Skocz do zawartości

kasowanie bledow ECU


Włochaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dlubalem ostatnio przy aucie i przed odpaleniem zapomnialem podpiac przeplywki. Wywalilo wiec 2 bledy (przeplywka i iat sensor). Podpialem, kontrolka zgasla ale bledy w ECU nadal sa. Probowalem je skasowac RomRaiderem, EcuExplorerem i FreeSSM - nie daje sie. Tzn. adaptacje sie zeruja ale bledy zostaja. Po 2 tygodniach jezdzenia takze byly, nie skasowaly sie samoistnie. Dopiero za pomoca ELM327 + MaxiEcu udalo sie pozbyc bledow.

Czy to normalne zachowanie? Hawk z EJ20F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dołączę do pytania ale je trochę rozszerzę:

 

- czy da się usunąć jedynie błędy bez kasowania adaptacji? Pytam dlatego, że po resecie ECU na nowo automat się uczy i prze pierwszy dzień/dwa trochę poszarpuje albo przeciąga a potem jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy da się usunąć jedynie błędy bez kasowania adaptacji?
Dopiero za pomoca ELM327 ...udalo sie pozbyc bledow.

...i nie wiąże się to z resetem ECU.

 

Gdybyś potrzebował więcej informacji, to po wpisaniu "elm 327" forumowa wyszukiwarka wyrzuca kilka wątków poszerzających temat.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś potrzebował więcej informacji, to po wpisaniu "elm 327" forumowa wyszukiwarka wyrzuca kilka wątków poszerzających temat.

 

Temat mi znany, walczę od jakiegoś czasu z brakiem rozmowy między sterownikiem silnika a ELM327 BT (2 różne) - ale to co napisałeś daje mi dalsza motywację do walki :) Przez kabel nie udao mi się usunąć samych błędów, skoro przez BT się da to musze jeszcze popróbować. Dzięki

Edytowane przez vielebny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...