego sterowania radiem, tylko z tempomatem ? Czy wystarczy tylko dokupić te przyciski od sterowania radiem i podłączyć ? Czy muszę mieć lan module ?

 

Pozdrawiam

Po "reakcji", widzę, że dotarłeś do wątku, gdzie wrzuciłem opis, gdzie możesz znaleźć wiązkę i pomierzyć multimetrem czy będzie prawidłowo działać. Według mnie w najgorszym wypadku będziesz musiał przeciągnąć kilka przewodów, jeżeli kierownica ma już przygotowaną odpowiednią wtyczkę.

Moje wypociny na ten temat poniżej, dla kogoś kto jeszcze tam nie trafił.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie masz wiązki sterowania radiem. U siebie mam fabrycznie to radio o którym piszesz i po założeniu kierownicy z przyciskami sterowania mają jedynie podświetlenie, radio na nie nie reaguje bo nie ma wiązki. 
Jeżeli dział Ci podświetlenie to pewnie brakuje Ci dwóch kabli żeby działało sterowanie;)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, remuch napisał:

Jeżeli dział Ci podświetlenie to pewnie brakuje Ci dwóch kabli żeby działało sterowanie;)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

A widzisz, jest to bardzo możliwe... Z tym, że nie miałem dotąd czasu się nad tym zastanowić. :P Generalnie to dołożenie dwóch przewodów nie będzie dla mnie problemem ale musiałby mi ktoś łopatologicznie pokazać którą wtyczkę i który pin w niej do której wtyczki i którego pina połączyć. :biglol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, jest to bardzo możliwe... Z tym, że nie miałem dotąd czasu się nad tym zastanowić.  Generalnie to dołożenie dwóch przewodów nie będzie dla mnie problemem ale musiałby mi ktoś łopatologicznie pokazać którą wtyczkę i który pin w niej do której wtyczki i którego pina połączyć. :biglol: 
Rozpisałem to w tym wątki kilka lat temu;)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem, choć jeszcze projekt nie zamknięty i nie założyłem maskownic ale pochwalę się jak to wygląda :)

Przed:

IMG_8627a.thumb.jpg.4ecdeae39e442bcac0dad6822077250e.jpg

Po:

IMG_1406a.thumb.jpg.487a33a3066bd2122026b54207267b7a.jpgIMG_1400a.thumb.jpg.945b7b927e623fdb2edbac217b510f71.jpg

Radio naprawdę daje radę, sterowanie z kierownicy działa świetnie a czekam tylko jeszcze na lepszą kamerkę cofania.

Zegar przeniesiony na dół przy wykorzystaniu: https://www.thingiverse.com/thing:4567723  :P

 

Jako bonus pozbyłem się też bezużytecznej minipopielniczki z tyłu :) i młodziaki mają teraz ładowarki do telefonów.

IMG_1405a.jpg.63a8e70a6695960dc221839c1dee4dcc.jpg

 

Panel to w pełni mój projekt (mogę się podzielić źródłem na tinkercad.com jeśli ktoś chciałby to sobie dostosować i wrzucić na drukarkę 3D),

obraz.png.a49af2c803d08ce147c3ba0e5f825818.png

gniazda : https://allegro.pl/oferta/gniazdo-typu-usb-3-0-montowane-na-panel-roxtone-10042761264

ładowarka: https://allegro.pl/oferta/przetwornica-napiecia-szybka-ladowarka-usb-podwojn-9841299337

+zabezpieczenie termiczne ładowarki: https://allegro.pl/oferta/termostat-bimetaliczny-wylacznik-termiczny-60-c-nc-7799022182

włącznik: https://allegro.pl/oferta/przelacznik-on-off-2a-250v-podswietlenie-led-red-10430386338

śrubki M2.5: https://allegro.pl/oferta/sruba-stozkowa-czarna-m2-5x12-gniazdo-imbus-10szt-5054415096

nakrętki: https://allegro.pl/oferta/nakretki-nakretka-m2-5-czarna-10szt-oksyda-5922299682

 

Było z tym nieco rzeźby ale jak dla mnie warto było się pomęczyć :D

 

 

 

 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SLegacy2.0R napisał:

Cześć, jaka cena takiego radia 2din z aliexpress ? Jaka to wersja, ile GB RAM itp ? 

Na Ali doliczają teraz vat z automatu a na forum Opla znalazłem raporty, że sprzęty w sierpniu-wrześniu zamawiane na: www.teyes.com.au przychodziły w miarę szybko, a w związku z tym, że na Pocztex paczki są nadawane w pl to nie wpadają na opodatkowanie :dance:

Wariant wybrałem 4/64 ale są i mocniejsze 6/128:

https://www.teyes.com.au/products/teyes-cc3-for-subaru-outback-3-legacy-4-2003-2009-car-radio-multimedia-video-player-navigation-stereo-gps-android-10-no-2din-2-din-dvd?_pos=2&_sid=3e7712f49&_ss=r

 

Przyjechało w około 2 tygodnie, może ciut więcej. Kosztowało $410.95 z przesyłką.

Edytowane przez Blacky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, gdybym miał cierpliwość poczekać na dostawę to faktycznie opcja z Ali to price killer :biglol:
Ale w odniesieniu do kiery z poduchą (nieco ponad 200 ale w świetnym stanie) i radia za 400$ to te konektorki to grosze a i cieszę się że nie będę miał druciarstwa tylko niemal oryginał
 
A radyjko jest już w PL i powinno dojechać w poniedziałek albo wtorek :yahoo:
 
Jakby co, mam zapasy:)641fd7743d9dca7eea2fa66f5d1d8379.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 17.07.2018 o 21:58, remuch napisał:

DZIAŁA !!!!!

Pacjent to Legacy 2004, radio gx-204le i kiera od Forka 2006 (bodajże)

Cały myk polega na połączeniu owego radia z taśma kierownicy.

Służa do tego 2 białe kostki (damska i męska) schowane nad prawym kolanem kierowcy. Rozłączamy kostki i zajmujemy się damską ;)

Robimy sobie kabelek i łączymy odpowiednio:  

Pin 2 białej kostki z zasilaniem +12V

Pin 6 białej kostki z pinem 7 w radiu

Pin 7 białek kostki z pinem 3 w radiu

Pin 8 białej kostki z masą samochodu.

 

Kostki spinamy oczywiści.

Jaką długość przewodów potrzeba mniej więcej? Będę sobie to robił wiosną razem z kilkoma innymi rzeczami i chcę się dobrze przygotować, żeby nie sztukować potem i nie robić druciarstwa. ;) Oraz... czy jest możliwość dokupienia sobie takiej kostki i zrobienia tego jak należy bez wpinania bezpośrednio konektorów w piny na radiu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka np tu

https://a.aliexpress.com/_uAvCIm

Ale potrzebujesz do niej konektorów, żeby było zrobione tak na top top. Nie wiem jakie to są kolektory

Potrzebujesz też konektory do tej dużej białej wtyczki. Do niej mam konektory

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...