Skocz do zawartości

DOBRANIE SKRZYNI AUTOMATYCZNEJ


hofi7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Mam wielką prośbę o radę. Czy ktoś z Was wie może, jaką skrzynią można zastąpić skrzynię o numerze : TG5C9CMAAA. Posiadam własnie taką w swojej Tribece, natomiast skrzynia uległa awarii i poszukuję jakiejś innej, bo takiej samej NIGDZIE nie mogę znaleźć.  

 

dziękuję bardzo za każde wskazówki!

 

pozdrawiam, 

hofi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 17.11.2022 o 17:44, Durinio napisał(a):

Cześć 

Dziękuję za odpowiedź. Wiesz może czy ktoś w okolicach Krakowa byłby w stanie naprawić tą skrzynię? Byłem w jednym z serwisów trudniących się tylko Subaru i powiedzieli mi że naprawa tej skrzyni to minimum 15 tys. 

 

Z góry dziękuję. 

 

Takie są obecnie ceny. W zeszłym tygodniu kolega pytał o Infiniti q50 z 2.2d mercedesa. Ślizga się dwójka. Zabawa zaczyna się od 10tyś zł netto. Tanio już było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Już pewnie za późno ale te skrzynie są niemal identyczne i pasują zamiennie. Ta popularniejsza jest z modelu 3.0 245 koni ale to chyba bez znaczenia.

https://legacypic.uk/transmission/search.php?type=tg5c9cmaaa

 

https://legacypic.uk/transmission/search.php?type=tg5c9cpbaa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

W sumie przed zadaniem pytania na forum znalazłem tą stronę i dlatego dopytywałem żeby się upewnić i dowiedzieć czy ktoś coś takiego może już robił. Skrzynię zamówiliśmy już w starym roku ale mechanik jeszcze nie miał czasu się tym zająć.

Dam znać jak zakończy się ta wymiana. 

 

Ps. Widziałem na kilku forach naszych wschodnich sąsiadów, że robili podmiany w drugą stronę więc wydaje mi się że nie powinno być problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.01.2023 o 20:10, Durinio napisał(a):

Cześć 

W sumie przed zadaniem pytania na forum znalazłem tą stronę i dlatego dopytywałem żeby się upewnić i dowiedzieć czy ktoś coś takiego może już robił. Skrzynię zamówiliśmy już w starym roku ale mechanik jeszcze nie miał czasu się tym zająć.

Dam znać jak zakończy się ta wymiana. 

 

Ps. Widziałem na kilku forach naszych wschodnich sąsiadów, że robili podmiany w drugą stronę więc wydaje mi się że nie powinno być problemu. 

 

Jak wymieniasz skrzynię na taką z innym numerem, to zrób to razem z tylnym mostem. Ze trzy razy robiłem podobne przekładki w innych modelach Subaru i zawsze kończyło się dokupowaniem mostu, bo zapalały się kontrolki od AWD albo samochód tak źle się prowadził, że strach było jeździć. Różnica w końcowym literkach oznaczała inne przełożenie główne w skrzyni - zawsze.

Edytowane przez ir3n3usz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...